DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Xi odwiedza epicentrum wirusa w obawie przed recesją”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – prezydent Chin odwiedził we wtorek centrum globalnej epidemii wirusów, gdy Włochy rozpoczęły szeroko zakrojony ogólnokrajowy zakaz podróżowania, a ludzie na całym świecie przygotowali się na możliwość recesji.

Podróż prezydenta Xi Jinpinga do epicentrum koronawirusa w Wuhan – jego pierwsza od początku wybuchu epidemii – przyszła w miarę powrotu części kraju do normalności i była oznaką malejącego zagrożenia, jakie choroba stwarza w Chinach, gdy rozprzestrzenia się na zachód.

Nigdzie nie było to tak wyraźne jak we Włoszech, gdzie ograniczenia w podróż wcześniej ograniczone do północy kraju zostały rozszerzone wszędzie od wtorku, a żołnierze i policja wprowadziły zakazy. We Włoszech zarażono około 9 172 osoby, a 463 zmarło, a rosnący przeczucie, że liczba się pogorszy.

„Jesteśmy dopiero na początku” – powiedział dr Massimo Galli, kierownik chorób zakaźnych w szpitalu Sacco w Mediolanie, gdzie ludzie na głównym dworcu kolejowym w mieście musieli podpisywać formularze potwierdzające konieczność podróży.

Wybuchy nasiliły się we Francji, Hiszpanii i Niemczech, a strach narastał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarażono ponad 750 osób, a nawet niektórych czołowych przywódców politycznych poddano kwarantannie.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy, takie jak gorączka i kaszel. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że osoby z łagodną chorobą powracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, podczas gdy ciężkie przypadki mogą trwać od trzech do sześciu tygodni. W Chinach kontynentalnych, gdzie wybuchła epidemia w grudniu, prawie trzy czwarte z ponad 80 000 pacjentów wyzdrowiało.

Niezależnie od tego wirus wstrząsnął światowymi rynkami, a ich akcje najgorzej walczyły na Wall Street od 2008 roku, a ceny ropy poniosły najbardziej brutalne straty od początku wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku.

Mimo że rynki azjatyckie we wtorek odnotowały niewielkie zyski, szalał strach, że gospodarki staną u progu recesji.

„W tej chwili panika jest całkowita” – powiedział Phil Flynn z biura maklerskiego Price Futures Group.

Wyjazd Xi do Wuhan nastąpił, gdy kraj odnotował zaledwie 19 nowych przypadków wirusa we wtorek. Media państwowe poinformowały, że skontroluje działania w zakresie zapobiegania wirusom i kontroli oraz odwiedzi pracowników medycznych, pacjentów i innych na pierwszej linii walki z wirusami.

Wizyta mogła być również postrzegana jako próba wzmocnienia poglądów na temat radzenia sobie z kryzysem przez rządzącą partię komunistyczną. Xi był wyraźnie nieobecny w oczach opinii publicznej we wczesnych dniach wybuchu, a alarmy rozległy się dopiero pod koniec stycznia.

Od tego czasu Wuhan i pobliskie miasta są jednak blokowane w celu powstrzymania wirusów.

Ying Yong, sekretarz partii w prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan, powiedział lokalnym urzędnikom, że należy poczynić przygotowania do wznowienia produkcji biznesowej oraz bezpiecznego i uporządkowanego przemieszczania się osób, zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym na rządowej stronie internetowej Hubei.

Już teraz pojawiają się oznaki, że blokada się rozluźnia. Jingzhou, miasto w Hubei, nakazało ponowne otwarcie dróg i wjazdów do obszarów o niskim ryzyku w celu przywrócenia produkcji rolnej.

Przewaga w kierunku normalności w Chinach i poprawa raportów z Korei Południowej – gdzie wciąż spadały nowe infekcje – kontrastowały z rosnącym problemem w innych częściach świata.

Dalekosiężne ograniczenia we Włoszech miały trwać do 3 kwietnia, a sprawcy ryzykowali do trzech miesięcy więzienia lub grzywny w wysokości 206 euro (225 USD). Szkoły i uniwersytety pozostały zamknięte, a puby, jadłodajnie i kawiarnie miały zamykać się o zmierzchu.

„Nasze nawyki należy zmienić, zmienić teraz” – powiedział Conte.

W USA prezydent Donald Trump planował ogłosić we wtorek propozycje mające na celu ograniczenie skutków ekonomicznych wybuchu epidemii. Powiedział, że środki obejmą ulgę podatkową od wynagrodzeń.

Trump zanurkował z kibicami uścisk dłoni wcześniej i wrócił z zbiórki pieniędzy na Florydzie z prawodawcą, który później przeszedł na dobrowolną kwarantannę, ponieważ zetknął się z kimś, kto dał wynik pozytywny na wirusa. Przybywający szef Trumpa również wszedł do kwarantanny, co wynikało również z obaw związanych z konserwatywnym spotkaniem politycznym z udziałem zarażonej osoby.

Na całym świecie zgłoszono ponad 114 000 przypadków wirusa w około 100 krajach. Przywódca WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział w poniedziałek „groźba pandemii stała się bardzo realna”.

Najnowsze dodatki to Panama, dodając do kilkudziesięciu przypadków w Ameryce Łacińskiej i Mongolii, która graniczy z Chinami. Tamtejsze władze podały we wtorek, że pierwszym pacjentem z wirusem w tym kraju był francuski pracownik energetyczny, który spotkał się z kolegami i podróżował, gdy był zarażony.

Sedensky poinformował z Bangkoku.

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: