DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Zerowy koronawirus we Włoszech stanowi zerowy przykład”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CODOGNO, Włochy (AP) – Przez trzy tygodnie zabawa dzieci nie odbijała się echem na głównym placu miasta Codogno, pomijanym przez pomnik patrona miasta St. Blaise, lekarza z IV wieku. Ale także w tym okresie coraz rzadziej przebijała cisza syren karetek, które na początku ryczały co kilka godzin.

Północne miasto, w którym odnotowano pierwszą infekcję koronawirusem we Włoszech, stanowi dobry przykład dla innych Włochów, którzy mają teraz do czynienia z bezprecedensową blokadą w całym kraju – że pozostając w domu, trendy mogą się odwrócić. Zakażenia nowym wirusem nie ustały w Codogno, które nadal zarejestrowało większość z 10 miast Lombardii w pierwotnej czerwonej strefie Włoch, ale uległo spowolnieniu.

W mieście 16 000 w pobliżu rzeki Pad, około 60 kilometrów na południowy zachód od Mediolanu, większość zna kogoś spośród prawie 200 zarażonych wirusem lub 34 osoby, które zmarły.

Kiedy w tym tygodniu rozeszła się wiadomość, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie było żadnych nowych infekcji, nadzieje mediów na wykorzenienie były przesadzone. Ale trend wydaje się być rzeczywisty – i jeden z powodów, dla których Premier Giuseppe Conte wprowadził w tym tygodniu serię nowych, drakońskich środków.

Pięć nowych infekcji zostało zarejestrowanych w środę, w porównaniu z 35 dziennie na początku epidemii, powiedział burmistrz Francesco Passerini, który, jak większość ludzi w mieście, nosi maskę i opłakuje na odległość z przyjaciółmi, którzy stracili ojców.

„To wojna. To wojna, ale mamy wszelkie szanse na wygraną – powiedział Passerini. „W przeciwieństwie do naszych dziadków, którzy fizycznie walczyli o naszą wolność, jesteśmy zobowiązani do wykazania się odpowiedzialnością – odpowiedzialnością i spokojem”.

Wśród osób, o których twierdził, że wirus twierdził, jest Umberto Falchetti, 86, który pomógł przekształcić firmę MTA założoną przez jego ojca w komponenty samochodowe w jeden z głównych koncernów przemysłowych w mieście, dostarczając m.in. Fiat Chrysler i Renault. „Był zdrowy, nie miał żadnych warunków” – powiedziała telefonicznie jego córka Maria Vittoria Falchetti. Zmarł w ciągu tygodnia od gorączki.

W ciągu trzech tygodni mieszkańcy przyzwyczaili się do izolacji od świata i od siebie nawzajem. Przeważnie noszą maski, kiedy wychodzą – nie jako wymóg, ale „jako akt uwagi przede wszystkim w celu uniknięcia zarażenia innych”, powiedział Passerini. Pozdrowienia uścisk dłoni zostają zastąpione nowymi formami uznania – powiedzmy, że jest to stały wzrok. „Musimy uczynić to naszym”, powiedział burmistrz o wciąż niezręcznym przepływie celnym.

Nawet w przypadku masek mieszkańcy niezachwianie przestrzegają zasady 1-metrowej odległości, czekając przed bankiem, aby zapłacić rachunki, apteki, aby wypisać recepty lub piekarnię na kilka zapasów.

Podczas gdy reszta Włoch musiała dostosować się do szybko zmieniających się środków, tempo w Codogno tak naprawdę nigdy się nie zmieniło, odkąd pierwsza diagnoza została potwierdzona 21 lutego – nawet gdy barykady policyjne i wojskowe spadły na początku tego tygodnia, kiedy Lombardia stała się jednym wielkim strefa przechowawcza.

„Odetchnęliśmy z ulgą, ale obawy budziło ryzyko, że wszystkie ofiary były daremne”, powiedział Passerini o otwarciu. „Kontynuujemy nasze cnotliwe zachowania. Przyzwyczailiśmy się do nich z nadzieją, że sytuacja kryzysowa zakończy się jak najszybciej, nie tylko w Codogno, ale w pozostałej części kraju i Europy. ”

Podczas gdy ludzie nie mogą już uczestniczyć w mszy ani wymieniać wiadomości w kawiarni, lokalna parafialna stacja radiowa wkroczyła, aby częściowo wypełnić tę lukę, transmitując Mszę i modlitwę, a także biuletyny z agencji ochrony ludności i wiadomości od burmistrza. Pociągi nie zatrzymują się już na stacji – i tak nigdzie się nie jedzie. Sklepy z artykułami nieistotnymi, takimi jak odzież i rowery, które otworzyły się wystarczająco długo, aby umieścić znaki informujące klientów, że muszą nosić maskę, aby wejść, są ponownie zamykane.

„Codogno jest w centrum uwagi od pierwszego dnia”, powiedziała Rosy Ronsivalle, która zatrzymała się w kiosku w drodze do domu z apteki w tym tygodniu, aby kupić czasopismo dla swojej 4-letniej córki. „Zachowaliśmy się dobrze”.

Ale było to z wielkim osobistym poświęceniem.

Zaimprowizowane posiłki Ronsivalle po sklepach – w tym supermarketach – zostały zamówione zamknięte 21 lutego o 16:00, zostawiając ją z pustą lodówką i zorganizowano zabawę dla jej 2-letniego syna i 4-letniej córki, które nie były na zewnątrz od. Oprócz ich ochrony musi także chronić swoją matkę, która niedawno zakończyła chemioterapię i która została zaplanowana na pilną operację, dopóki blokada nie uniemożliwi podróży poza strefę czerwoną.

„Jej sytuacja jest delikatna, a lekarze (początkowo) powiedzieli:„ Działajmy od razu, nie mamy czasu do stracenia ”, powiedział Ronsivalle. „Teraz, niestety, jest wiele czasu do stracenia z powodu wymagań wobec szpitali. Nie ma dla niej wystarczającej liczby łóżek na intensywnej terapii, ponieważ po operacji oczywiście musiałaby przejść na intensywną terapię. ”

Teraz czekają na zaplanowanie operacji. „To tylko kolejny problem, który koronawirus może przynieść rodzinom” – powiedziała.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: