DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus. Pacjent zmarł po wyjściu ze szpitala. Wdowa żąda wyjaśnień

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

36-letni pacjent, uznany za wyleczonego z koronawirusa, zmarł kilka dni po wypisaniu ze szpitala w Wuhanie w środkowych Chinach. Jego żona domaga się wyjaśnień od władz, a komentatorzy pytają o ryzyko nawrotów i kryteria przy zwalnianiu pacjentów ze szpitali.

Li Liang został zwolniony z kwarantanny, jakiej poddano go po stwierdzeniu wyzdrowienia i wypisaniu ze szpitala. Jednak po dwóch dniach od przeniesienia do ośrodka izolacji mężczyzna znów poczuł się źle.

„Za kolejne trzy dni Li już nie żył. Pozostawił żonę i dziecko. Lekarze ocenili, że przyczyną jego śmierci był COVID-19 i niewydolność oddechowa. Od tamtej pory wdowa codziennie dzwoni do urzędów, żądając wyjaśnień” – podał hongkoński dziennik „South China Morning Post”.

Według żony pacjenta w pierwszych dniach po przeniesieniu ze szpitala mężczyzna był w dobrym nastroju, gimnastykował się i zażywał ziołowe leki przepisane przez lekarzy. 28 lutego zaczął się jednak skarżyć na uczucie suchości w ustach. Lekarze powiedzieli mu, że mogą to być skutki uboczne zażywanych lekarstw, i polecili pić więcej wody.

„Nawet nie próbowali go reanimować”

„1 marca czuł się już źle. 2 marca widziałam, jak umiera. Jak mogło do tego dojść? (…) Nawet nie próbowali go reanimować” – powiedziała wdowa, cytowana przez „SCMP”.

Nie jest jasne, czy Li zmarł w wyniku nawrotu choroby. Jego śmierć podsyciła jednak obawy dotyczące kryteriów, jakie stosuje się przy stwierdzaniu wyzdrowień. Doniesienia o ponownym wykryciu wirusa u pacjentów uznanych za wyleczonych i zwolnionych ze szpitali pojawiały się wcześniej również w kilku innych chińskich regionach.

Dyrektor szpitala, w którym leczono Li, powiedział chińskiemu magazynowi „Caixin”, że po śmierci mężczyzny władze nakazały placówce, aby wstrzymała zwalnianie pacjentów. Dodał, że podobny nakaz wydano również w odniesieniu do niektórych innych szpitali.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi państwowej komisji zdrowia osoby zakażone koronawirusem mogą być zwalniane ze szpitali, jeśli nie mają gorączki przez trzy dni, wyraźnie zelżeją u nich objawy oddechowe, tomografia komputerowa (TK) wykaże poprawę stanu zapalnego w płucach, a dwa kolejne testy na obecność wirusa wykonane w odstępie co najmniej jednego dnia dadzą wynik ujemny.

Zwolniony ze szpitala za wcześnie?

Ten ostatni warunek, uznawany za najważniejszy, był spełniony w przypadku Li. Jednak przeprowadzone dwa dni przed jego wypisaniem ze szpitala badanie TK wciąż wykazywało objawy wirusowego zapalenia płuc, a część ekspertów oceniła, że Li został zwolniony za wcześnie – podał na swoim portalu „Caixin”.

„Jak mogliśmy pozwolić na wyjście ze szpitala zaledwie dwa dni po tym, jak badanie TK uwidoczniło typowe objawy koronawirusowego zapalenia płuc?” – zapytał w rozmowie z tą gazetą ekspert z Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), zastrzegając sobie anonimowość.

Według „Caixin” podobne przypadki odnotowano również w innych miejscach kraju. 27 lutego w prowincji Shanxi zmarł 80-letni pacjent, którego wcześniej uznano za wyleczonego z covid-19. Lokalni urzędnicy przekazali, że pacjent wyszedł z choroby, ale pozostał w szpitalu z powodu innych problemów zdrowotnych.

Jeden z lekarzy w Wuhanie powiedział gazecie, że również w jego szpitalu wystąpiły przypadki zgonów wśród pacjentów wyleczonych z koronawirusa. Nie jest jasne, czy ich śmierć była bezpośrednio spowodowana tą chorobą, ale takie przypadki należy badać – ocenił lekarz, którego nazwiska nie podano.

W związku z wątpliwościami dotyczącymi dokładności testów RNA jako głównej metody diagnostycznej, niektórzy eksperci sugerują używanie dodatkowo badań wykrywających przeciwciała – podał „Caixin”.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: