DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Włochy poddają kwarantannie biorac przyklad Chin”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

RZYM (AP) – Włochy wzięły stronę z chińskiego podręcznika w niedzielę, zamykając około 16 milionów ludzi – ponad jedną czwartą jej populacji – na prawie miesiąc, aby powstrzymać nieustający marsz nowego koronawirusa w całej Europie.

Wesela, muzea, kina, centra handlowe, a nawet restauracje są dotknięte nowymi ograniczeniami, które koncentrują się na pokosie północnych Włoch, ale zakłócają codzienne życie w całym kraju. Po masowych testach, które wykryły ponad 7300 infekcji, Włochy zarejestrowały teraz więcej przypadków wirusa niż jakikolwiek kraj poza Chinami, gdzie jest teraz w odwrocie.

Od Wenecji do Mediolanu panowały zamieszanie, gdy mieszkańcy i turyści próbowali dowiedzieć się, kiedy i jak wchodzą w życie nowe środki. Podróżnicy wcisnęli się na pokład tylko w pociągach, chowając twarze w chusty i dzieląc się żelem dezynfekującym.

Na całym świecie coraz więcej wydarzeń zostało odwołanych lub ukrytych za zamkniętymi drzwiami, od niedzielnej służby papieża do wyścigu Formuły 1 w Bahrajnie i zawodów sumo w Japonii. Narastały pytania o to, czy utrzymać wiece kampanii prezydenckiej w USA i inne potencjalnie „bardzo rozprzestrzeniające się” spotkania, gdy wirus rozprzestrzenia się w nowe stany.

Włoski premier Giuseppe Conte podpisał dekret kwarantanny wczesną niedzielę dla dobrze prosperującej północy kraju. Blokowane obszary to Mediolan, włoskie centrum finansowe i główne miasto w Lombardii oraz Wenecja, główne miasto w sąsiednim regionie Veneto. Nadzwyczajne środki będą obowiązywać do 3 kwietnia.

Los zagranicznych turystów utkniętych w nowych strefach kwarantanny we Włoszech jest nadal niejasny.

Papież, który był chory, odmówił niedzielne błogosławieństwo wideo zamiast osobiście, chociaż blokada nie dotyczyła go bezpośrednio. Opisał uczucie, jakby był „w klatce”.

To uczucie znane w Chinach, gdzie pod koniec stycznia rząd zamknął około 60 milionów ludzi w środkowej prowincji Hubei. Sześć tygodni później nadal skutecznie utknęły.

Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała, że ​​ruch Chin pomógł reszcie świata przygotować się na nadejście wirusa, a szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus napisał na Twitterze niedzielne wsparcie dla Włochów i ich „odważnych, odważnych kroków mających na celu spowolnienie koronawirusa”.

Chiny poniosły około trzech czwartych spośród 109 000 zakażeń koronawirusem na świecie i większość z prawie 3800 zgonów. Nowe infekcje w Chinach gwałtownie się ustabilizowały, a większość zarażonych w Chinach i na świecie już wyzdrowiała.

Infekcje narastały w niedzielę w innych epicentrach – Korei Południowej, Iranie, a zwłaszcza we Włoszech. Z powodu gwałtownego spadku ruchu turystycznego i poważnych zakłóceń w łańcuchach dostaw na całym świecie, akcje zmagały się w niedzielę, ponieważ indeksy Mideast spadły o 4% do 10%.

Włochy zamykają wszystkie muzea i stanowiska archeologiczne, nawet te znajdujące się daleko od strefy zamkniętej. Zawieszył wszystkie wesela do 3 kwietnia. Północne regiony, których dotyczy niedzielny dekret, zamykają kina i stoki narciarskie.

Oczekuje się, że restauracje w całych Włoszech utrzymają klientów o metr od siebie.

Muzea Watykańskie są teraz zamknięte, w tym Kaplica Sykstyńska, co stanowi kolejny cios dla najważniejszego przemysłu turystycznego we Włoszech. Alitalia, włoska linia lotnicza, która znajdowała się w trudnej sytuacji finansowej przed wirusem, zawiesiła wszystkie krajowe i międzynarodowe loty z lotniska Malpensa w Mediolanie od poniedziałku.

Gubernator Lombardii, który sam poddaje się kwarantannie, starał się uspokoić społeczeństwo, zniechęcając do gromadzenia zapasów i upierając się: „nie idziemy na wojnę”.

Chaos wybuchł na kilka godzin przed podpisaniem dekretu przez Conte, gdy rozeszły się wieści o planowanej kwarantannie. We Włoszech do 7375 przypadków przypada na sobotę, a liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 366.

Studenci uniwersytetu w Padwie w północnych Włoszech, którzy spędzili sobotnie wieczory w barach, zobaczyli raporty na swoich telefonach i popędzili z powrotem na dworzec kolejowy.

W wyniku odwrócenia stereotypowych napięć północ-południe we Włoszech gubernator Apulii wezwał mieszkańców północy, by trzymali się z daleka i nie doprowadzali do infekcji wirusowych na południu.

„Wysiądź na pierwszym dworcu kolejowym. Nie bierz samolotów – powiedział gubernator Michele Emiliano w swoim dramatycznym apelu. „Zawróć w swoich samochodach, wysiądź z autobusu pullman na następnym przystanku”.

Do niedzielnego popołudnia mieszkańcy północnych Włoch pozostali zdezorientowani.

Pracownik fabryki Luca Codazzi miał wyjść z dwutygodniowej kwarantanny o północy w niedzielę – ale zamiast tego stanął w obliczu nowych ograniczeń swojej wolności.

Dekret rządowy „został źle napisany, istnieje bardzo wiele interpretacji”, powiedział. „Teoretycznie kordon powinien spaść o północy” – powiedział Codazzi. Nadal nie wie, czy jego fabryka będzie otwarta w poniedziałek.

Rządy w całej Europie zaostrzyły swoje zasady. Premier Portugalii izoluje się. Bułgaria zakazała wszelkich publicznych wydarzeń wewnątrz. Prezydent Francji i partie rządzące Niemcami odbyły nadzwyczajne spotkania bezpieczeństwa, ponieważ liczba spraw w każdym kraju przekroczyła 1000.

Na wodach całego świata epidemia wirusów spowodowała chaos w branży statków wycieczkowych.

Statek wycieczkowy Grand Princess, na którym 21 osób przetestowało pozytywnie na obecność wirusa, płynął w niedzielę do Oakland po kilku dniach bezczynności San Francisco. Oczekuje wylądowania w poniedziałek. Amerykanie zostaną przeniesieni do zakładów w całym kraju w celu przetestowania i izolacji, ale nie jest jeszcze jasne, co stanie się z pasażerami z innych krajów. Statek miał grupę prawie 20 infekcji podczas wcześniejszej podróży, która doprowadziła do jednej śmierci.

Kolejny statek wycieczkowy znajduje się w kwarantannie na Nilu w Egipcie z 45 potwierdzonymi przypadkami wirusów. Dwa inne statki bez potwierdzonych przypadków zostały w ten weekend zawrócone z Malezji i Malty ze względu na obawy przed wirusami.

Porady dla opinii publicznej są nadal zróżnicowane. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wezwały starszych dorosłych i osoby z poważnymi schorzeniami do „pozostania w domu tak często, jak to możliwe” i uniknięcia tłumów. Urzędnik federalny powiedział The Associated Press, że Biały Dom uchylił urzędników zdrowia, którzy chcieli zalecić, aby starsi i chorzy Amerykanie nie latali również w komercyjnych liniach lotniczych. Rzecznik wiceprezydenta USA Mike Pence zaprzeczył temu.

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych wirusem w USA wzrosła do 19, przy czym większość ofiar w stanie Waszyngton. Zakażenia wzrosły do ​​ponad 430, w tym pierwszego przypadku w stolicy kraju.

W miarę rozprzestrzeniania się wirusa dziesiątki grup badawczych na całym świecie starają się stworzyć szczepionkę.

W sobotę w Azji odnotowano prawie 90 000 przypadków; ponad 10.000 w Europie; około 7 000 na Bliskim Wschodzie; około 450 w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz mniej niż 50 przypadków zgłoszonych do tej pory w Afryce. Ponad 60 000 osób wyzdrowiało na całym świecie.

Chiny w niedzielę zgłosiły 44 nowe przypadki w ciągu ostatnich 24 godzin, najniższy poziom od kiedy zaczął publikować dane ogólnokrajowe 20 stycznia i 27 nowych ofiar śmiertelnych. Włochy są teraz drugim epicentrum, wyprzedzającym Koreę Południową, którego całkowita liczba wynosi obecnie 7 313, a liczba zgonów ogółem wynosi 50.

___

Angela Charlton relacjonowała z Paryża. Nicole Winfield i Trish Thomas w Rzymie, Ken Moritsugu w Pekinie, Yuri Kageyama w Tokio, Chris Blake w Bangkoku, Maria Sanminiatelli w Nowym Jorku, Hyung-jin Kim w Seulu, Ashok Sharma w Nowym Delhi, Anna Johnson w Londynie, David Rising w Berlin i Jonathan Poet z Filadelfii przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: