DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Decyzja władz Białorusi ws. koronawirusa dziwi. „Nie podążamy za cywilizowanym światem” „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Białoruś nie pójdzie śladem sąsiadów i nie wprowadzi kwarantanny przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Opozycyjni politycy alarmują, że władze ukrywają prawdę o zachorowaniach, aby ukryć prawdziwy zakres problemów.

W czwartek minister zdrowia Białorusi Władimir Karanik poinformował, że decyzje o ewentualnym odwołaniu imprez masowych będą podejmowane indywidualnie. Szef resortu zdrowia nie widzi też  konieczności wprowadzania kwarantanny w placówkach oświatowych.

– Uważamy, że organizowanie wydarzeń kulturalnych powinno być przez pewien czas ograniczone, dopóki wszystko się nie uspokoi i nie wyjaśni się sytuacja u naszych sąsiadów, powiedział Karanik, który raportował w czwartek prezydentowi sytuację w kraju w związku z koronawirusem.

Zapytany, które konkretne wydarzenia zostaną uznane za masowe, odpowiedział, że „w każdym konkretnym przypadku zostanie podjęta decyzja”.

A tak tłumaczy brak decyzji ws. zamknięcia szkół;

–  i WHO nie zalecają tego, ponieważ dzieci nie są zagrożone, bardzo rzadko mają ciężkie postacie, zerową  – wyjaśnił swoje stanowiko Karanik.

Minister zapewnił również, że Białoruś jest przygotowana na różne scenariusze rozwoju sytuacji i ma kilka planów działania na różne okoliczności. „Na razie realizujemy plan A, ale mamy również plany B, C i D” – dodał.

Karanik podkreślił, że jeśli chodzi o liczbę łóżek szpitalnych i lekarzy, sytuacja na Białorusi jest lepsza niż we Włoszech i w Niemczech.

 pojawiła się informacja, że władze ostrzegły szefów placówek medycznych przed odpowiedzialnością karną za rozpowszechnianie informacji o występowaniu koronawirusa, „aby nie siać paniki i nie destabilizować sytuacji w kraju”.

Spokojne podejście władz w sytuacji światowej pandemii nie jest dla wszystkich zrozumiałe. Jeden z liderów białoruskiej opozycji Nikołaj  zwrócił się do białoruskich władz z apelem;

– Cały świat jest zaniepokojony pandemią koronawirusa. Wśród pacjentów śmiertelność w starszych grupach wiekowych sięga 30–45%. Z powodu braku  i skutecznych leków  uważa kwarantanne za główny sposób walki z pandemią.

Sąsiadujące z nami kraje demokratyczne wszędzie wprowadzają kwarantanny – ograniczają komunikację międzynarodową, zamykają instytucje kulturalne, uniwersytety, szkoły, przedszkola. Imprezy masowe są zabronione, rozgrywki sportowe odbywają się bez udziału widzów.

Zachowanie władz białoruskich stoi w wyraźnej sprzeczności z tymi środkami. Jak obiecał kiedyś „niby -prezydent”, nie podążamy za cywilizowanym światem.

Ruch międzynarodowy nie jest ograniczony, a na wschodniej granicy nie ma nawet symbolicznej kontroli epidemiologicznej. Imprezy sportowe odbywają się z udziałem widzów. Instytucje edukacyjne, nawet BNTU, w których zdarzały się przypadki koronawirusa, nadal działają.

Tak, młodzi ludzie, a zwłaszcza dzieci, na  łatwo tolerują infekcje. Mogą nawet tego nie zauważyć. Ale przynoszą koronawirusa do swoich rodzin – napisał Statkiewicz.

Polityk zarzucił władzom, że chcą z Białorusi uczynić  doświadczalny dla koronawirusa. Jego zdaniem informacje o 12 odnotowanych w kraju przypadkach zachorowania są nieprawdziwe.

Przestrzega, że z powodu patologicznych wręcz kłamstw władzy problemy staną się jeszcze poważniejsze.

oprac. ba na podst. nn.by/facebook.com

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: