DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ministerstwo Zdrowia: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Jest dziewięć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zostały już zakażone 93 osoby, dwie zmarły. Wcześniej w sobotę rano poinformowano o szesnastu nowych przypadkach w kilku województwach.

Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej z woj. wielkopolskiego (Poznań), jednej z woj. lubelskiego (Lublin) i pięciu z województwa łódzkiego (Łódź).

Wcześniej resort przekazał, że nowe przypadki – ujawnione w sobotę rano – dotyczą: dwóch osób z woj. pomorskiego, jednej z woj. opolskiego, dwóch osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), trzech z woj. dolnośląskiego (dwa to Wrocław i jeden Bolesławiec), pięć z woj. lubelskiego (Lublin) oraz trzech z woj. łódzkiego (Łódź).

„Potwierdzony został kolejny przypadek zarażenia koronawirusem u mieszkanki powiatu poznańskiego. Kobieta w średnim wieku przebywała w kwarantannie. Dziś trafiła do szpitala w Poznaniu po dodatnim wyniku badań próbek w laboratorium” – poinformował Tomasz Stube z z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Jak dodał, „stan zdrowia pacjentki jest określany jako dobry”.

Na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Jak dodała, nowe zakażenia dotyczą jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, dwóch osób w średnim wieku z tego samego powiatu oraz dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego. „Stan wszystkich tych osób jest dobry” – zaznaczyła rzeczniczka. Osoby te trafiły na oddziały zakaźne do różnych szpitali w woj. lubelskim.

Strzępka dodała, że ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów, a wszystkie nowe, istotne informacje będą przekazywane drogą komunikatów prasowych.

Zakażony młody mężczyzna i dwóch nastolatków

Kolejne trzy nowe przypadki koronawirusa potwierdzono na terenie woj. łódzkiego – poinformowała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Zakażony młody mężczyzna i dwóch nastolatków są w stanie dobrym. W Łódzkiem jest łącznie osiem zachorowań z powodu COVID-19. „W województwie łódzkim są trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą młodego mężczyzny oraz dwóch nastoletnich chłopców. Wszyscy troje mieli kontakt z osobą zakażoną. Są mieszkańcami województwa łódzkiego” – podała Zalewska.

Jak dodała, zakażeni przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi i ich stan jest dobry.

Potwierdzone zakażenia: 84 Ofiary śmiertelne: 2 KORONAWIRUS W POLSCE 14 marca 2020, godz. 09:40 Warszawa 11 Racibórz 5 Cieszyn 3 Kraków 1 Łańcut 1 Lublin 11 Bełżyce 1 Poznań 6 [1] Zielona Góra 1 Ostróda 4 Szczecin 5 Wrocław 9 [1] Łódź 8 Opole 3 Oleśnica 1 Chorzów 1 Zawiercie 3 Rzeszów 2 Leżajsk 2 Nisko 1 Bolesławiec 1 Starachowice 2 Gdańsk 2

W sumie w łódzkim szpitalu im. Biegańskiego przebywa obecnie ośmiu pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Wszyscy są w młodym wieku. Jest wśród nich mężczyzna, który wcześniej przebywał na terenie Niemiec i Holandii, kolejny mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną oraz obywatelka Hiszpanii, która miała kontakt z osobą z Azji. Wcześniej szpital przyjął kobietę, która najprawdopodobniej zaraziła się patogenem podczas pobytu w Norwegii oraz mężczyznę, który wrócił z Niemiec.

Pierwsze przypadki w województwie świętokrzyskim

Dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim potwierdziło w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Pacjenci są hospitalizowani w szpitalu powiatowym w Starachowicach.

„Pacjenci byli poddani kwarantannie. Obecnie przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Starachowicach. Pacjenci są młodzi, a ich stan jest dobry” – powiedziała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska.

Zgodnie z czwartkową decyzją wojewody świętokrzyskiego, jednoimiennym szpitalem zakaźnym będzie właśnie placówka w Starachowicach. Obecni pacjenci zostaną do poniedziałku przewiezieni do innych szpitali w regionie.

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono na Dolnym Śląsku. Jeden nowy chory jest w Bolesławcu, a dwóch we Wrocławiu, z których jeden przebywa w kwarantannie domowej, a drugi w szpitalu przy ul. Koszarowej.

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka potwierdziła, że w placówce przebywa obecnie sześć osób zakażonych. „Pacjent, u którego potwierdzono zakażenie to młody mężczyzna i jest w dobrym stanie” – dodała.

Decyzja o odwołaniu imprez masowych

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. Od tego czasu osoby z koronawirusem były hospitalizowane m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Leżajsku, Łodzi i Lublinie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się obecnie do 84; dwie zmarły. 12 marca zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu, zaś 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna.

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Screenshot_4

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: