DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus w Polsce. Piontkowski: Nie widać potrzeby zamykania wszystkich szkół

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Screenshot_4

Dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wykluczył możliwości zamykania szkół. To oczywiście pokłosie rozszerzającej się epidemii koronawirusa w Polsce. Minister powiedział, że jest to „ostateczność”, ale żadnego scenariusza wykluczyć nie można.

Minister dodał, że w tej sprawie jest w stałym kontakcie z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że rząd nie wyklucza „prewencyjnego zamknięcia szkół”.

O sprawę zapytaliśmy ministra edukacji.

– Na razie nie widać potrzeby zamykania wszystkich szkół. Decyzja będzie natomiast zależała od stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia. Minister edukacji narodowej raczej wykona zalecenia tych służb, a nie będzie z własnej inicjatywy tego typu decyzji podejmował – mówi nam Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji przypomniał, że do tej pory kilkanaście szkół zostało czasowo zamkniętych.

– Dotąd zdarzyło się to w przypadku kilkunastu szkół. Było podejrzenie choroby u kogoś z rodziny lub jednego z pracowników szkoły. Te osoby zostały zbadane, okazało się, że wirusa nie ma i zajęcia zostały wznowione – dodaje Piontkowski.

Jak na razie szkoły zamykane są oddolnie. Nie ma odgórnej decyzji, by zamknąć wszystkie szkoły.

– Prawo zamykania szkół mają dyrektorzy w porozumieniu z wójtami, burmistrzami, czyli organem prowadzącym. Jeżeli występuje realne zagrożenie na terenie szkoły, to wówczas dyrektor może taką decyzję podjąć – przypomina szef resortu edukacji.

Piontkowski jednocześnie przestrzega, by na każdy przypadek patrzeć indywidualnie i nie ulegać gorączce.

– Wyraźnie wskazywaliśmy dyrektorom, że nie można też działać nadmiernie, nieadekwatnie do sytuacji. Jeśli natomiast jest wyraźne podejrzenie, że ktoś był na terenie zwiększonego ryzyka, ktoś wrócił z północnych Włoch, to zgodnie z naszymi wytycznymi, w kilkunastu przypadkach zdecydowano się profilaktycznie zamknąć szkoły. Na co dzień natomiast nakazujemy zachowanie wszystkich reguł sanitarnych, czyli używania mydła, bieżącej wody, ręczników papierowych, tak by uczniowie i pracownicy szkół mogli zachować higienę, która ewidentnie pomaga w walce z wirusem – uważa Piontkowski.

Łukasz Szpyrka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: