DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Teraz to: „Clobbers Tornado African American North Nashville”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

NASHVILLE, Tenn. (AP) – W mroźny piątek rano w północnym Nashville Ishvicka Howell stała na podjeździe i zerknęła ulicą na kilka samochodów dostawczych.

„Kiedy zobaczyłam te migające światła, było jak w Boże Narodzenie”, powiedziała.

Howell nie ma prądu, odkąd we wtorek tornado przetoczyło się przez jej sąsiedztwo.

„Brak mocy. Brak ciepła. Jesteśmy pionierami – powiedział Howell. „Grillowanie i gotowanie wody na grillu. Jesteśmy w trybie przetrwania. ”

Tornado, które nawiedziło Nashville, zniszczyło kilka dzielnic, skacząc przez miasto, rozbijając się w modnym Germantown i Five Points, w których zginęły dwie osoby.

 

Ale historycznie afroamerykańskie dzielnice North Nashville już cierpiały z powodu dziesięcioleci redlinizacji i zaniedbań, odizolowane od zamożniejszych dzielnic międzystanowych, które przecinały serce miasta. Niedawno zaczęli odczuwać presję gentryfikacji, gdy nowi mieszkańcy i krótkoterminowi najemcy szukają niedrogich miejsc w pobliżu centrum miasta.

A teraz to. Burza zabójców zniszczyła całe bloki, zrywając dachy, niszcząc ściany, wyrywając ogromne drzewa i przewracając słupy elektryczne. Podczas gdy wiele części North Nashville doznało niewielkich szkód wywołanych przez burzę, większość mieszkańców wciąż była bez prądu w piątek. Bez świateł. Brak ciepła. I nie ma sposobu, aby przechowywać lub gotować jedzenie.

Niektórzy zastanawiają się, czy North Nashville wyzdrowieje po tym najnowszym hicie, czy też rodziny Afroamerykanów zostaną na stałe wysiedlone.

„Martwimy się, ponieważ wiemy, że pojawią się deweloperzy” – powiedział Cornelius A. Hill, pastor Ephesian Primitive Baptist Church.

Ale Hill powiedział, że zachęca go wylanie pomocy. Jego kościół również nie ma władzy. Ale na zewnątrz na parkingu napływają różnego rodzaju darowizny, które mają być przekazane wdzięcznym mieszkańcom. Była to scena powtarzana w prawie każdym rogu uszkodzonych przez sztorm bloków w piątek. Wolontariusze obsadzili składane stoły bezpłatną wodą, bateriami, pieluchami, workami na śmieci i gorącymi potrawami, takimi jak grill, hot dogi i pizza.

Tymczasem setki wolontariuszy składających zgrabiarki i piły łańcuchowe korzystały ze światła dziennego. Pokryli dachy plandekami, pocięli powalone i uszkodzone drzewa, a na krawężniku ułożyli gruz, aby ciężarówki z robót publicznych mogły je wywozić.

„To historyczna część Nashville. Niektóre z tych domów zostały tutaj 40 lub 50 lat ”, powiedział Jonathan Williamson z grupą społeczną Friends and Fam. „Wspaniale jest widzieć, jak wszyscy wychodzą i pracują razem, aby naprawić problemy.”

North Nashville jest domem dla kilku historycznie czarnych szkół wyższych i uniwersytetów. Uniwersytet Fisk i Meharry Medical College były w dużej mierze nietknięte przed burzą. Ale stanowy uniwersytet w Tennessee poniósł prawie całkowite zniszczenie swojego centrum badań rolniczych. Stratę szacuje się na 30–50 mln USD.

Dean Chandra Reddy z College of Agriculture powiedział, że szkoła nigdy nie była finansowana na równi z University of Tennessee. Dopiero w ciągu ostatnich kilku lat rząd stanowy zaczął finansować fundusze federalne, a szkoła ciężko pracowała, aby opracować program.

„To tornado jest dla nas podwójnym uderzeniem. Ledwo coś tam stawiamy, a potem to przychodzi i to niszczy – powiedział Reddy.

Reddy powiedział, że zachęca go, że gubernator Bill Lee, który wspiera rozwój obszarów wiejskich, odwiedził we wtorek rano. Ma nadzieję, że rząd stanowy przejdzie, aby pomóc programowi w szybkiej odbudowie i rozwoju.

„Jeśli chcemy prowadzić badania na najwyższym poziomie, potrzebujemy dobrych udogodnień i dobrych wykładowców” – powiedział Reddy. „Nie są tanie”.

Na rogu 16th Ave. North and Knowles Street, jeden z najbardziej zniszczonych bloków mieszkalnych, nowy radny miejski Brandon Taylor przestał rozmawiać z Robertem Sherrillem z non-profit Impact Youth Outreach. Taylor powiedział, że przywódcy miast już dyskutują o sposobach pomocy mieszkańcom w odbudowie.

„Próbujemy zbudować plan, aby upewnić się, że społeczność wyjdzie z tej całości” – powiedział.

Sherrill dorastał na 16th Ave. Północ i już widział, jak wiele się zmieniło przez gentryfikację. Martwi się, że jakakolwiek pomoc wkrótce nie nadejdzie.

„Wiemy, że już ludzie pukają do drzwi” – powiedział. „Jeśli powiedzą, że wsadzą cię do Omni na tydzień i dadzą ci 100 000 $ w gotówce, a ty zostaniesz w domu bez ścian, możesz to zaakceptować”.

Paige Jack wraz z grupą Friends i Fam rozdawała jedzenie w pobliżu i była bardziej optymistyczna. Uważa, że wolontariusze z innych części miasta i poza nią poczują się bardziej związani z North Nashville.

„Dzięki temu ludzie są bardziej wdzięczni za naszą społeczność” – powiedziała.

National Weather Service poinformowało, że co najmniej sześć tornad uderzyło w środkowy Tennessee podczas serii burz, które zabiły 24 osoby i spowodowały ogromne szkody. Osiemnaście osób zginęło w hrabstwie Putnam, gdzie prezydent Donald Trump odwiedził w piątek, aby złożyć kondolencje. Trump przylatywał i wychodził z Nashville, ale nie zatrzymał się w mieście.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: