DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus w Polsce: już 44 potwierdzone przypadki, część osób w stanie ciężkim

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Karolina Świdrak Karolina Świdrak | data publikacji: 12.03.2020, 07:55

Od kilku dni koronawirus jest obecny także na terenie Polski, a każdy niemal dzień przynosi informacje o nowych przypadkach. Do tej pory Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 przypadków, w różnych częściach Polski. Na bieżąco śledzimy sprawę i aktualizujemy dane.

Przypadki koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce – 44 chorych, 6 pacjentów w ciężkim stanie

[Aktualizacja 12.03 godz. 8.00]

Tylko od wczoraj liczba chorych na COVID-19 wzrosła o 13 osób – obecnie jest ich już 44.

Najnowsze potwierdzone przypadki to: dwie osoby z Warszawy, cztery z Lublina, 3 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osoby z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoba z Łodzi.

[Aktualizacja 11.03 godz. 18:37]

Kolejne cztery przypadki koronawirusa zostały potwierdzono w Polsce – podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry.

Od wczoraj liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 31. Osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa znajdują się w 11 województwach. Oto szczegółowe dane:

 1. Racibórz: 5 chorych
 2. Wrocław: 4 chorych (2 w stanie ciężkim)
 3. Warszawa: 4 chorych
 4. Szczecin: 2 chorych (1 w stanie ciężkim)
 5. Ostróda: 4 chorych
 6. Cieszyn: 3 chorych
 7. Łańcut: 1 chory
 8. Lublin: 1 chory
 9. Bełżyce: 1 chory (w stanie ciężkim)
 10. Kraków: 1 chory
 11. Poznań: 2 chorych (1 w stanie ciężkim)
 12. Zielona Góra: 1 chory
 13. Opole: 1 chory
 14. Łańcut: 1 chory

Już ponad 12 000 osób pod obserwacją

Ministerstwo Zdrowia podało, że już ponad 12 000 osób znajduje się pod obserwacją.

 1. Liczba osób hospitalizowanych: 317,
 2. Liczba osób objętych kwarantanną: 1193,
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 11524.

Według danych dostarczonych ok. godziny 10 przez Ministerstwo Zdrowia:

 1. Liczba zbadanych próbek: 2024
 2. Liczba próbek z wynikiem negatywnym: 1999
 3. Liczba próbek z wynikiem pozytywnym: 25

Koronawirus w Polsce [MAPA]

[Aktualizacja 11.03 godz. 14:30]

Po godzinie 14. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 nowych zachorowaniach. testy na koronawirusa dały wynik pozytywny u dziecka w Cieszynie (to trzeci chory w tym miejscie) oraz kobiety w Łodzi. Tym samym koronawirus został potwierdzony i 27 osób w 11 województwach. 6 z nich znajduje się w stanie ciężkim.

[Aktualizacja 10.03]

W ciągu dnia liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 5 kolejnych osób. Wieczorem było ich w sumie 22.

Ministerstwo Zdrowia podało następujące dane:

 1. Liczba zbadanych próbek: 1630
 2. Liczba testów, z wynikiem negatywnym: 1613
 3. Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 22
 4. Liczba nowych zakażeń od dnia poprzedniego: 0

[Aktualizacja 9.03]

Na godzinę 12 minister Łukasz Szumowski zwołał specjalną konferencję prasową. Poinformował na niej, że liczba osób, które w Polsce chorują na COVID-19 wzrosła do 16. Zaznaczył też, że prawie na pewno będzie więcej przypadków zachorowań. Na kolejne doniesienia nie trzeba było długo czekać, po południu poinformowano o 17. chorym.

[Aktualizacja 8.03]

Wczoraj minister zdrowia poinformował o 5 kolejnych przypadkach. Po raz pierwszy koronawirus pojawił się na Śląsku, tam potwierdzono go u mężczyzny i kobiety, którzy wcześniej objęci byli kwarantanną domową. W Warszawie zachorowała obywatelka Hiszpanii, która przyleciała do Polski samolotem z Niemiec, a także młody mężczyzna, który wrócił do Polski z Włoch.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie we Wrocławiu – tam na terenie oddziału zakaźnego przebywa starszy mężczyzna w ciężkim stanie. Nie wyjeżdżał zagranicę, zaraził się, kontaktując się z bliską osobą, która również jest obecnie hospitalizowana poza Polską.

Stan na 8 marca to:

 1. Liczba osób hospitalizowanych: 168,
 2. Liczba osób objętych kwarantanną: 932,
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 7122.

[Aktualizacja 7.03]

Kolejny chory został pozytywnie zdiagnozowany w Ostródzie. Ten mężczyzna także podróżował autokarem z „pacjentem zero” z Cybinki. Nie jest obywatelem Polski.

[Aktualizacja 6.03]

Na popołudniowej konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował, że chorobę COVID-19. wywoływaną przez koronawirusa, stwierdzono u czterech kolejnych osób. W tej grupie znalazło się małżeństwo 63 i 65-latków, którzy mieszkają w Szczecinie i kilka dni wcześniej wrócili z Włoch. Pozostali to 26-latek z Wrocławia, który przyjechał autokarem z Wielkiej Brytanii i kobieta w średnim wieku, która podróżowała autokarem z mężczyzną z Cybinki, czyli pierwszym polskim pacjentem z koronawirusem.

[Aktualizacja: 04.03 godzina 8.00]

– W nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski na pilnej konferencji prasowej, która została zwołana w środę o godz. 8. – Pacjent znajduje się w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze – dodał.

Szumowski poinformował, że pacjent czuje się dobrze, wszystkie procedury zadziałały poprawnie: pacjent, który zauważył u siebie objawy typowe dla koronawirusa, zgłosił się do lekarza rodzinnego, dostał informację, żeby się skontaktować ze służbami sanitarnymi, następnie, na podstawie oceny ryzyka służby te podjęły decyzję o przewiezieniu go do szpitala odpowiednią karetką.

Jak zapewniono, wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem zostały objęte kwarantanną domową. Minister podkreślił też, wszystkie służby zadziałały prawidłowo. Zaapelował do dziennikarzy o spokój i poszanowanie prywatności pacjenta. Dodał, że pacjent przyjechał do Polski z zagranicy. Jego objawy były typowe: kaszel, temperatura powyżej 38 stopni. Nie chciał udzielić informacji o wieku pacjenta, ale zdradził, że nie jest to senior ani osoba z grupy wysokiego ryzyka.

Podczas konferencji prasowej poinformowano też, że nie potwierdziły się podejrzenia o obecności koronawirusa w Policach. – Wszystkie próbki tam pobrane miały ujemny wynik testów na koronawirusa – poinformował Łukasz Szumowski. – Ogólna liczba testów przeprowadzonych do tej pory w całej Polsce to 560. W Zielonej Górze po raz pierwszy uzyskano pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jak poinformowano podczas konferencji na temat koronawirusa w Polsce obecnie:

 1. Liczba hospitalizowanych: 68
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: ponad 500
 3. Liczba przeprowadzonych testów na koronawirusa: 560
Koronawirus w Polsce Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Zielonej Górze – co wiemy o pacjencie?

Wiadomo, że pierwszy polski pacjent z koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Jak informuje TVP Gorzów, mężczyzna wrócił niedawno do Polski z Niemiec. Przyjechał autokarem z regionu Niemiec, w którym występowały przypadki koronawirusa. Rodzina zaobserwowała u niego typowe dla koronawirusa objawy: podwyższoną temperaturę i kaszel. 2 marca z domu w Cybince w powiecie słubickim został zabrany specjalną karetką na oddział szpitala zakaźnego, gdzie wykonano mu testy na koronawirusa. W nocy z 3 na 4 marca uzyskano pozytywny wynik.

Koronawirus w Polsce Koronawirus w Polsce

Koronawirus w lubuskim – jak pacjent z Cybinki trafił do szpitala?

W rozmowie z portalem Money.pl, minister Szumowski bardzo chwalił tryb, w jakim pierwszy polski pacjent z koronawirusem trafił pod opiekę lekarzy. Chory, u którego rodzina zaobserwowała symptomy choroby, zgłosił się do lekarza POZ telefonicznie. Lekarz ocenił ryzyko koronawirusa na wysokie i przekazał go pod opiekę służb sanitarnych, które zdecydowały, by specjalną karetką przetransportować go do szpitala zakaźnego.

Koronawirus w Polsce: co warto wiedzieć?

 1. Mycie rąk może chronić przed wirusami. Jak robić to skutecznie?
 2. Koronawirus w Polsce: Jakie są symptomy choroby wywołanej przez koronawirusa?
 3. Co robić, gdy masz objawy koronawirusa? Zasady postępowania krok po kroku [INFOGRAFIKA]
 4. Kwarantanna domowa – na czym polega i jak ją przeprowadzić?

[Aktualizacja: 01.03 godzina 19:00]

Liczba obserwowanych pod kątem zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce zmalała dzisiaj do 3566 osób.

 1. Liczba hospitalizowanych: 92
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: 101
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3373
Koronawirus COVID-19 - 2 marca 2020 19:00 Koronawirus COVID-19 – 2 marca 2020 19:00

[Aktualizacja: 01.03 godzina 18:00]

Liczba osób obserwowanych pod kątem zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce przekroczyła cztery tysiące.

 1. Liczba hospitalizowanych: 121 (nowe przypadki od wczoraj: 34)
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: 237 (nowe przypadki od wczoraj: 91)
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3669 (nowe przypadki od wczoraj: 299)
Koronawirus COVID-19 - 1 marca 2020 18:00 Koronawirus COVID-19 – 1 marca 2020 18:00

[Aktualizacja: 29.02 godzina 18:00]

 1. Liczba hospitalizowanych: 87
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: 146
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3370 (nowe przypadki od wczoraj: 157)
Koronawirus COVID-19 - 29 lutego 2020 18:00 Koronawirus COVID-19 – 29 lutego 2020 18:00

[Aktualizacja: 28.02 godzina 17:00]

W przeciągu sześciu godzin przybyło w Polsce ponad 700 osób, które są pod obserwacją z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem COVID-19. Obecnie sytuacja wygląda tak:

 1. Liczba hospitalizowanych: 106 (nowe przypadki od wczoraj: 59)
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: 146 (nowe przypadki od wczoraj: 91)
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3213 (nowe przypadki od wczoraj: 1 643)
Koronawirus COVID-19 - 28 lutego 2020 11:00 Koronawirus COVID-19 – 28 lutego 2020 11:00
 1. Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie COVID-19

[Aktualizacja: 28.02 godzina 11:00]

Wszystkie osoby, które mogą być podejrzane o zarażenie koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 (SARS-CoV-2), poddawane są obserwacji epidemiologicznej, kwarantannie domowej lub hospitalizacji.

 1. Liczba hospitalizowanych: 74 (nowe przypadki od wczoraj: 24)
 2. Liczba osób objętych kwarantanną domową: 78 (nowe przypadki od wczoraj: 23)
 3. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2572 (nowe przypadki od wczoraj: 1 002)
Koronawirus COVID-19 - 28 lutego 2020 11:00 Koronawirus COVID-19 – 28 lutego 2020 11:00

Długo nie potwierdzano koronawirusa w Polsce

Ministerstwa Zdrowia zaprzecza, by na terenie Polski pojawił się koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 (SARS-CoV-2).

– Żadna próbka dotychczas nie wyszła pozytywnie. Dysponuję wiedzą z laboratorium PZH. Nie ma lepszego źródła – powiedział w rozmowie z Medonetem rzecznik Ministersta Zdrowia Wojciech Andrusiewicz .

Jak chronić się przed koronawirusem?

Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa COVID-19. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Aktualne informacje na temat koronawirusa COVID-19:

 1. Jakie są symptomy choroby wywołanej przez COVID-19?
 2. Zasięg koronawirusa COVID-19 [MAPA aktualizowana]
 3. Zalecenia dla podróżnych wracających z Włoch do Polski
 4. Kwarantanna domowa – na czym polega i jak ją przeprowadzić?
Koronawirus COVID-19. Kiedy szukać pomocy? - Infografika medonet.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: