Prezydent USA Donald Trump i senator Teksasu Ted Cruz.
Prezydent USA Donald Trump i senator Teksasu Ted Cruz. (Fot. PAP/EPA)

Pięciu wysoko postawionych polityków Partii Republikańskiej poddało się kwarantannie z powodu koronawirusa. Wszyscy uczestniczyli w konferencji środowisk konserwatywnych. Był tam też prezydent Donald Trump.

U jednego z uczestników konferencji Conservative Political Action Conference (CPAC) wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Choć tożsamość zakażonego nie jest znana, amerykańskie media podają, że w trakcie konferencji miał kontakt z najważniejszymi politykami kraju. Z wieloma witał się uściskiem dłoni.

14-dniowej kwarantannie poddali się senatorzy Ted Cruz, Matt Gaetz, Doug Collins i Paul Gosar, a także nowy szef sztabu wyborczego Trumpa, Mark Meadows.

Wszyscy zapewniają, że nie mają żadnych objawów związanych z koronawirusem, a kwarantannie poddali się profilaktycznie.

W konferencji uczestniczyli również prezydent Trump oraz wiceprezydent Mike Pence. Biały Dom zapewnia, że nie mieli kontaktu z osobą zakażoną. Mieli jednak kontakt z senatorami, którzy poddali się kwarantannie, bo wcześniej witali się z zakażonym.

Media donoszą, że na godzinę przed ogłoszeniem dobrowolnej kwarantanny przez Gaetza, ten znajdował się jeszcze na pokładzie Air Force One z Trumpem. W mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia kongresmena wchodzącego do prezydenckiego samolotu.