DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Watykan zatrzymuje misję zapobiegania nadużyciom w Meksyku, wymienia wirusa”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEKSYK (AP) – biskupi Meksyku powiedzieli w piątek, że Watykan zawiesił misję wyjaśniającą dotyczącą wykorzystywania seksualnego kleryków i misję pomocy w Meksyku z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa we Włoszech, a teraz w Watykanie.Meksykańska Konferencja Episkopatu powiedziała w oświadczeniu, że Stolica Apostolska zawiesiła wszystkie działania zagraniczne po zarejestrowaniu pierwszego pozytywnego testu w czwartek. Watykan nie ogłosił takiego zakazu publicznie, a rzecznik Watykanu nie od razu odesłał wiadomości z prośbą o komentarz.

Ogłoszona w poniedziałek misja do Meksyku zaalarmowała niektórych w meksykańskiej hierarchii, a osoby, które przeżyły nadużycia, stwierdziły, że wątpią, by wirus był prawdziwym powodem, dla którego został wyrzucony. We wtorek ambasador Watykanu w Meksyku, arcybiskup Franco Coppola, ujawnił, że Watykan prowadził dochodzenie w sprawie czterech biskupów meksykańskich od maja w sprawie rzekomych przypadków lub niewłaściwego postępowania.

Dwaj wiodący watykańscy śledczy o przestępstwach seksualnych, arcybiskup Charles Scicluna i prałat Jordi Bertomeu, mieli być w Meksyku w dniach 20-27 marca, aby spotkać się z biskupami, przełożonymi religijnymi i ofiarami. Nie ogłoszono nowej daty ich misji.

Dwaj prałaci byli tymi samymi watykańskimi urzędnikami, którzy udali się do Chile w 2018 r., Aby zbadać jeden przypadek ukrycia nadużycia i wrócili do Rzymu zeznaniami ponad 60 ofiar, które wypełniły dokumentację na 2600 stronach. Ich dochodzenie doprowadziło do tego, że każdy aktywny biskup chilijski złożył rezygnację z pełnienia swoich funkcji w ciągu dziesięcioleci zatajania przypadków księży, którzy gwałcili dzieci.

Po przeczytaniu ich raportu papież Franciszek poprosił o wybaczenie za to, że źle zrozumiał zakres nadużyć i ukrywania się w kościele, i od tego czasu zatwierdził nowe środki, aby pociągnąć biskupów do odpowiedzialności za zatuszowanie nadużyć.

W komentarzach dla The Associated Press w piątek Coppola powiedział, że zawieszenie było spowodowane „nagłym wypadkiem zdrowotnym we Włoszech”.

„Wszyscy zarażeni w Meksyku niedawno podróżowali do Włoch” – zauważył.

Ale kryzys dotyczący koronawirusa we Włoszech trwa już od dwóch tygodni i koncentruje się na północnym regionie Lombardii, w którym zarejestrowano połowę 4636 przypadków we Włoszech. W południowo-środkowym regionie Lacjum, w którym znajduje się państwo Watykańskie, zarejestrowano 54 pozytywne przypadki. Malta, śródziemnomorska wyspa, na której mieszka Scicluna, nie odnotowała ani jednego pozytywnego przypadku. W Meksyku odnotowano pięć pozytywnych przypadków.

Meksyk, który ma drugą co do wielkości liczbę katolików na świecie, od lat gromadzi przypadki nadużyć i zatuszowań. Najbardziej niesławny przypadek tego kraju dotyczy zhańbionego zakonu religijnego Legionu Chrystusa, który został zdyskredytowany po objawieniach dotyczących jego pedofilskiego założyciela.

W ostatnich miesiącach ofiary innych księży Legionu zaczęły się ujawniać. Wyrazili sceptycyzm, że wirus stoi za przerwaną misją.

„Nie sądzę, że to z tego powodu (powód)”, powiedziała Ana Lucía Salazar, która w maju publicznie potępiła księdza, który ją wykorzystywał, gdy miała osiem lat, oraz przełożonych Legionu, którzy ukrywali się za nim przez 30 lat.

Inna ofiara Legionu, Biani López-Antúnez, przyznała, że wirus spowodował stan zagrożenia zdrowia i że konieczne są środki zapobiegawcze.

„Jednak w Meksyku fizyczna, emocjonalna i psychiczna integralność naszych dzieci musi mieć pierwszeństwo”, powiedziała, wzywając meksykańskich ustawodawców do zbadania nadużyć duchowieństwa w całym kraju. „Nie możemy się doczekać Watykanu z założonymi rękami, gdy nasze dzieci są gwałcone przez księży”.

Konto e-mailowe utworzone w celu otrzymywania doniesień o nadużyciach duchownych w nuncjaturze Coppoli będzie nadal funkcjonować dla tych, którzy chcieli komunikować się z przedstawicielami Watykanu, biskupi.

___

Maria Verza i Christopher Sherman opisali tę historię w Mexico City, a pisarka AP Nicole Winfield z Rzymu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: