DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Znany rosyjski biznesmen ścigany przez USA”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Departament Sprawiedliwości  poinformował, że prokuratura amerykańska oskarżyła rosyjskiego biznesmena Olega Tińkowa, założyciela firmy TCS obsługującej karty kredytowe, o wyłudzenie pieniędzy od amerykańskich władz podatkowych. Amerykanie zwrócili się do Wielkiej Brytanii o ekstradycję Tińkowa.

Na te wieści ceny akcji grupy Tinkoff Credit Systems na londyńskiej giełdzie spadły o 17 proc., a na giełdzie moskiewskiej o 24 proc.

Tinkow został oskarżony konkretnie o zatajenie przed amerykańskimi władzami podatkowymi majątku wartego 1 mld dolarów w aktywach i gotówce (chodziło o brak informacji o emisji akcji TCS na londyńskiej giełdzie) i w ten sposób uzyskanie nienależnego zwrotu zapłaconego podatku. Miało do tego dojść w 2013 , gdy Tinkow zrezygnował z amerykańskiego obywatelstwa.

Za takie zatajenie grozi według amerykańskiego prawa do 6 lat więzienia.

Tińkow wydał oświadczenie, w którym podał, że walczy z białaczką i wycofał się z regularnej działalności biznesowej już 2 lata temu. Twierdzi, że sprawą zajmują się jego adwokaci, a on sam skupia się na swoim zdrowiu.

Bank Tińkowa powstał w 2006 roku i zaliczył w krótkim czasie ogromny sukces, bo był pionierem w dziedzinie bankowości internetowej w Rosji. Dziś jego Tinkoff Bank będący częścią TCS ma jest jednym z największych banków w Rosji. Grupa ma ponad 10 mln klientów. Sam Tińkow jest znany w Rosji nie tylko z działalności biznesowej, ale też aktywności w mediach i internecie, gdzie często spiera się z krytykami używając wulgarnego języka. Jest też działaczem kolarskim i przez kilka lat był właścicielem zawodowej grupy kolarskiej, w której zresztą jeździł jeden z najlepszych polskich kolarzy Rafał Majka. Podobno w latach 90. Tińkow zaczynał karierę biznesową od handlu elektroniką na Bazarze Różyckiego w Warszawie.

Oprac. MaH, themoscowtimes.com, polskatimes.plfot. Tinkoff Bank, Wikimedia Commons, CC

zrodlo:kresy24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: