DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„USA sankcjonują rosyjską firmę atakującą Maduro w Wenezueli”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CARACAS, Wenezuela (AP) – Administracja Trumpa w czwartek uderzyła w drugą spółkę zależną rosyjskiej kontrolowanej przez państwo Rosnieft Oil Company sankcjami finansowymi mającymi zmusić prezydenta Wenezueli Nicolása Maduro do władzy.

Urzędnicy umieścili na czarnej liście TNK Trading International, twierdząc, że pośredniczył w sprzedaży i transporcie dużych ilości sankcjonowanej wenezuelskiej ropy, wspierając nielegalny rząd Maduro. Środek ten jest zgodny z sankcjami USA miesiąc wcześniej przeciwko Rosneft Trading SA w sprawie podobnych roszczeń.

„Administracja Trumpa jest nadal zaangażowana w atakowanie tych, którzy wspierają eksploatację przez Wenezuelę aktywów naftowych przez skorumpowany reżim” – powiedział w oświadczeniu sekretarz skarbu USA Steven T. Mnuchin.

Stany Zjednoczone jako pierwsze wśród prawie 60 narodów uznały lidera opozycji Juana Guaidó rok temu za prawowitego przywódcę Wenezueli. Międzynarodowa koalicja uważa Maduro za nielegalne po wyborach w 2018 r. Powszechnie uważane za fałszywe, ponieważ najpopularniejszym kandydatom opozycji zakazano kandydowania przeciwko niemu.

Wenezuela była kiedyś jednym z najbogatszych narodów Ameryki Południowej z ogromnymi zasobami ropy naftowej, ale popadła w kryzys polityczny i gospodarczy pod wpływem tego, co krytycy uważają za nieudaną politykę socjalistyczną i autorytarne rządy zapoczątkowane przez zmarłego prezydenta Hugo Cháveza.

Jego następca, Maduro, pozostaje silnie kontrolowany przez Wenezuelę dzięki wsparciu Chin i Rosji, a przede wszystkim wojska Wenezueli.

USA wprowadziły szerokie sankcje finansowe mające na celu uduszenie rządu Maduro o bogactwie naftowym. Jest to również sankcjonowane przez dziesiątki osób w wewnętrznym kręgu Maduro, w tym Maduro.

 

Maduro, w krajowym wystąpieniu z pałacu prezydenckiego w Caracas, zawiesił na miesiąc loty do Europy i sąsiedniej Kolumbii, zaniepokojony rozprzestrzenianiem się koronawirusa, o którym, jak powiedział, jeszcze nie dotarł do Wenezueli.

Wezwał także USA do zniesienia sankcji „kryminalnych”, dodając, że blokują one narodowi możliwość kupowania lekarstw potrzebnych w nagłych przypadkach. Urzędnicy amerykańscy utrzymują, że sankcje nie zabraniają kupowania żywności i leków.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: