DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Macki anulowania olimpijskiego dotrą na całym świecie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TOKYO (AP) – Macki anulowania Igrzysk Olimpijskich w Tokio – lub odłożenia go lub umieszczenia go w pustych miejscach – dotrą do każdego zakątka globu, podobnie jak rozprzestrzeniający się wirus, który obecnie zagraża ceremonii otwarcia 24 lipca.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski i lokalni organizatorzy mówią, że igrzyska trwają, ale zegar tyka.

Los igrzysk w Tokio dotyka 11 000 olimpijczyków i 4 400 sportowców paraolimpijskich, trenerów i przedstawicieli sportu, lokalnych organizatorów, japońskiego rządu i narodowego morale, międzynarodowych nadawców, fanów i światowych sponsorów. Dodaj do tego hotele, linie lotnicze i taksówkarzy – a nawet 80 000 nieopłaconych wolontariuszy, którzy przegapią niepowtarzalną okazję.

„Słyszałem o możliwości odwołania Olimpiady i myślę, że to śmierdzi” – powiedział Associated Press J’den Cox, dwukrotny mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w Rio de Janeiro. „Gdyby tak się stało, prawdopodobnie złamałoby to wszystkim serca”.

Marka olimpijska może zostać uszkodzona, chociaż Szwajcarski Międzynarodowy Komitet Olimpijski może znaleźć się w gronie stron najmniej dotkniętych finansowo, jeśli mecze zostaną odwołane. MKOl jest zdecydowany w swoim komunikacie, choć ma kilka miesięcy na decyzję.

„Trudno sobie wyobrazić, że zostanie to określone do końca maja, ale może tak być”, dr Ali Khan. epidemiolog i dziekan College of Public Health na University of Nebraska, powiedział Associated Press w e-mailu. „Niezależnie od tego wielu chorych sportowców nie mogło prowadzić do bardzo interesujących gier.”

„Z tego, co wiemy z wielu innych imprez masowych, w tym wydarzeń sportowych, bardzo łatwo jest rozprzestrzeniać choroby na całym świecie, od takich wydarzeń – od zapalenia opon mózgowych po Zikę” – dodał Khan. „Oprócz witania sportowców i widzów ich drobnymi drobnoustrojami, w Japonii istnieje i może być choroba.”

Kazuhiro Tateda, ekspert od chorób zakaźnych i członek japońskiego panelu rządowego, powiedział, że wirus może nie umrzeć szybko.

„W przeciwieństwie do grypy, która znika wraz z cieplejszą pogodą, myślę, że reakcja na nowego koronawirusa będzie musiała trwać przez pół roku lub rok”, powiedział we wtorek Tateda japońskiemu nadawcy NHK.

MKOl ma szerokie zabezpieczenia finansowe przed odwołaniem, co zdarzyło się dopiero w czasie wojny, odkąd nowoczesna olimpiada rozpoczęła się w 1896 roku. Jej najnowszy raport roczny pokazuje, że ma prawie 2 miliardy dolarów w rezerwie, które mogłyby pokryć koszty bieżące do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Roczne raporty MKOl pokazują, że zapłacił prawie 14,4 mln USD składki ubezpieczeniowej, aby zabezpieczyć się przed odwołaniem Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 r. Oraz 12,8 mln USD na polisę na pokrycie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pyeongchang w Korei Południowej.

Prezydent MKOl Thomas Bach został zapytany w zeszłym tygodniu po posiedzeniu zarządu, czy składka ubezpieczeniowa wzrosła do 20 milionów dolarów z tytułu polisy w Tokio.

„Nie wiem”, odpowiedział. „To nie było omawiane na tym EB.”

Wolfgang Maennig, złoty medalista olimpijski w wioślarstwie, który uczy ekonomii sportu na uniwersytecie w Hamburgu, zasugerował, że straty zostaną podzielone.

„Firmy ubezpieczeniowe będą musiały pokryć dużą część strat MKOl”, powiedział Maennig w e-mailu do AP. „Resztę będzie musiała ponieść MKOl”.

MKOl kontroluje Olimpiadę i ma szerokie możliwości działania. Jego ochrona jest zawarta w 81-stronicowej umowie z gospodarzem, podpisanej w 2013 roku z Tokio i Japońskim Komitetem Olimpijskim.

W preambule tej osoby kontaktowej stwierdza się: „Igrzyska Olimpijskie są wyłączną własnością MKOl, który posiada wszelkie prawa… do ich organizacji, inscenizacji, eksploatacji, nadawania, nagrywania, reprezentacji, reprodukcji… niezależnie od tego, czy są one obecnie, czy rozwijane w przyszłość na całym świecie w nieskończoność. ”

Umowa określa również, że MKOl może wypowiedzieć i wycofać się z miasta z powodu „stanu wojny, zamieszek domowych lub bojkotu… lub jeśli MKOl ma uzasadnione podstawy, by sądzić, według własnego uznania, że bezpieczeństwo uczestników w grach byłby poważnie zagrożony lub zagrożony z jakiegokolwiek powodu. ”

Victor Matheson, ekonomista sportowy z College of the Holy Cross w Worcester w stanie Massachusetts, powiedział, że sportowcy są najbardziej narażeni. Olimpiada obejmuje 33 dyscypliny sportowe, a wiele mniejszych ma ograniczoną liczbę obserwowanych do czasu meczu.

„Dla sportowców ich kariera nie jest długa, a w wielu sukcesach sportowych na igrzyskach olimpijskich masz szansę na zwrot finansowy” – powiedział Matheson AP.

Matheson powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby straty poniesione przez hotele i inne firmy usługowe były ubezpieczone. Miliardy wydatków rządowych na obiekty wydają się ryzykowną inwestycją. Przegrana w igrzyskach olimpijskich negowałaby trudną do obliczenia dobrą wolę, jaką mogłyby wygrać Japonia i Tokio.

Irlandzki bukmacher pokazuje, że szanse lekko się zbliżają do Igrzysk Olimpijskich, nie idąc naprzód. Kursy są 4-6, nie otworzy się 24 lipca w Tokio, a nawet tak będzie.

Tokio oficjalnie wydaje 12,6 miliarda dolarów na organizację igrzysk olimpijskich, chociaż rządowe biuro kontroli twierdzi, że to co najmniej dwa razy tyle. Budżet lokalnego komitetu organizacyjnego w wysokości 5,6 miliarda dolarów to prywatne pieniądze, a reszta pochodzi od japońskich podatników. Około 1 miliarda dolarów w lokalnym budżecie operacyjnym ma pochodzić ze sprzedaży biletów, które zostałyby utracone, gdyby mecze odbywały się bez fanów na pustych stadionach.

„Pewne połączenie MKOl, nadawców i ubezpieczycieli straci duże”, powiedział Matheson. „Ta strata wypływa z czyjejś kieszeni, w zależności od tego, jak napisane są wszystkie kontrakty”.

Andrew Zimbalist, który wykłada ekonomię w Smith College w Northampton w stanie Massachusetts, powiedział, że niektóre obiekty, takie jak stadion narodowy o wartości 1,43 miliarda dolarów, miałyby „trwałą wartość”.

„Ale praktycznie żadna z nich nie znalazłaby się na liście priorytetowych inwestycji publicznych”, powiedział w e-mailu do AP, dodając, że jeśli gry zostaną anulowane, znaczna część inwestycji zostanie „zmarnowana”.

MKOl wielokrotnie powtarzał, że gry będą się toczyć dalej i twierdzi, że opiera się na radach Światowej Organizacji Zdrowia. WHO, agencja zdrowia ONZ, jak dotąd opierała się określaniu kryzysu jako „pandemii”, która może zmusić MKOl do działania. Ale wielu ekspertów twierdzi, że próg został już osiągnięty.

Ponad 113 000 ludzi zostało zarażonych wirusem na całym świecie, znacznie więcej niż osoby chore na SARS, MERS lub Ebolę w ostatnich latach. Ponad 4000 zmarło.

Dla większości ludzi nowy koronawirus powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy. W przypadku niektórych osób, zwłaszcza osób starszych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może powodować cięższe choroby, w tym zapalenie płuc.

Zdecydowana większość ludzi wraca do zdrowia po nowym wirusie. Według WHO osoby z łagodną chorobą wracają do zdrowia po około dwóch tygodniach. U osób z cięższą chorobą powrót do zdrowia może potrwać od trzech do sześciu tygodni. W Chinach kontynentalnych, gdzie wirus pierwszy wybuchł, zdiagnozowano ponad 80 000 osób, a do tej pory wyzdrowiało ponad 63 000.

Około 73% dochodu MKOl w wysokości 5,7 mld USD w ostatnim czteroletnim cyklu olimpijskim (2013–2016) pochodzi ze sprzedaży praw do transmisji. Amerykańska sieć NBC stanowi co najmniej połowę płatności za transmisję. Kolejne 18% dochodów MKOl pochodzi ze sponsoringu.

Comcast, spółka dominująca NBC, powiedziała, że z powodu ubezpieczenia i sposobu pisania umów NBC nie poniesie strat w przypadku odwołania Igrzysk Olimpijskich. Jednak dyrektor generalny Comcast, Brian Roberts, powiedział, że firma straci zyski z reklam, które wyniosłyby 250 milionów dolarów na Igrzyska Olimpijskie w Rio w 2016 roku. Oczekuje się, że zyski z reklam w 2020 r. Będą większe.

NBC podpisało umowę o zapłacie 4,38 mld USD za cztery igrzyska olimpijskie – od 2014 r. Do 2020 r. Ma nową umowę o wypłacie 7,75 mld USD za kolejne sześć igrzysk olimpijskich – od 2022 r. Do 2032 r.

Christopher Chase, prawnik z siedzibą w Nowym Jorku, który specjalizuje się w sporcie, własności intelektualnej i mediach, powiedział, że sponsorzy i nadawcy raczej nie będą wnosić pozwów o naruszenie umów, jeśli gry się nie odbędą lub warunki zostaną zmienione.

Chase, partner kancelarii prawnej we Frankfurcie Kurnit, powiedział, że wiele takich umów zawierałoby klauzule „siły wyższej” lub „zmiany okoliczności”, określające nieprzewidziane warunki uniemożliwiające spełnienie umowy; działają one jako obrona przed niewykonaniem przez którąkolwiek ze stron, ale w tym przypadku bardziej prawdopodobne jest to, że producent imprezy.

MKOl, podobnie jak inne duże nieruchomości, takie jak FIFA i NFL, „ostatnią rzeczą, jaką chcą zrobić opłaty refundacyjne lub obniżyć koszty sponsorowania”, powiedział Chase AP. „Ostatnią rzeczą, którą chcą zrobić, jest zwrot pieniędzy lub naliczenie mniejszej opłaty. Zazwyczaj więc starają się wynegocjować jakieś korzyści lub korzyści zastępcze. ”

Oprócz głównych umów sponsoringowych MKOl, lokalni sponsorzy wypłacili komitetowi organizacyjnemu nieco ponad 3 miliardy dolarów.

„Każda partia, która wydała już pieniądze, aby postawić ludzi na ziemi; loty i pokoje hotelowe i wszystkie tego rodzaju rzeczy najprawdopodobniej na tym stracą – powiedział Chase. „Opłata sponsorska może być najmniejszym z ich problemów”.

Dunbar relacjonował z Lozanny w Szwajcarii; Pisarka medyczna AP Maria Cheng z Londynu i pisarka AP Sports Eric Olson z Omaha w stanie Nebraska przyczyniły się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: