DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dlaczego epidemie zwykle mają początek w Azji lub Afryce? Wszystkiemu winna jest ekspansja człowieka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_13

Ludzkość w całej swojej historii przechodziła przez wiele epidemii chorób zakaźnych, ale w ostatnim czasie zdarzają się one coraz częściej. W ciągu 20 lat aż trzy zostały spowodowane przez koronawirusy. Wszystkie epidemie mają co najmniej jedną wspólną cechę: zaczęły się w Azji lub Afryce. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie w czasopiśmie „The Conversation” udzielił wirusolog z Pennsylvania State University.

Duże zaludnienie i zmieniający się krajobraz miejski

W Azji i Afryce zachodzą takie zmiany populacji jak nigdzie indziej na świecie – stwierdził dr Suresh V Kuchipudi, który zajmuje się badaniem wirusów odzwierzęcych w Penn State University. Azja i regiony Pacyfiku skupiają już 60 proc. ludności. W XXI w. do obszarów miejskich Azji Wschodniej przeniosło się aż 200 mln ludzi. Migracja na taką skalę oznacza, że niszczone są lasy, w miejscu których powstają tereny mieszkalne. Siedliska dzikich zwierząt znajdują się więc coraz bliżej miast i miasteczek.

Jak pokazują badania epidemiologów, wirusy często przenoszą się z dzikich zwierząt na ludzi. Roznosicielami groźnych patogenów są m.in. nietoperze, które należą do głównych podejrzanych o transmisję koronawirusa SARS-CoV-2.

Handel dzikimi zwierzętami

Epidemia nowego koronawirusa miała swój początek na targu dzikich zwierząt w Wuhan. W Azji i Afryce takie targowiska działają powszechnie. Skupiają w jednym miejscu handlarzy sprzedających różne gatunki zwierząt i przyciągają rzesze ludzi. Miliony mieszkańców obydwu kontynentów wciąż są uzależnione od rolnictwa. Utrzymywanie własnego inwentarza jest tam normą, a system rolnictwa nie działa tak sprawnie jak w Europie. Prywatne hodowle pozbawione są jakiejkolwiek kontroli.

W Azji i Afryce rozpowszechnione są również polowania, które nie tylko nieodwracalnie zmieniają ekosystemy, ale również otwierają kolejną drogę do szerzenia się chorób odzwierzęcych. Mają one związek z rozwojem tradycyjnej medycyny. To z jej powodu w Azji kwitnie kłusownictwo, giną tygrysy, niedźwiedzie, nosorożce, łuskowce i inne gatunki zwierząt. Azjaci wierzą, że naturalne produkty lecznicze wykonane z ich kości, narządów czy łusek pomagają uporać się z epilepsją, chorobami stawów, zaburzeniami erekcji i innymi problemami zdrowotnymi. Popyt na takie medykamenty rośnie, bo sprzyja mu handel internetowy.

Dr Kuchipudi nie ma wątpliwości: to kwestia czasu, kiedy ze zwierząt na ludzi przeniesie się kolejny wirus. Z dużym prawdopodobieństwem zdarzy się to znowu w Azji lub Afryce

medonet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: