DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wiceszef MKiDN:”ukraińskie upamiętnienie UPA na Monastyrzu jest legalne”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Upamiętnienie na mogile  na Monastyrzu zostanie wpisane przez wojewodę podkarpackiego do ewidencji grobów wojennych, ale dopiero po uprzednio przeprowadzonych przez IPN pracach – mówił wiceszef MKiDN Jarosław , który we wtorek wziął udział w posiedzeniu sejmowej komisji ds. mniejszości narodowych.

Sellin wyjaśnił, że  podkarpacki zwrócił się do specjalistów z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN o przeprowadzenie prac archeologiczno-ekshumacyjnych na tzw. wzgórzu monastyrskim koło Werchraty. Stojący tam  żołnierzy UPA został w 2015 roku zdewastowany przez nieznanych sprawców.

Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych rozpatrywała we wtorek informacje MKiDN, MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, a także Związku Ukraińców w Polsce na temat sytuacji i problemów, w tym aktów wandalizmu, dotyczących nekropolii oraz upamiętnień mniejszości ukraińskiej w Polsce. Wśród kilku przykładów zniszczonych upamiętnień ukraińskich na terytorium Polski był pomnik na mogile UPA na wzgórzu Monastyrz.

Władze Ukrainy umożliwiły stronie polskiej prowadzenie poszukiwań we Lwowie pochówków żołnierzy Wojska Polskiego poległych w  r. w walkach z Niemcami, ale wyraziły oczekiwanie, by w ramach wzajemności Polska zajęła się sprawą zniszczonych upamiętnień ukraińskich na terytorium Polski.

Przypomniał o tym pod koniec stycznia także  Wołodymyr  po spotkaniu bilateralnym z prezydentem Andrzejem Dudą.

„Z punktu widzenia naszego resortu to upamiętnienie jest legalne, ale nie znajduje się w ewidencji wojewody i tym samym – z punktu widzenia tego braku – nie podlega takiej ochronie, jakiej powinno podlegać. My zmierzamy do tego, żeby w tej ewidencji wojewody to upamiętnienie się znalazło” – zapewnił Sellin podczas spotkania z posłami, a także przedstawicielami mniejszości ukraińskiej w Polsce czytaj dalej..

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: