NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Pandemia przejmuje kontrolę nad codziennym życiem, rujnuje światowe rynki”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MADRID, Hiszpania (AP) – Od przedszkolaków po doktorantów dziesiątki milionów studentów pozostały w piątek na trzech kontynentach w domu, ponieważ szkoły, place zabaw, bary, restauracje i biura zostały zamknięte, aby spróbować spowolnić rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.

Europejskie akcje wzrosły, a Wall Street wydawało się zyskać po burzliwym handlu w Azji i dniu po najgorszej sesji na rynku od ponad trzydziestu lat.

W związku z gwałtownym wzrostem nowych infekcji w Hiszpanii, rząd zobowiązał 60 000 ludzi w czterech miastach do obowiązkowego zamknięcia w piątek – pierwszy w kraju – odzwierciedlając działania we Włoszech. A w Madrycie, który ma prawie 2000 infekcji, rząd ogłosił, że zgromadzi oddziały intensywnej terapii i rozważy oferty sieci hoteli, aby przekształcić pokoje w izby chorych.

W Chinach, gdzie pojawiły się nowe infekcje, władze zmobilizowały się, aby zapobiec efektowi bumerangu, kwarantannie nowo przybyłych przez 14 dni. Jednak nasilające się rozprzestrzenianie COVID-19 poza Azją rozwiały wszelkie nadzieje na powstrzymanie wirusa, pomimo drastycznych ograniczeń w podróżach i wydarzeniach towarzyskich .

W Europie i Stanach Zjednoczonych przywódcy i eksperci medyczni próbowali przewidzieć przyszłość – a przynajmniej kilka kolejnych tygodni – badając dotychczasową trajektorię wirusa, szczególnie w Chinach i we Włoszech, epicentrum Azji i Europy. Kongres i administracja Trumpa zamknęli pakiet pomocy ogólnej z zasiłkiem chorobowym, bezpłatnymi testami i innymi zasobami, aby uspokoić niespokojnych Amerykanów.

Włoskie miasto Codogno, które prawie zamknęło się kilka godzin po nagraniu pierwszego włoskiego zakażenia koronawirusem, pokazało, że zmiana nawyków ma znaczenie. Nowe infekcje drastycznie spowolniły tam w porównaniu z resztą Włoch, gdzie drakońskie środki pojawiły się znacznie później.

„Więcej niż westchnienie ulgi wzbudziło pewne obawy, że wszystkie ofiary były daremne” – powiedział burmistrz Francesco Passerini, który jak większość ludzi w mieście nosi maskę.

Celem wszystkich władz jest spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, aby uniknąć przytłaczania szpitali z chorymi na chorobę, na którą nikt na świecie nie jest odporny. Na całym świecie 135 000 osób zostało zarażonych, a prawie 5 000 zmarło, ale połowa z tych, którzy mieli wirusa, już wyzdrowiała. Większość pacjentów ma jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka lub przeziębienie, ale mogą wystąpić ciężkie objawy, w tym zapalenie płuc, szczególnie u osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi.

Podczas gdy Waszyngton starał się sformułować pakiet ratunkowy, Unia Europejska odepchnęła się od ostrych ograniczeń prezydenta Donalda Trumpa w zakresie podróży z Europy, odrzucając „jednostronną” decyzję Trumpa i ogłaszając wirusa „globalnym kryzysem, nie ograniczającym się do żadnego kontynentu”.

Trump bronił swojej decyzji, by nie powiadomić wszystkich przywódców UE przed ogłoszeniem. „Gdy podnoszą na nas podatki, nie konsultują się z nami” – powiedział Trump.

Studentka z wymiany, Orsan Emge, próbowała złapać swój lot do Madrytu do San Diego.

„Nie została jeszcze anulowana, ale zmierza w tym kierunku” – powiedziała. „Chcę wrócić do Stanów Zjednoczonych, zanim będę musiał poddać się kwarantannie”.

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie kontrastuje z malejącymi epidemiami w najbardziej dotkniętych narodach Azji. Chiny, gdzie wirus pojawił się pod koniec ubiegłego roku, nadal stanowią ponad 60% globalnych infekcji, ale w piątek odnotowano tylko osiem nowych przypadków i siedem zgonów.

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział przywódcy ONZ, że jego naród wraca do normy, a teraz chce prowadzić wspólne badania nad lekami i szczepionkami oraz oferować „jak najwięcej pomocy” potrzebującym krajom. Chińska załoga medyczna przybyła do Włoch, a nadwyżki zapasów wysłano do Iranu.

W Korei Południowej, w której ogółem było prawie 8 000 przypadków, w piątek pierwszego dnia liczba odzyskanych infekcji przekroczyła liczbę nowych zakażeń, odkąd 20 stycznia potwierdzono pierwszego pacjenta w tym kraju.

Nowym epicentrum pandemii jest Europa. Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech przekroczyła 1000, potwierdzając ponad 15 000 przypadków. Francja, Hiszpania i Niemcy przekroczyły po 2000 przypadków. Na całym kontynencie widać było panikę.

W najbardziej dotkniętym we Włoszech regionie Lombardii szpitale były przepełnione zarówno chorymi, jak i umarłymi. Zamknięte w kraju restauracje, kawiarnie i sklepy detaliczne. Pozwolono działać sklepom spożywczym, aptekom i rynkom, a na zewnątrz tworzyły się uporządkowane szeregi równomiernie rozmieszczonych klientów, aby uniknąć tłumów wewnątrz.

W Iranie, który przekracza 10 000 przypadków i 400 zgonów, minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif wezwał administrację Trumpa do natychmiastowego zniesienia sankcji za program nuklearny w tym kraju. Powiedział, że utrudniają import lekarstw i sprzętu medycznego.

Wirus zbliżał się do sal władzy w wielu krajach.

Państwowa telewizja poinformowała o pozytywnym teście i kwarantannie domowej dla Ali Akbar Velayati, zaufanego doradcy Najwyższego Przywódcy Ayatollaha Ali Chamenei, 80-letniego przywódcy Republiki Islamskiej. Zarażeni są także starszy wiceprezydent Iranu, ministrowie gabinetów, parlamentarzyści, członkowie Gwardii Rewolucyjnej i urzędnicy Ministerstwa Zdrowia.

Premier Kanady Justin Trudeau izolował się po tym, jak jego żona uzyskała pozytywny wynik. Australijski minister spraw wewnętrznych był hospitalizowany w izolacji po pozytywnym wyniku testu. Wrócił do domu w niedzielę z Waszyngtonu, gdzie poznał prokuratora generalnego USA Williama Barra i córkę Trumpa, Ivankę.

Pomimo spotkania w Mar-a-Lago z najwyższym brazylijskim urzędnikiem, który uzyskał wynik pozytywny, Trump nie ma bezpośrednich planów poddania się testowi ani poddania się kwarantannie, powiedział Biały Dom. Trump zatrzymał jednak swoje charakterystyczne wiece polityczne, podążając za demokratycznymi rywalami Joe Bidenem i Bernie Sanders.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba przypadków przekroczyła 1700 osób, poczucie pilności było wszechobecne. Wśród zarażonych byli zawodowi sportowcy i animatorzy.

Opróżnione zostały szkoły opróżnione z uczniów i miejsc pracy. Zatłoczone spotkania były ograniczone z Nowego Jorku do Kalifornii. Disneyland i Disney World zostaną zamknięte w najbliższych dniach. A fani sportu mogą nawet kibicować swoim ulubionym drużynom z bezpiecznego salonu, ponieważ profesjonalna koszykówka, baseball, hokej, piłka nożna i inne ligi zostały anulowane i przełożone.

Nadal jednak pojawiły się decyzje dotyczące największej ze wszystkich zawodów sportowych – Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 – które nadal były mocno w kalendarzu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i komitet organizacyjny z Tokio nie rozważały odwołania lub opóźnienia zawodów, „absolutnie wcale”, powiedziała japońska minister olimpiady Seiko Hashimoto.

___

Hinnant zameldował z Paryża. Powiązani pisarze prasowi Hyung-jin Kim w Seulu, Korea Południowa, Mari Yamaguchi w Tokio, Rod McGuirk w Canberze, Australia, Munir Ahmed w Islamabadzie, Pakistan, Jan Olsen w Kopenhadze, Aritz Para w Madrycie i David Rising w Berlinie przyczynili się do tego raportu .

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: