DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Otwarty list od włoskiego lekarza o sytuacji we włoskich klinikach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 Włoski resuscytator mówił o walkach na linii frontu przeciwko Covid-19 w Bergamo w Lombardii, atakując nie tylko epidemię, ale także tych, którzy twierdzą, że Covid-19 nie jest gorszy od grypy.

Dr Daniel McKini ze szpitala Humanitas Gavazzeni porównał obecną sytuację do wojny. Opowiada o swoim przerażającym doświadczeniu i jest zaskoczony idiotyzmem ludzi, którzy nie rozumieją, że zagrożenie jest realne i że każdy musi teraz odegrać rolę, aby powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. Więc

Po długich rozważaniach – czy jest coś, co warto pisać o tym, co się teraz z nami dzieje, czułem, że odpowiadamy również za ciszę. 

Dlatego postaram się teraz przekazać ludziom dalekim od rzeczywistości, co żyjemy w Bergamo w czasach pandemii Covid-19. Rozumiem, że teraz nie powinniśmy wywoływać niepotrzebnej paniki, jednak ostrzeżenie o niebezpieczeństwach tego wydarzenia powinno dotrzeć do wszystkich ludzi. 

Na początku byłem bardzo zaskoczony reorganizacją całej naszej kliniki. Wróg już się zbliżał, ale gdy był w cieniu, a klinika przygotowywała się tylko do przyszłej bitwy. Pacjenci zostali pilnie wypisani na leczenie w miejscu zamieszkania, oddziały stały się puste, a następnie wypełnione aparatem sztucznego oddychania i zamienione na pokoje intensywnej terapii. 

Wszystko to wprowadziło jakąś surrealistyczną pustkę w korytarze kliniki, która czekała na wielką wojnę, która jeszcze się nie rozpoczęła. I wielu, w tym ja, było przekonanych, że z łatwością sobie z tym poradzimy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jaki to był wirus i jaką straszliwą okrucieństwem spadłoby na nas.

A wszystko to wydarzyło się zaledwie tydzień temu. Teraz pamiętam nasz pierwszy dzień i pierwszego pacjenta, u którego wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki rozmazu. Teraz, kiedy myślę i pamiętam ten moment, widzę, że jest to szalenie śmieszne. Dopiero teraz rozumiem, że sytuacja ma miejsce, delikatnie mówiąc – bardzo dramatyczna. 

Wojna nie tylko się rozpoczęła – wybuchła, a teraz bitwy nie kończą się w dzień ani w nocy. Puste oddziały w przeddzień szpitala wypełniały się coraz większą liczbą pacjentów. A potem, kiedy wszystkie komnaty były pełne, zaczął się główny dramat, ponieważ wszystko nagle zaczęło być omijane.

Ogromne tablice wizualne z nazwiskami pacjentów. Wcześniej paski z nazwami były wielokolorowe – w zależności od jednostki operacyjnej i diagnozy. Teraz wszystkie te pasma są czerwone, ponieważ wszyscy pacjenci mają jedną diagnozę – dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc.

Wyjaśnij mi, który wirus grypy powoduje tak niemożliwą katastrofę? Niektórzy ludzie chwalą się teraz w Internecie, że niczego się nie boją. Inni idioci protestują i żałują, że ich rutynowe życie zostało nagle przerwane, że wycieczki i zajęcia rekreacyjne zostały odwołane. Ci ludzie nie rozumieją, że zaczyna się katastrofa epidemiologiczna.

Dziś w naszej klinice nie ma już chirurgów, urologów, terapeutów i ortopedów. Wszyscy jesteśmy teraz tylko lekarzami, którzy stali się częścią jednego zespołu, aby przeciwdziałać tej ogromnej fali, która obejmuje nas wszystkich. 

Przypadki mnożą się w tempie 15-20 nowych pacjentów dziennie. I wszyscy przychodzą do nas z tego samego powodu. Wyniki wymazów są takie same dla wszystkich, że nie można ich oglądać: pozytywne, pozytywne, pozytywne.

Objawy są takie same dla wszystkich: gorączka i duszność, gorączka i kaszel, niewydolność oddechowa. Te same i zdjęcia rentgenowskie: obustronne śródmiąższowe zapalenie płuc. I wszyscy potrzebują pilnej hospitalizacji.

Niektóre są już intubowane, inne idą bezpośrednio na oddział intensywnej terapii, na trzecim jest już za późno. Sztuczny aparat oddechowy działa dzień i noc, dzień i noc. Nawet urządzenia w salach operacyjnych działają teraz tak, ponieważ sale operacyjne stały się salami intensywnej opieki.

Personel jest wyczerpany i wyczerpany. Zawsze mieliśmy dość żmudną pracę i po jednodniowej zmianie ludzie zawsze się męczyli. Ale teraz, kiedy oceniam moje samopoczucie i kiedy patrzysz na otaczające mnie twarze, zaczyna ono do mnie docierać, co w rzeczywistości oznacza słowo ZMĘCZONE. I uratuje ją tylko solidarność, gdy ledwo stojąc na nogach ludzie pytają się nawzajem: „Jak mogę ci teraz jakoś pomóc?”

Lekarze biegają zamiast personelu pielęgniarskiego z noszami i noszami, zamiast pielęgniarek wykonują procedury i manipulacje. Pielęgniarki płaczą prawie nieprzerwanie, ponieważ nie widziały tego wcześniej, gdy lekarze mogą uratować niewielu.  

Nie mamy już zmiany dni wolnych i zmian. Całe życie towarzyskie jest zawieszone. Nie widzimy już naszych rodzin z obawy przed zarażeniem ich. Niektórzy z nas zostali już zarażeni, pomimo przestrzegania protokołów. A teraz ci nasi koledzy albo już walczą o życie, albo o życie zarażonych krewnych. 

Dlatego odnosząc się do wszystkich protestujących i oburzonych, chcę powiedzieć: bądź cierpliwy – nie możesz chodzić do teatru, muzeów ani na siłownię. Staraj się współczuć wielu ludziom wokół ciebie, zwłaszcza osobom starszym, których choroba eliminuje. Dokładamy wszelkich starań, abyśmy byli użyteczni, więc bądź przynajmniej trochę przydatny.

https://thebigtheone.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: