DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Epidemnia koronawirusa pęcznieje po obu stronach USA”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Alarmujące skupiska koronawirusa pogrążyły się we wtorek na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych, przy czym ponad 70 przypadków jest powiązanych z konferencją biotechnologiczną w Bostonie, a infekcje pojawiają się w 10 domach opieki w mocno uderzonym rejonie Seattle.

Kandydaci na prezydenta Bernie Sanders i Joe Biden nagle odwołali wiece z powodu obaw o wirusa, a gubernator Nowego Jorku ogłosił, że wysyła Gwardię Narodową do szorowania miejsc publicznych i dostarczania żywności na przedmieściach Nowego Jorku, które są w centrum największego kraju znana grupa infekcji.

W środę Washington Gov. Jay Jay Inslee ogłosi zakaz zgromadzeń i wydarzeń ponad 250 osób w praktycznie całym obszarze metra w Seattle w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii, powiedziała osoba zaangażowana w planowanie decyzji. Zakaz miałby zastosowanie do wydarzeń sportowych, takich jak baseball Seattle Mariners i mecze piłki nożnej Seattle Sounders.

Nakaz ten nie zabraniałby funkcjonowania miejsc pracy i nie powinien obejmować zamykania szkół, powiedziała osoba, która przemawiała pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie była uprawniona do publicznego omawiania tej sprawy.

Hrabstwo Santa Clara w Kalifornii, gdzie mieszka San Jose i Dolina Krzemowa, ogłosiło w poniedziałek zakaz wszystkich zgromadzeń liczących 1000 lub więcej osób.

Również w Kalifornii trzech oficerów administracji bezpieczeństwa transportu na międzynarodowym lotnisku Mineta San Jose pozytywnie przetestowało COVID-19, podała we wtorek agencja. Otrzymali opiekę medyczną, a wszyscy pracownicy TSA, którzy mieli z nimi kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, są poddawani kwarantannie w domu, podała agencja.

Co najmniej 24 osoby zmarły w Waszyngtonie z powodu COVID-19, większość w obszarze metra w Seattle. Dziewiętnaście zgonów jest powiązanych z jednym podmiejskim domem opieki w Seattle, a władze w hrabstwie King podały, że wirus rozprzestrzenił się na co najmniej 10 placówek opieki długoterminowej

Pod koniec ubiegłego miesiąca Inslee ogłosiło stan wyjątkowy w związku z wybuchem wirusa. Istnieje ponad 260 potwierdzonych przypadków w tym stanie, większość w trzech hrabstwach, na które wpłynęłoby nowe zamówienie Inslee.

Gubernator stanu Massachusetts Charlie Baker ogłosił stan wyjątkowy, ponieważ liczba przypadków w całym stanie wzrosła o 51 z poprzedniego dnia, do 92. Z tej liczby 70 jest teraz połączonych ze spotkaniem zorganizowanym w zeszłym miesiącu przez firmę biotechnologiczną Biogen w hotelu w centrum Bostonu.

Baker powiedział, że stan wyjątkowy da mu większe uprawnienia do podejmowania takich działań, jak zamykanie dużych wydarzeń, uzyskiwanie dostępu do budynków lub składowanie sprzętu ochronnego.

Ruchy pojawiły się, gdy bitwa o powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa zintensyfikowała się. Więcej szkół i uniwersytetów wysłało studentów do domu, a konferencje i inne wydarzenia zostały odwołane. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła, że zamknie swoją główną siedzibę w Nowym Jorku dla publiczności i zawiesi wszystkie wycieczki. Festiwal muzyczny Coachella, który każdego kwietnia przyciąga dziesiątki tysięcy na pustynię Kalifornii w pobliżu Palm Springs, został przełożony na październik. Jeden z największych operatorów ośrodków w Las Vegas, MGM Resorts International, powiedział, że w ramach środków ostrożności zamknie bufety we wszystkich kasynach Las Vegas Strip.

Najwyższy federalny urzędnik ds. Zdrowia wskazał Europę , a nie punkt pochodzenia wirusa w Chinach, ponieważ prawdopodobne źródło infekcji nadal rozprzestrzenia się w USA

„Obecnie epicentrum – nowe Chiny – to Europa”, powiedział Robert Capfield, dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, na Kapitolu. „Wielu ludzi przybywa w tę iz powrotem z Europy, którzy zaczynają teraz zasiać te społeczności”.

Władze stanu Waszyngton poinformowały o dwóch nowych ofiarach wirusa – mężczyznie i kobiecie w wieku 80 lat, mieszkających w domu opieki i ośrodku dla starszych osób. Spośród 24 zgonów w tym stanie, 19 zostało przywiązanych do jednego domu opieki, Life Care Center of Kirkland. Ale urzędnicy państwowi powiedzieli, że pracują obecnie z 10 placówkami pielęgniarskimi, w których mieszkańcy lub pracownicy zostali pozytywnie przetestowani.

Gubernator Waszyngtonu Jay Inslee ogłosił nowe zasady dotyczące domów opieki, które ograniczą liczbę odwiedzających i poddają pracowników służby zdrowia badaniom przesiewowym.

Podobnie w Kentucky, gubernator Andy Beshear powiedział, że państwowe domy opieki poważnie ograniczą liczbę odwiedzających, a prywatni operatorzy zdecydowanie powinni pójść w ich ślady. Sześć przypadków zostało zdiagnozowanych w tym stanie.

Decyzje obu demokratycznych kandydatów na prezydenta o odwołaniu wieców w Cleveland zapadły, gdy wyborcy wybrali się do urn na pierwsze wybory w sąsiednim Michigan.

„Uważamy na publiczne ostrzeżenia urzędników stanu Ohio, którzy zgłosili obawy związane z organizowaniem dużych imprez w pomieszczeniach podczas wybuchu koronawirusa” – powiedział rzecznik kampanii Sanders Mike Casca w oświadczeniu. „Wszystkie przyszłe wydarzenia Bernie 2020 będą oceniane indywidualnie.”

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że trzy szkoły i inne miejsca spotkań zostaną zamknięte na dwa tygodnie w strefie przechowawczej w New Rochelle, w epicentrum wybuchu ponad 100 przypadków. Urzędnicy powiedzieli, że żołnierze Gwardii Narodowej pomogą oczyścić przestrzenie publiczne i dostarczyć żywność osobom poddanym kwarantannie w domu w strefie, która rozciąga się na milę we wszystkich kierunkach od synagogi połączonej z niektórymi sprawami.

Urzędnicy nie powiedzieliby, ilu członków Gwardii Narodowej będzie zaangażowanych, a na ulicach nie było żadnych śladów żołnierzy. Oprócz tych, którzy podlegają kwarantannie, mieszkańcy i odwiedzający społeczność 79 000 będą mogli swobodnie przychodzić i odchodzić, bez punktów kontrolnych, a firmy mogą pozostać otwarte, mówią urzędnicy.

„To dramatyczna akcja, ale jest to największa grupa spraw w kraju”, powiedział Cuomo. „Liczby rosną bez końca, a my potrzebujemy specjalnej strategii zdrowia publicznego”.

New Rochelle i okoliczne hrabstwo Westchester odpowiadają za większość 173 przypadków koronawirusów w tym stanie. Nowy Jork, ze 100-krotną populacją New Rochelle, ma 36 znanych infekcji.

Wirus zainfekował ponad 800 osób w Stanach Zjednoczonych i zabił co najmniej 29 osób, a jeden stan po drugim odnotowywał pierwsze infekcje w krótkim czasie. New Jersey poinformował o swojej pierwszej śmierci koronawirusa we wtorek. Na całym świecie około 118 000 zostało zarażonych, a ponad 4 200 zmarło.

Dla większości ludzi wirus powoduje tylko łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc. Większość ludzi wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni, tak jak stało się to w przypadku trzech czwartych osób zarażonych w Chinach.

Na Wall Street akcje wzrosły we wtorek po olbrzymich stratach poprzedniego dnia, a Dow Jones Industrial Average zyskał ponad 1100 punktów w nadziei, że administracja Trumpa podejmie kroki w celu złagodzenia gospodarki od szkód spowodowanych wybuchem.

W Oakland w Kalifornii tysiące niespokojnych pasażerów, którzy utknęli na pokładzie statku wycieczkowego dotkniętego przez koronawirusa, czekało na swoją kolej, aby wysiąść ze statku i udać się do amerykańskich baz wojskowych lub z powrotem do ojczyzny na dwa tygodnie kwarantanny.

„Jestem znudzona i sfrustrowana” – powiedziała 63-letnia Carolyn Wright z Santa Fe w Nowym Meksyku. „Nagle dwutygodniowe wakacje stały się pięciotygodniowymi wakacjami”.

Po zmuszeniu do bezczynności przez kilka dni u wybrzeży Kalifornii, statek zadokował w poniedziałek w Oakland z około 3500 pasażerami i załogą, w tym co najmniej 21 z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa. Władze podały, że zagraniczni pasażerowie zostaną przewiezieni do domu, podczas gdy Amerykanie zostaną przewiezieni lub przewiezieni do baz wojskowych w Kalifornii, Teksasie i Gruzji.

Gavin Newsom powiedział, że około 1100 członków załogi, z których 19 uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa, zostanie poddanych kwarantannie i poddanych leczeniu na pokładzie statku, który dokuje gdzie indziej po wyładowaniu pasażerów.

Rodriguez zameldował z San Francisco. Associated pisarzy prasowych Rachel La Corte w Olympia, Waszyngton; Steve LeBlanc w Bostonie; Mike Stobbe i Adam Geller w Nowym Jorku; Edith M. Lederer w ONZ; Janie Har, Jocelyn Gecker i Juliet Williams w San Francisco; Robert Jablon w Los Angeles; i Rob Gillies z Toronto przyczynili się do tego raportu.

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: