DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„W miarę rozwoju laboratoriów, kto może zostać przetestowany w USA pod kątem koronawirusa????”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Czy każdy chory Amerykanin może zostać przebadany pod kątem niepokojącego nowego koronawirusa?To skomplikowane pytanie, które sprawiło, że lekarze, pacjenci i niektórzy eksperci zdrowia byli sfrustrowani i zaniepokojeni.

Amerykańscy urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że coraz więcej publicznych i prywatnych laboratoriów jest w stanie testować na obecność wirusa. Ale niektórzy eksperci zastanawiali się, dlaczego tak długo to trwa i co to oznacza wysiłki, aby wykryć i powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii.

Oto spojrzenie na stan testów w USA:

KTO MOŻE UZYSKAĆ TEST?

Nie każdy. Na razie testy są ograniczone do osób z gorączką, kaszlem i innymi objawami grypopodobnymi. Pierwszeństwo mają osoby, które miały bliski kontakt z kimś, kto potwierdził, że jest nosicielem wirusa lub te, które podróżowały w rejon epidemii poza USA. Jednak ostatnio lekarze byli zachęcani do zgłaszania się na badanie, jeśli objawy pacjenta wydają się podejrzane.

Przez tygodnie lekarze musieli konsultować się z lokalnymi lub federalnymi urzędnikami ds. Zdrowia w celu podjęcia decyzji o badaniu. Ale gdy komercyjne laboratoria zaczynają być dostępne online, lekarze mają większą swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących badań.

Według urzędników, pacjenci powinni zostać najpierw przetestowani pod kątem grypy sezonowej i innych typowych infekcji, aby wykluczyć je.

JAK DZIAŁA TEST?

W teście wykorzystuje się próbki pobrane od pacjenta gazikami. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleca co najmniej dwa wymazy, jeden z gardła, a drugi z nosa. To tam wirus ma tendencję do wchodzenia i wywoływania infekcji.

Próbki są następnie wysyłane do ograniczonej liczby rządowych, akademickich i prywatnych laboratoriów, które mogą przeprowadzić test.

W teście zastosowano technikę laboratoryjną zwaną reakcją łańcuchową polimerazy lub PCR, aby znaleźć niewielkie ślady materiału genetycznego wirusa i w ciągu zaledwie kilku godzin wykonać miliardy i miliardy jego kopii – wystarczająco, aby komputer mógł go wykryć.

Proces laboratoryjny może potrwać około 4 do 6 godzin. W sumie wysłanie próbki i otrzymanie wyników może zająć kilka dni.

JAK WIELU TESTÓW MOŻNA ZROBIĆ?

Urzędnicy federalni reklamowali wysyłkę ponad 1 miliona testów do amerykańskich laboratoriów medycznych. Ale faktyczna liczba osób, które można poddać testom, jest znacznie niższa. Jednym z powodów jest to, że potrzeba wielu próbek i testów, aby potwierdzić pojedynczy wynik.

Ale zdolność testowania jest również ograniczana przez szereg innych czynników, w tym ograniczoną liczbę laboratoriów i czas potrzebny do skonfigurowania i uruchomienia testów.

Błędy w oryginalnym teście CDC opóźniły także wdrożenie w innych laboratoriach. Na początku lutego CDC zaczęło wysyłać testy do państwowych i lokalnych publicznych laboratoriów zdrowia. Ale zanim zostały one uruchomione, niektóre testy okazały się wadliwe i zawodne.

Laboratoria przeszły już testy, a urządzenia we wszystkich 50 stanach są w stanie przeprowadzić około 75 000 testów w ciągu najbliższych dni lub tygodni, powiedziała dr Nancy Messonnier z CDC.

Administracja ds. Żywności i Leków udzieliła laboratoriom prywatnym i akademickim pozwolenia na opracowanie i stosowanie własnych testów pod koniec ubiegłego miesiąca. Ale dr Michael Mina z Uniwersytetu Harvarda twierdzi, że dopracowanie metod testowania może potrwać kilka dni lub tygodni, podobnie jak restauracja wypróbowująca nowy przepis.

Krajowe sieci testowe, w tym Quest Diagnostics i LabCorp, zaczęły oferować testy w poniedziałek. Spowoduje to „dramatyczny wzrost dostępności testów”, powiedział wiceprezes Mike Pence.

Do tej pory CDC przeprowadziło testy dla 1700 osób, ale nie obejmuje to testów przeprowadzonych przez inne rządowe lub prywatne laboratoria. Ponad 600 Amerykanów uzyskało wynik pozytywny.

W JAKI SPOSÓB BADAJĄ INNE KRAJE?

Pierwszy wybuch epidemii zidentyfikowano w Chinach, aw styczniu Chiny udostępniły informacje genetyczne, które pozwoliły laboratoriom w USA i innych krajach na opracowanie testów.

Niemcy wykorzystały gęstą sieć niezależnych laboratoriów, aby przyspieszyć testowanie potencjalnych przypadków i są w stanie przeprowadzić około 15 000 testów dziennie. Podobno Korea Południowa może przeprowadzać około 15 000 testów dziennie, dzięki szybko nawiązanej współpracy między urzędnikami ds. Zdrowia a firmami z branży biotechnologicznej.

Eksperci zauważają, że poszukiwanie wirusa poprzez testowanie jest ważnym sposobem na sprawdzenie, jak bardzo się rozprzestrzenia. Mówią, że oznacza to, że urzędnicy służby zdrowia w niektórych innych krajach mają większy start w przygotowaniach do rozprzestrzeniania się wirusa.

KTO PŁACI ZA TESTY W USA?

Federalne plany zdrowotne, takie jak Medicare i Medicaid, wraz z głównymi prywatnymi ubezpieczycielami mówią, że pokryją koszty testu laboratoryjnego. Ponadto wielu ubezpieczycieli rezygnuje z współfinansowania, odliczeń i innych kosztów z własnej kieszeni, aby zachęcić ludzi do szukania pomocy. Ale niektórzy pacjenci mogą nadal spotkać się z rachunkiem, jeśli zostaną wykonane inne badania lub zdjęcia rentgenowskie, lub szukają pomocy w pogotowiu zamiast w gabinecie lekarskim.

Stobbe zgłosił się z Nowego Jorku. Autorzy AP Tom Tomphphy w Indianapolis i Frank Jordans w Berlinie przyczynili się do tego raportu.

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: