DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Europejski Bank Centralny stosuje bodźce, aby złagodzić skutki spowodowane przez wirusów”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

FRANKFURT, Niemcy (AP) – Europejski Bank Centralny stosuje nowe środki stymulujące w celu złagodzenia bólu gospodarczego wywołanego wybuchem wirusa, ale uniknął obniżenia stóp procentowych w sytuacji, w której ekonomiści twierdzą, że polityka pieniężna może zrobić niewiele więcej niż ograniczyć szkody.

Bank centralny dla 19 krajów stosujących euro zdecydował w czwartek o zakupie w tym roku do 120 miliardów euro (132 miliardów dolarów) więcej.

Pieniądze są nowo tworzone i wprowadzane do systemu finansowego. Dodaje się do zakupów o wartości 20 miliardów euro miesięcznie, które już realizuje, i byłby ukierunkowany na obligacje korporacyjne, które powinny pomóc utrzymać dostępność kredytów dla firm.

EBC zapewnia również bankom dodatkowe tanie, długoterminowe pożyczki, aby mieć pewność, że potrzebują płynności, której potrzebują. A EBC tymczasowo złagodzi niektóre wymogi kapitałowe dla banków, aby pomóc im w utrzymaniu akcji kredytowej.

Wszystko to ma na celu pomóc firmom w uzyskaniu potrzebnego finansowania i stymulowanie działalności w celu zrekompensowania pogorszenia koniunktury po wszystkich zamknięciach i ograniczeniach związanych z wybuchem wirusa.

Bank centralny nie obniżył stóp procentowych, jak się spodziewało wielu analityków. Stopy są już niskie, a ekonomiści twierdzą, że głębsze cięcia mogą niewiele pomóc.

Czwartkowe kroki „zrobią jedynie amortyzację ciosu koronawirusa w gospodarkę” – powiedział Andrew Kenningham, główny ekonomista Europy w Capital Economics. „Polityka pieniężna jest bezsilna, aby zapobiec głębokiemu pogorszeniu koniunktury i, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i Chin, ma niewielkie możliwości wspierania późniejszego ożywienia gospodarczego”.

Ten ruch nadchodzi, gdy przewiduje się, że strefa euro popadnie w recesję, a rynki finansowe wciąż obawiają się obaw związanych z epidemią wirusa w gospodarce. Obawy pogłębiły się po tym, jak USA postanowiły zatrzymać podróż z 26 krajów europejskich.

Spotkanie polityczne banku odbyło się bez kilku członków 25-osobowej rady zarządzającej, którzy byliby fizycznie obecni i uczestniczyli w zdalnych konferencjach. Ignazio Visco, szef włoskiego banku centralnego, jest jednym z nich, ponieważ jego kraj, do tej pory najciężej dotknięty epidemią wirusa w Europie, ograniczył ruch. Zdalnie uczestniczą także prezesi banków centralnych Portugalii, Łotwy, Litwy i Estonii.

Ekonomiści twierdzą, że wpływ epidemii wirusów jest trudny do rozwiązania w polityce pieniężnej, ponieważ przede wszystkim wstrząsa podażą towarów i usług. Polityka pieniężna jest lepiej przygotowana do stymulowania popytu, a nie podaży, dzięki szerszemu dostępowi do kredytu.

Działania banku centralnego mają na celu ograniczenie szkód spowodowanych przez domniemane skutki przerwania działalności. Bardziej obfite i ukierunkowane kredyty mogą pomóc firmom przetrwać okres przerwy bez wychodzenia z biznesu.

Bank Anglii obniżył w środę swój kluczowy poziom odniesienia do 0,25% z 0,75%; Rezerwa Federalna USA obniżyła swój punkt odniesienia o pół punktu procentowego do 1,0-1,25% 3 marca.

Tymczasem rządy opracowują plany ukierunkowanych bodźców poprzez ulgi podatkowe lub programy pomocy na rynku pracy.

Włochy przeznaczają 25 miliardów euro (28 miliardów dolarów) na nowe wydatki, a Wielka Brytania powiedziała, że udostępni 30 miliardów funtów (39 miliardów dolarów).

Rząd kanclerz Angela Merkel podjął decyzję o złagodzeniu wymogów kwalifikacyjnych dla programu, w którym rząd pomaga płacić pracownikom, którzy są zatrudniani przez ich firmy krócej. Mogłoby to pomóc firmom w szybkim odbiciu po przejściu epidemii, ponieważ unikną zwolnień i nie będą musiały ponownie składać przeszkolonej siły roboczej.

Jednak europejskie przepisy ograniczające zadłużenie i deficyty członków waluty euro mogą ograniczać możliwości rządów. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że zastosowana zostanie maksymalna elastyczność dostępna w przepisach.

Komisja rozpoczęła długoterminowy przegląd samych zasad, ale ekonomistka Rosie Colthorpe z Oxford Economics powiedziała, że żadne zmiany nie nastąpią przed 2021 rokiem. „To sprawia, że strefa euro jest źle przygotowana do zapewnienia zdecydowanej i skoordynowanej reakcji budżetowej na nadchodzący koronawirus. związane z pogorszeniem koniunktury ”.

„Istnieje szansa, że poważna recesja spowoduje znaczącą reformę, ale na razie ciężar pozostanie w EBC, pomimo coraz bardziej wyczerpanego arsenału” – powiedział Colthorpe.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: