DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Władze rozważają zamknięcie Moskwy z powodu koronawirusa, jeżeli sytuacją się pogorszy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W ciągu ostatniej doby w Rosji potwierdzono trzy kolejne przypadki zarażenia  koronawirusem, wszystkie w Moskwie.

Sztab operacyjny w Moskwie poinformował, że zarażeni w ciągu ostatnich dwóch tygodni byli we Włoszech. Jeden z nich jest w „średnio ciężkim” stanie, inni przechodzą wirus w lekkiej formie. Lekarze i służby sanitarne ustalają tożsamości, miejsce pobytu i badają ludzi, którzy mieli z nimi kontakt po ich powrocie.

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Rosji wynosi więc na dziś 20. Na świecie stwierdzono 110 tys. przypadków zakażeń, zmarło ponad 3,8 tys. ludzi.

Tymczasem BBC  i Wiedomosti poinformowały, że władze Moskwy opracowały plan zamknięcia stolicy Rosji w razie nagłego wzrostu zarażeń koronawirusem. Jak dotąd w Moskwie stwierdzono 10 przypadków, 2 osoby są już zdrowe.

Na razie w Moskwie obowiązują już wcześniej wprowadzone środki – badania na międzynarodowych lotniskach, stacjach metra, szkołach, przedszkolach, przymusowa kwarantanna, dezynfekcja miejsc, gdzie przebywali ludzie z koronawirusem.

W razie pogorszenia sytuacji przewidziane jest wprowadzenie możliwości zamknięcia szkół, parków, stadionów, centrów handlowych, kin, bibliotek, zakazania publicznych zgromadzeń oraz dezynfekcji miejsc publicznych co kilka godzin.

Jeżeli to nie powstrzyma wirusa, zakłada się wprowadzenie stanu wyjątkowego, co wiązałoby się z zamknięciem wszystkich instytucji gospodarczych i urzędów, wstrzymanie trasportu, zakaz wjazdu i wyjazdu z Moskwy oraz otoczenia miasta kordonem sanitarnym. Wszyscy łamiący te zasady mogliby być zatrzymani przez policję i Rosgwardię.

Plany te muszą być jednak zaakceptowane przez rząd Rosji.

Wczoraj władze Moskwy zagroziły karą więzienia do lat 5 wszystkim, którym nakazano kwarantannę w miejscu zamieszkania przez dwa tygodnie, ale nie zastosowali się do poleceń. Przymusowa samoizolacja dotyczy zwłaszcza ludzi, którzy powrócili z krajów najbardziej dotkniętych przez zarazę.

Wydział zdrowia moskiewskiego ratusza powiedział, że władze za pomocą monitoringu będą sprawdzać, czy ludzie ci poddają się kwarantannie w domu.

Według instukcji, poddani  kwarantannie mogą tylko wyjść na krótki spacer (np. z psem) w masce i tylko w momencie, gdy będzie mało ludzi na ullicach.

Oprac. MaH, tvrain.ru, themoscowtimes.comfot. Pixabay License

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: