DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Chiny zwracają się w kierunku propagandy do właściwego obrazu w „wojnie” wirusa”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Gdy reszta świata zmaga się z epidemią wirusów, rządząca Partia Komunistyczna Chin wdrożyła swój propagandowy podręcznik, aby przedstawić swojego przywódcę jako silnie dowodzącego, prowadząc armię pracowników służby zdrowia w „wojnie ludowej” przeciwko choroba.

Główne wieczorne wiadomości w publicznej telewizji regularnie pokazują prezydenta Xi Jinpinga i jego podwładnych, którzy udzielają instrukcji na temat wybuchu choroby lub obiektów związanych z koncertowaniem. Relacja dotyczy następnie lekarzy i pielęgniarek na pierwszej linii frontu, czerpiąc z tradycji podtrzymywania wzorowych pracowników i znaczenia poświęcenia w imieniu ludzi i partii.

Dla partii komunistycznej epidemia jest zarówno ryzykiem, jak i szansą. Stara się uniknąć winy za niewłaściwe obchodzenie się z epidemią, w szczególności powolną początkową reakcję, która pozwoliła na opanowanie wirusa. I odwrotnie, stara się o uznanie przezwyciężenia kryzysu, wzmacniając legalność swoich rządów.

Państwowe media, ściśle kontrolowany internet i masowe kampanie mobilizacyjne zostały wykorzystane do tego wysiłku.

„Pozytywne, jeśli emocjonalne, przesłanie państwowe pozostawia wrażenie, że ofiarni obywatele, jedność narodowa i oświecone przywództwo nieuchronnie triumfują w Chinach, gdy walka z wirusem przenosi się poza granice kraju”, powiedziała Ashley Esarey, specjalistka od Chińskie media na uniwersytecie w Albercie.

Wypróbowana i prawdziwa formuła wydaje się być skuteczna w promowaniu wersji wydarzeń partii, choć rozwój mediów społecznościowych jest wciąż aktualnym wyzwaniem. Rosnąca mniejszość od dawna kwestionuje linię partii, ale nawet wielu z nich akceptuje ją z przyzwyczajenia lub z braku alternatyw.

Najbardziej pasywnie obejmuje narrację, która jest powtarzana w kółko, powiedział Steve Tsang, dyrektor China Institute w University of London School of Oriental and African Studies.

Li Desheng, 22-letni student, który powiedział, że głównym źródłem informacji są transmisje internetowe, pochwalił odpowiedź partii i rządu, mówiąc, że okazały się skuteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

„Istnieje chiński idiom, który mówi:„ Wskaż jelenia, nazwij go koniem ”, powiedział major filozofii w wywiadzie przeprowadzonym za pośrednictwem wiadomości błyskawicznych. „Jeśli mówisz, że jeleń jest koniem, oznacza to zniekształcenie faktów. Oglądając transmisję internetową … przynajmniej teraz myślę, że jeleń nadal nazywa się jelenem, a koń nazywa się koniem, więc wierzę w raport. ”

Nie chodzi tylko o to, co pokazano, ale o to, co zostało pominięte. W ciągu dwóch tygodni media państwowe zatkały wyrzucanie nowych placówek medycznych, nie informując o nieszczęściach ludzi, którzy nie mogli znaleźć łóżka szpitalnego, co wymagało wysiłku Herkulesa.

Reklamował represje na rynkach dzikich zwierząt i planuje je zamknąć, nie kwestionując, dlaczego nie były wystarczająco regulowane od czasu SARS, podobnego wybuchu wirusa w latach 2002-03.

June Teufel Dreyer, ekspertka z Chin na Uniwersytecie w Miami, powiedziała, że partia straciła wiarygodność w związku z tak zwaną „zaangażowaną opinią publiczną”, ale trudno jest ustalić, jaką część 1,4 miliarda ludzi w Chinach reprezentuje.

Zhou Songyi, kolejna 22-letnia studentka, powiedziała, że nie znajduje żadnych użytecznych informacji na temat epidemii z oficjalnej gazety People’s Daily lub państwowego nadawcy telewizji przemysłowej, powołując się na historie, które nawet jeśli są prawdziwe, mają program PR, a nie starają się poinformować opinię publiczną.

Media społecznościowe przekazały jej doświadczonym cyfrowo pokoleniom niemal natychmiastowe informacje zwrotne na temat niektórych doniesień mediów państwowych, choć krytyczne komentarze są często usuwane przez cenzurę internetową tego kraju.

„Bitwa o mówienie prawdy w Internecie to kolejny znak, że ludzie nie tylko ufają rządowi”, powiedziała Elizabeth Economy, dyrektor ds. Azji w Radzie Stosunków Zagranicznych w Nowym Jorku. Dodała jednak, że propaganda działa na tych, którzy wierzą w partię i chcą być pocieszeni i przekonani.

Podstawą tego podejścia jest stłumienie wszelkiej krytyki, przy jednoczesnym zapewnieniu pozytywnych wzorów do naśladowania i pokazaniu partii jako jedynej prawdziwej nadziei Chin.

Chiny zakazały dziennikarzom obywatelskim korzystania z popularnych platform społecznościowych po tym, jak donosili o przeludnionych szpitalach i innych problemach. Niepaństwowe media, takie jak magazyn Caixin, opublikowały niezależne raporty, ale nie skrytykowały kierownictwa.

„Lekarze są przedstawiani jako bohaterowie nie dlatego, że poświęcili się jako pracownicy służby zdrowia, ale dlatego, że są członkami partii” – powiedział Anthony Saich, ekspert z Chin na Uniwersytecie Harvarda. Uważa, że kryzys osłabił do pewnego stopnia zaufanie do kierownictwa Xi, ale nie wywrze trwałego wpływu.

Pracownicy służby zdrowia stanowią podstawę wojny ludowej, termin przyjęty wcześnie przez Xi. Niedawna wieczorna wiadomość z telewizji przemysłowej pokazała mu, jak odwiedza wojskowe jednostki zdrowia. Wszyscy utrzymywali bezpieczną odległość od siebie, postępując zgodnie z zarządzonym przez rząd protokołem, a ich usta i nosy były zakryte maskami ochronnymi.

„Wojny zachęcają ludzi do odrzucenia sprzeczek i sprzeciwu oraz do spotkania się” – powiedział David Bandurski z China Media Project na University of Hong Kong. „Wojny stają się bohaterami – a bohaterami są rzeczy, na których rozwija się propaganda”.

Kampanie nacjonalistyczne działały już wcześniej, kierując gniew z dala od partii podczas wybuchu SARS, spory terytorialne z Japonią, zeszłoroczne protesty w Hongkongu i trwającą wojnę handlową z USA

Tym razem oficjalne informacje o wirusie mogą pomóc w stępieniu trwałych szkód politycznych na Xi i autorytecie partii, nawet jeśli społeczne i ekonomiczne koszty wybuchu są coraz wyższe. Ponad 3000 osób zmarło w Chinach na skutek wirusa.

„Kierownictwo bardzo chętnie napisało szczęśliwe zakończenie tej historii, zanim ktokolwiek naprawdę dowie się, z czym ma do czynienia świat” – powiedział Bandurski.

Powiązany badacz prasowy Chen Si w Szanghaju przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: