DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Dla Chińczyków zatrzymanie wizy w USA stwarza miejsca pracy, obywatel ma nadzieję”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

BEIJING (AP) – Courtney Huang zakochała się w USA jako studentka pielęgniarstwa w Teksasie. Skończyła 13 lat i chce zostać obywatelką USA.

Ale Huang znajduje teraz swoją pracę, przyszłość i marzenia o obywatelstwie na linii, ponieważ administracja Trumpa zakazała w zeszłym miesiącu wjazdu obywatelom spoza USA i mieszkańcom przylatującym z Chin w związku z wybuchem wirusa koronawirusa.

W obliczu zbliżających się ostatecznych terminów jej plany stają się coraz bardziej ryzykowne.

„Naprawdę się boję” – powiedział Huang. „Mam tam dużo. Jeśli nie wrócę, będzie to bardzo trudne. ”

3 lutego USA zawiesiły przetwarzanie wiz w Chinach, powołując się na ograniczony personel podczas wybuchu wirusa. Nie ogłoszono żadnych przedłużeń terminów i nie wiadomo, kiedy zawieszenie zostanie zniesione. To stawia setki chińskich obywateli ubiegających się o amerykańskie wizy pracownicze w zawieszeniu, martwiąc się, ponieważ ich praca jest coraz bardziej zagrożona.

Huang wróciła do Chin, aby zobaczyć się z rodzicami podczas świąt księżycowego Nowego Roku pod koniec stycznia. Niedawno znalazła nową pracę w Kalifornii, a jej wiza była na granicy aprobaty, kiedy amerykański konsulat w Szanghaju ogłosił, że zwraca paszporty wszystkich.

Po tygodniach gryzienia i rozważania opcji w domu rodziców we wschodnich Chinach Huang poleciała do Tajlandii. Teraz planuje odłożyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę, zanim zobaczy, czy uda jej się uzyskać wizę z ambasady USA w Bangkoku.

Chociaż Huang urodziła się i wychowała w Chinach, całe jej życie jest teraz w Oakland w Kalifornii, gdzie ma mieszkanie, samochód, przyjaciół i pracę. Dzięki swojej chrześcijańskiej wierze i towarzyskiemu, otwartemu zachowaniu USA czują się jak w domu.

„Czuję się, jakbym lepiej się tam pasował. Wolna mowa, wolna religia – powiedział Huang. Dodała, że przyciąga także czyste powietrze, lepsze możliwości kariery dla kobiet i liberalne środowisko społeczne.

Huang uzyskał stopień pielęgniarski w Teksasie, a następnie tytuł magistra inżynierii biologicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jest na ukończeniu studiów MBA z myślą o osiedleniu się na stałe.

Teraz Huang obawia się, że te plany mogą się rozpaść. Chociaż jej nowi pracodawcy, firma zapewniająca wsparcie kliniczne lekarzom, rozumieją, Huang martwi się, że z upływem miesięcy może stracić pracę – a wraz z nią jej prawo do pracy w USA

Podobnie jak Huang, Kevin Yang, chiński doktorant badający immunologię na amerykańskim uniwersytecie, również rozważa swoje możliwości. Po przeprowadzce do Usa osiem lat temu Yang wracał do domu każdego ferii zimowych i bez problemu odnawiał wizę studencką.

W tym roku Yang stał się jednym z wielu chińskich obywateli uwikłanych w brutalną walkę między Pekinem a Waszyngtonem o handel i technologię.

Kiedy Yang złożył w grudniu wniosek o wizę, Departament Stanu poinformował go, że opóźnia się, gdy badają jego pochodzenie w związku z rządem chińskim. Amerykańscy urzędnicy w ostatnich latach zaniepokoili się rzekomą kradzieżą amerykańskiej technologii przez Chiny, rzucając chmurę podejrzeń na chińskich obywateli, takich jak Yang, którzy pracują w nauce.

Powiedział, że czek potrwa cztery tygodnie, Yang zmienił loty i przygotował się na dłuższy pobyt.

Następnie pod koniec stycznia rząd chiński zaczął blokować całe miasta, aby powstrzymać wirusa. Niedługo potem Trump ogłosił zakaz podróżowania w USA. Yang wrócił bez paszportu do paszportu.

Amerykańscy urzędnicy powiedzieli doradcy naukowemu Yang, że skoro Yang nie ma już wizy, nie mogą już płacić stypendium ani finansować jego badań z federalnych pieniędzy z dotacji. Ankiety szpitalne, które, jak powiedział Yang, spędził „tysiące dolarów i tysiące godzin” w ciągu dwóch lat na przygotowaniu, są teraz w niebezpieczeństwie, co określił jako miażdżący cios.

„Może nadszedł czas, abym zaczął myśleć o alternatywnej karierze”, powiedział Yang, zastanawiając się nad możliwością, że nie będzie w stanie ukończyć doktoratu. „To jak wznowienie życia”.

Powiedziała Anastasia Tonello, była prezes American Immigration Lawyers Association, zniechęcanie wysoko wykwalifikowanych obcokrajowców do imigracji.

Według nonpartisan Migration Policy Institute prawie 2,5 miliona Chińczyków przebywało w USA od 2018 r., A większość z nich jest znacznie lepiej wykształcona niż przeciętny Amerykanin. Chiny są również głównym źródłem zagranicznych studentów zapisanych na amerykańskie studia wyższe.

Tonello powiedział, że chociaż zdrowie i bezpieczeństwo są uzasadnionymi obawami, całkowite zakazy podróży nie są odpowiedzią.

„Po prostu nie sądzę, żeby to zostało przemyślane”, powiedziała. „Są to tak szerokie uderzenia i mogą powodować tak duże szkody”.

Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, który obecnie ogranicza wjazd z Chin. Podróżni napotykają ograniczenia na całym świecie, od sąsiedniej Korei Północnej po daleką Nową Zelandię, Somalię i Gwatemalę. Australia, główny cel podróży chińskich studentów i imigrantów, również zakazała przyjazdów i przestała wydawać wizy.

Takie ograniczenia były głośno krytykowane przez chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, chociaż Pekin często wyróżnia Stany Zjednoczone.

Yang i Huang twierdzą, że rozumieją, dlaczego zakaz podróży może pomóc w powstrzymaniu wirusa. Mówią jednak, że USA wstrzymują się od wydawania nowych wiz – bez przedłużania terminów i innych udogodnień – jest frustrujące i nieuzasadnione.

Jeszcze bardziej frustrujące dla Huang jest poczucie, że USA próbują powstrzymać ją przed powrotem.

„Nie jestem szanowany. Pracuję w stanach jako talent; Płacę podatki sumiennie – powiedział Huang. „To sprawia, że czuję się jak:„ Och, może po prostu nie jestem mile widziany w stanach ”.

Nawet dla Chińczyków z wizami zegar tyka. Tom, programista z epicentrum wybuchu, miasta Wuhan, właśnie uzyskał tytuł magistra informatyki na Emory University w Georgii. Ma wizę USA, ale utknął w Wuhan po poddaniu miasta kwarantannie.

Zgodnie z prawem amerykańskim zagraniczni studenci mają 90 dni po ukończeniu studiów, aby rozpocząć nową pracę, jeśli chcą zostać i pracować w USA. Jeśli Tom będzie nadal uwięziony w Wuhan do maja, straci zarówno nową pracę w Amazon, jak i szansę na pracę w Ameryce w ogóle.

„Musiałbym zacząć wszystko od nowa” – powiedział Tom, odmawiając podania nazwiska z obawy, że może to wpłynąć na jego wizę i perspektywy kariery. „Codziennie martwię się o to, czy mogę wrócić do Ameryki”.

Tom mówi, że jego rodzina wydała około 70 000 $, aby wysłać go do Emory, aby spróbować lepszego życia w USA. Nie chciał pracować w Chinach, zniechęcony długimi godzinami chińskiego przemysłu technologicznego, popularnie zwanym „996” – 9 rano do 9 wieczorem sześć dni w tygodniu.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli mu, że nic nie może zrobić.

„Potrzebujemy tylko pomocy lub porady” – powiedział Tom. „Nie ignoruj nas, to coś całkowicie poza naszą kontrolą. To najgorsze. ”

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: