DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Istnieją co najmniej 2 szczepy koronawirusa, jeden jest bardziej śmiertelny”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Koronawirus: czy są dwa szczepy i czy jest jeszcze jeden śmiertelny?
Jessica Hamzelou
Nowy naukowiec

Według analizy 103 przypadków dwa szczepy nowego koronawirusa rozprzestrzeniają się na całym świecie. Ale Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że „nie ma dowodów na to, że wirus się zmienia”. Ile jest szczepów i dlaczego to ma znaczenie?

Labs in China have produced covid-19 virus detection kits
ALEX PLAVEVSKI/EPA-EFE/Shutterstock

Wirusy zawsze mutują, szczególnie wirusy RNA takie jak ten, koronawirus SARS-CoV-2. Kiedy dana osoba jest zarażona koronawirusem, replikuje się w drogach oddechowych. Ian Jones z University of Reading w Wielkiej Brytanii za każdym razem występuje około pół tuzina mutacji genetycznych.

Kiedy Xiaolu Tang na Uniwersytecie Pekińskim w Pekinie i jego koledzy badali genom wirusowy pobrany ze 103 przypadków, znaleźli częste mutacje w dwóch miejscach na genomie. Zespół zidentyfikował dwa typy wirusa na podstawie różnic w genomie w tych dwóch regionach: 72 uznano za „typ L”, a 29 sklasyfikowano jako „typ S”.

Oddzielna analiza przeprowadzona przez zespół sugeruje, że typ L pochodzi od starszego typu S. Pierwszy szczep prawdopodobnie pojawił się w czasie, gdy wirus przeskakiwał ze zwierząt na ludzi. Drugi pojawił się wkrótce potem, mówi zespół. Oba są zaangażowane w obecny globalny wybuch. Zespół twierdzi, że fakt, że typ L jest bardziej rozpowszechniony, sugeruje, że jest on „bardziej agresywny” niż typ S.

Czytaj więcej: Koronawirus: jakie są najgorsze objawy i jak śmiertelny jest covid-19?
„Wydaje się, że istnieją dwa różne szczepy”, mówi Ravinder Kanda z Oxford Brookes University w Wielkiej Brytanii. „[Typ L] może być bardziej agresywny w przekazywaniu się, ale nie mamy jeszcze pojęcia, w jaki sposób te leżące u podstaw zmiany genetyczne odnoszą się do ciężkości choroby”, mówi.

„Myślę, że to fakt, że istnieją dwa szczepy”, mówi Erik Volz z Imperial College London. „Wirusy przechodzą ewolucję, gdy są przekazywane do nowego hosta”.

Ważne jest, aby wiedzieć, ile szczepów wirusa istnieje. Na całym świecie wiele grup pracuje nad szczepionką przeciw wirusowi. Każda szczepionka będzie musiała być ukierunkowana na cechy występujące w obu szczepach wirusa, aby była skuteczna.

Różnice między dwoma zidentyfikowanymi szczepami są niewielkie. W rzeczywistości nie można ich uznać za odrębne „szczepy”, mówi Jones. Wiele różnic genetycznych nie wpłynie na produkcję białek, a zatem nie zmieni sposobu działania wirusa ani objawów, które powoduje. Jedno nie jest bardziej zabójcze niż drugie.

„Z praktycznego punktu widzenia wirus jest taki, jak wtedy, gdy się pojawił” – mówi Jones. „Nie ma dowodów, że jest coraz gorzej”. Sentyment ten potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia. Badanie przeprowadzone przez Tanga i współpracowników sugeruje jedynie, że istnieje pewna różnorodność genetyczna wirusa – to nie znaczy, że się zmienia, powiedział przedstawiciel New Scientist.

Ale nie możemy tego powiedzieć na pewno. Badanie reprezentuje tylko 103 przypadki. W większej internetowej bazie danych zestawiono wyniki sekwencjonowania z 166 przypadków. Oba stanowią spadek w oceanie prawie 100 000 oficjalnie zgłoszonych przypadków.

Jones mówi, że możemy spodziewać się pojawienia się kolejnych napięć. Epidemiolodzy ogólnie zgadzają się, że po zarażeniu koronawirusem jest mało prawdopodobne, aby został ponownie zainfekowany – chyba że wirus mutuje, aby umożliwić mu pokonanie obrony układu odpornościowego.

„Presja selekcyjna” może doprowadzić do wybuchu nowej odmiany, mówi Jones. Tak jest w przypadku grypy sezonowej – co roku pojawiają się nowe warianty, które mogą zarazić ludzi niezależnie od tego, czy mieli grypę w przeszłości.

Widzieliśmy, że w nadchodzących latach pojawi się ten sam wzór dla nowego koronawirusa, mówi Jones. „Nie widzę, aby wkrótce zniknęło”.

Referencje czasopisma: National Science Review, DOI: 10.1093 / nsr / nwaa036

zrodlo:stateofthenation

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: