DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„42 kolana w jeden dzień – izraelscy snajperzy opowiadają o strzelaniu do protestujących”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W piątek szóstego marca portal Haaretz opublikował reportaż na temat działań izraelskich snajperów przy granicy ze Strefą Gazy. Kilku z żołnierzy zgodziło się opowiedzieć swoje historie.

W piątek portal Haaretz zamieścił na swojej stronie reportaż na temat izraelskich snajperów i ich poczynań względem Palestyńczyków. Według dziennika, na pytania zdecydowało się odpowiedzieć sześciu z kilkudziesięciu zapytanych żołnierzy.

Znalezione obrazy dla zapytania: izraelscy snajperzy zdjecia

Masowe demonstracje na granizy Izraela i Strefy Gazy zaczęły się w marcu 2018 roku i były kontynuowane co tydzień. Podczas masowych protestów życie straciło 215 demonstrantów a 7996 zostało rannych. Mimo zabitych i rannych Palestyńczycy nie zaprzestali swoich zebrań.

Jeden z żołnierzy o imieniu Eden chwalił się, że podczas jednego dnia ustanowił swój rekord, 42 kolana. Ustanowił go w dniu, w którym Stany Zjednoczone ogłosiły przeniesienie swojej placówki dyplomatycznej do Jerozolimy.

„Tego dnia, nasza para miała największy wynik trafień, 42 w całości. Mój partner nie powinien strzelać, ale dałem mu przerwę w namierzaniu ponieważ zbliżaliśmy się do końca naszej zmiany, a on nie ustrzelił jeszcze żadnego kolana. Pod koniec każdy chce mieć poczucie, że coś zrobił, że nie był tylko na ćwiczeniu” – mówił. „Po kilku trafieniach, zasugerowałem żebyśmy się zamienili. Tego dnia odstrzelił około 28 kolan”.

Znalezione obrazy dla zapytania: izraelscy snajperzy zdjecia

Zobacz także: „To powolna śmierć”. Izrael zalewa uprawy w Strefie Gazy tuż przed zbiorami 

Inny snajper, który w artykule przedstawiany jest jako „Roy” wspomina swoje pierwsze trafienie. „Tego dnia byliśmy pod presją, ponieważ pojawił się dowódca batalionu i przypatrywał się działaniom” – wspomina. „To był Palestyńczyk, który był może w wieku dwudziestu lat, nie przestawał się ruszać. Miał różową koszulkę i szare spodnie. Dokładnie pamiętam, że bałem się czy trafię w jego nogę, ulżyło mi gdy strzeliłem prosto w kolano”.

Jeden ze snajperów mówił o tym kogo w tłumie wyszukują zespoły. Według niego mają być to osoby, które tworzą największe zamieszanie. „Głównym problemem są ludzie, którzy stoją z tyłu i wszystkim zarządzają. Na początku nie wydają się potrzebnym celem, ale dajemy im znać, że ich widzimy strzelając nad nimi lub obok nich. Ci którzy rozkazują nie są bezpośrednim zagrożeniem, strzelenie do niego to problem, ale nie strzelenie też” – opowiada. „Jeśli taka osoba zmęczy się aranżowaniem protestu i dołączy do tłumu jako pierwsza zostanie postrzelona, bo ona jest w tłumie najważniejsza”.

Znalezione obrazy dla zapytania: izraelscy snajperzy zdjecia

Według byłego żołnierza nie strzela się do ludzi ze względu na to co robią, to nie ma nic wspólnego z emocjami. „To nie jest wojna, to tylko piątkowe popołudnie” – kończy.

Znalezione obrazy dla zapytania: izraelscy snajperzy zdjecia

Władze Izraela zburzyły beduińską wioskę po raz 176

Portal Middle East Monitor poinformował w piątek, że dzień wcześniej izraelskie władze zburzyły wszystkie domy w palestyńskiej wiosce Al-Araqeeb w Negewie. Wioska jest zamieszkana głównie przez Beduinów. Miejscowość została zburzona 176 raz.

Wioskę po raz pierwszy zrównano z ziemią w lipcu 2010 r. Za każdym razem gdy mieszkańcy Al-Araqeeb odbudowują swoje namioty i małe domy, służby izraelskie zrównują je z ziemią, niekiedy zdarza się to kilka razy w miesiącu.

Znalezione obrazy dla zapytania: Al-Araqeeb w Negewie zdjecia

Domy Al-Araqeeb, zamieszkałe przez ponad 20 palestyńskich rodzin, zbudowane są z drewna, plastiku i falistej blachy.

Położona na pustyni Negew (Naqab) wioska jest jedną z 51 arabskich wiosek w okolicy.  Nieustannie jest celem rozbiórki. Jest to spowodowane planami budowy w okolicy domów dla nowych społeczności żydowskich. Izraelskie buldożery wyburzyły wszystko, od drzew po zbiorniki wodne. Kosztami rozbiórki obciążona jest społeczność beduińska.

Mieszkańcy wioski za każdym razem próbowali ją odbudowywać.

Znalezione obrazy dla zapytania: Al-Araqeeb w Negewie zdjecia

Beduini na Negewie zobowiązani są do przestrzegania tych samych praw co żydowscy obywatele Izraela. Płacą takie same podatki, jednak nie mają prawa korzystać z tych samych praw i usług co Żydzi. Ponadto, władze Izraela wielokrotnie odmawiały przyłączenia miejscowości do krajowej sieci komunikacyjnej, systemu zaopatrywania w wodę i innych istotnych udogodnień.

Izraelski sąd stwierdził w swoim orzeczeniu, że poprzez odbudowę wioski, mieszkańcy „włamali się na grunty państwowe”. Był to powód kolejnej rozbiórki.

Znalezione obrazy dla zapytania: Al-Araqeeb w Negewie zdjecia

zrodlo:http://www.bibula.com/

zdjecia z internetu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: