DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirusowa panika na giełdach. EBC kontratakuje, ale stóp procentowych nie obniża.Dolar bezpieczną przystanią

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Koronawirusowa panika na rynkach finansowych trwa. Jeszcze w środę wydawało się, że może ją zatrzymać Europejski Bank Centralny (EBC), który, na co liczyła część inwestorów i analityków, zdecyduje się obniżyć stopy procentowe. Ten jednak tego nie zrobił i utrzymał stopy na niezmienionych poziomach. Bank podjął jednak decyzję o dodatkowym skupie aktywów.

Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał w czwartek stopy procentowe na dotychczasowych poziomach. Stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym dla banków komercyjnych pozostały na niezmienionym poziomie, odpowiednio: 0 proc., 0,25 proc. oraz -0,5 proc.

Koronawirus. Europejski Bank Centralny kontratakuje

Dodatkowo EBC postanowił uruchomić kolejne operacje refinansowania (tzw. operacje TLTRO, z których pieniądze banki komercyjne mają skierować na wsparcie akcji kredytowej dla małych i średnich firm) oraz poinformował, że zwiększa skup rynkowych aktywów o 120 mld euro do końca roku.

Wszystko to w największym skrócie oznacza, że EBC będzie kupował od banków ich aktywa w postaci np. obligacji państwowych (ale też firm prywatnych), po to, by miały one odpowiednią ilość gotówki potrzebnej do przeciwdziałania gospodarczym skutkom pandemii związanej z koronawirusem (czyli np. wsparły firmy w związku z ich ewentualnymi problemami finansowych, jeśli zawieszą na dłuższy czas działalność).

Spadki na giełdach/Fot. Investing.comSpadki na giełdach/Fot. Investing.com Spadki na giełdach/Fot. Investing.com

Niestety, bank nie zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, a po cichu liczyła na to część bardzo już zaniepokojonych sytuacją na rynkach finansowych ekonomistów, analityków i inwestorów (i chyba nawet polityków). W efekcie na giełdach mamy ciąg dalszy koronawirusowej paniki. O ile jednak przez ostatnie kilka dni można było doszukać się na nich jakiś wysp, już nawet nie bezpieczeństwa, ale jako takiej stabilności (np. złoto, które choć tanio, to jednak wciąż utrzymywało się w okolicach swoich ośmioletnich szczytów), o tyle w czwartek sprzedawane jest niemal wszystko – od złota (spadek o ok. 4 proc.) przez ropę naftową (w dół o 4 proc.), bitcoina (w dół o ponad 20 proc.), czy już po raz kolejny – akcje firm. Około godz. 16 ten ostatni rynek wyglądał wręcz dramatycznie słabo:

  • indeks 20 największych spółek warszawskiej giełdy WIG20 tracił ponad 10 proc.,

  • indeksy giełd w Europie – Frankfurt, Paryż i Londyn spadają o odpowiednio o 9,2 proc., 10 oraz 9 proc.

  • indeksy w USA tracą: Dow Jones (30 największych spółek na giełdzie) 7 proc., a wskaźnik spółek technologicznych Nasdaq ponad 6 proc.

I nie ma tutaj specjalnie sensu wymieniać spółek, które zostały najmocniej przecenione. Wystarczy tylko powiedzieć, że na całej polskiej giełdzie (rynek podstawowy) rosnące były tylko dwie i zerknąć na poniższą tabelę WIG20:

z25784631Q,WIG20---akcje-Fot--Investing-com

WIG20 spadł dziś o 13,28 procent. Czyli to była najgorsza sesja w historii tego indeksu, który uruchomiono w kwietniu 1994.

Pięć najgorszych sesji WIG20:

-13,3% – 12.03.2020 (dzisiaj)
-13,2% – 28.10.97
-9,9% – 27.8.98
-9,8% – 13.6.94
-9,3% – 14.6.94

Dolar bezpieczną przystanią

Spadki na giełdach oraz rynkach surowcowych powodują, że inwestorzy jako tzw. bezpieczną przystań zaczynają traktować amerykańskiego dolara, który jest dziś o 1 proc. mocniejszy względem euro niż wczoraj.

– Paniczna wyprzedaż na giełdach akcji, momentami 10 proc. załamanie wielu indeksów giełdowych i potężna awersja do ryzyka wypychają inwestorów w kierunku dolara. M.in. dlatego złoto dziś spada prawie o 4 proc. – pisał w komentarzu sesyjnym Bartosz Sawicki z TMS Brokers.

gazeta.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: