DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Akcje azjatyckie zanurkowały, a następnie zmniejszyły straty po wyprzedaży Wall St”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BANGKOK (AP) – akcje azjatyckie gwałtownie spadły, a następnie nieznacznie odreagowały, ponieważ w piątek trzynastego roku jeszcze więcej zamieszania na rynkach toczyły się po niepewności związanej z kryzysem koronawirusa.

Punkty odniesienia w Japonii, Tajlandii i Indiach spadły aż o 10% po największym spadku na Wall Street od czasu katastrofy w Czarny poniedziałek w 1987 roku.

Tokijski Nikkei 225 spadł o prawie 6%. Indyjski Sensex pomiędzy zyskami i stratami po 10% krachu na krótko przerwał handel. W Bangkoku SET w Tajlandii zyskał 0,5% po tymczasowym zawieszeniu handlu wcześniej tego samego dnia.

Rynki na całym świecie wycofały się, gdy pogłębiły się obawy przed skutkami kryzysu związanego z koronawirusem, a załamanie w USA, największej gospodarce świata, budzi zaufanie na całym świecie.

Pojawiły się jednak oznaki, że rząd zaczyna rezonować ze spanikowanymi inwestorami, gdy niektórzy zapuszczają się na rynki w poszukiwaniu okazji.

W Australii S & P / ASX 200 skoczył o 4,4% do 5 539,30 po tym, jak przywódcy państwowi i terytorialni zgodzili się zwiększyć wydatki, aby przeciwdziałać wpływowi epidemii wirusów, która rozprzestrzeniła się z centralnych Chin na całym świecie, zarażając 128 000 osób.

„Gubernator Banku Rezerw wyjaśnił dziś rano wyraźnie, że dźwignie polityki fiskalnej muszą tutaj wykonywać swoją pracę” – powiedział premier Scott Morrison po spotkaniu najwyższych urzędników w piątek.

„Musimy wykorzystać budżety do pracy, aby utrzymać ludzi w pracy”, powiedział Morrison, którego rząd federalny obiecał już 11,4 miliarda dolarów bodźców.

Straty zmniejszyły się w Chinach kontynentalnych, gdzie społeczności wracają do zdrowia po najgorszym wirusie. Indeks Shanghai Composite spadł o 1,5% do 2.880,14.

W ciągu nocy wyprzedaż na Wall Street pomogła zniszczyć większość dużych zysków na Wall Street, odkąd prezydent Donald Trump objął urząd w 2017 roku.

S&P 500 gwałtownie spadł o 9,5%, co oznacza całkowity spadek o 26,7% od najwyższego w historii poziomu z ostatniego miesiąca. To stawia znacznie ponad próg 20% dla bessy, oficjalnie kończąc bezprecedensową hossę na Wall Street trwającą prawie 11 lat. Średnia średnia Dow Jones spadła o 2352 punkty, czyli o 10%, co jest największą stratą od prawie 23% spadku 19 października 1987 r.

Rynki europejskie spadły o 12% w jednym z najgorszych dni w historii, nawet po tym, jak Europejski Bank Centralny obiecał kupić więcej obligacji i zaoferować więcej pomocy dla gospodarki.

„Pomiędzy brakiem silnej reakcji fiskalnej w USA a ostatnim zakazem podróżowania przyjazdów z Europy do USA wydaje się, że rynki globalne przeszły w tryb sprzedaży wszystkiego” – powiedział Jingyi Pan z IG w komentarzu.

Nadrzędnymi obawami dotyczącymi faktycznego wpływu na biznes i handel jest pesymizm co do sposobu radzenia sobie z kryzysem, a „suma wszystkich obaw budzi pogląd, że decydenci pozostają daleko w tyle” – powiedział Stephen Innes z AxiCorp.

Nie wszystkie rynki ucierpiały jednakowo, ale wiele z nich jest dwucyfrowych zaledwie kilka tygodni wcześniej. SET w Tajlandii stracił prawie 40%, a wartość odniesienia dla Filipin spadła o ponad 30%.

Pomimo niewielkiej poprawy na niektórych rynkach, w piątek panował mrok w Azji, a tokijski Nikkei 225 spadł o 6,1% do poziomu 43 315,05. Kospi w Korei Południowej spadły o 3,6% do 1 769,81,

W Hongkongu Hang Seng stracił 3,8% do 23 377,07. Akcje spadły w Azji Południowo-Wschodniej.

Ogólnoświatowa trasa nastąpiła w wyniku kaskadowych odwołań i wyłączeń na całym świecie – w tym zawieszenia przez Trumpa większości podróży do USA z Europy – oraz rosnących obaw, że Biały Dom i inne władze na całym świecie nie są w stanie lub nie będą w stanie przeciwdziałać szkodom ekonomicznym od wybuchu w najbliższym czasie.

Zapasy spadły tak szybko na Wall Street w czwartkowy dzwon otwarcia, że po raz drugi uruchomiły automatyczny, 15-minutowy postój w handlu. Tak zwane wyłączniki zostały po raz pierwszy przyjęte po katastrofie w 1987 r. I do tego tygodnia nie zadziałały od 1997 r.

Dow krótko zwrócił się w górę i zmniejszył o połowę straty w pewnym momencie po południu, po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła, że złagodzi „bardzo nietypowe zakłócenia” na rynku skarbowym i wpompuje co najmniej 1,5 biliona dolarów, aby uspokoić rynek i ułatwić handel .

Ale fala rozpędu szybko zniknęła.

Koronawirus zabił ponad 4700, ale dla większości ludzi powoduje tylko łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc. Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po wirusie w ciągu kilku tygodni.

Połączony kryzys zdrowotny i wycofanie się na Wall Street spotęgowały obawy przed recesją.

Zaledwie w zeszłym miesiącu Dow odnotował prawie 50% wzrost, odkąd Trump złożył ślubowanie 20 stycznia 2017 r. Do czwartkowego zamknięcia Dow trzymał się wzrostu o 6,9%, choć od tego czasu wciąż rośnie prawie 16% tuż przed wyborami Trumpa w listopadzie 2016 r.

Dow oficjalnie wszedł na rynek niedźwiedzi w środę, kiedy zakończył dzień o ponad 20% od swojego rekordowego maksimum. W przypadku S&P 500 jest to najszybszy spadek od czasów II wojny światowej z rekordowo wysokiego poziomu na niedźwiedzi rynek.

„To jest złe. Najgorsza i najszybsza korekta giełdowa w naszej karierze – powiedział Chris Rupkey, główny ekonomista finansowy w MUFG Union w nocie badawczej. „Gospodarka jest skazana na recesję, jeśli kraj przestanie działać i zrobi sobie kolejne 30 dni wolnego. Giełda to wie ”.

Po wcześniejszym podejrzeniu, że wirus może pozostać głównie w Chinach i że po jakimkolwiek spadku koniunktury nastąpi szybkie odbicie, inwestorzy widzą wzrost szkód i zakłóceń.

Opad w USA zmalał w czwartek, gdy NCAA odwołało swoje turnieje koszykówki mężczyzn i kobiet, dzień otwarcia ligi baseballu został przełożony, a Disneyland ogłosił, że zostanie zamknięty na resztę miesiąca. Nawet chińska strona Mount Everest została zamknięta. Bliżej Wall Street, nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, Carnegie Hall i Metropolitan Opera zamknęły drzwi, a teatry na Broadwayu zapadły w ciemność.

„Każdy, kto mówi, że wie, jak długo to potrwa, jest zły” – powiedział Adam Taback, dyrektor ds. Inwestycji w Wells Fargo Private Bank. „Niepewność polega na tym, aby dowiedzieć się, w jaki sposób opanować tego wirusa. Chodzi o dni, tygodnie lub miesiące”.

W innych transakcjach rynek ropy, który w ubiegłym tygodniu doznał ogromnych wstrząsów, wciąż spada.

Benzyna odniesienia USA usunęła wczesne straty, zyskując 1,6%, czyli 51 centów, do 32,01 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. Ropa Brent, standard międzynarodowych cen ropy naftowej, podniosła 52 centy, czyli 1,6%, do 32,74 USD za baryłkę.

Dolar amerykański wzrósł do 105,52 jena japońskiego z 104,63 jena pod koniec czwartku. Euro umocniło się do 1,1107 USD z 1,1181 USD.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: