DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Urzędnicy twierdzą, że bandyci zabili 32 podczas ceremonii w stolicy Afganistanu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KABUL, Afganistan (AP) – Strzelcy otworzyli ogień w piątek podczas ceremonii w stolicy Afganistanu, w której wzięli udział wybitni przywódcy polityczni, zabijając co najmniej 32 osoby i raniąc dziesiątki jeszcze zanim dwóch napastników zginęło przez policję, podali urzędnicy.Grupa Państwa Islamskiego podała się za atak w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Bojownicy z IS wypowiedzieli wojnę szyitom w Afganistanie, a wielu z nich na ceremonii pochodziło z mniejszości szyickiej. Ceremonia upamiętniła zabicie w 1995 r. Abdula Alego Mazari, przywódcy afgańskiego Hazarasa, którzy są w większości szyickimi muzułmanami.

Talibowie powiedzieli, że nie brali udziału w ataku, który nastąpił niecały tydzień po Stanach Zjednoczonych, a grupa podpisała ambitną umowę pokojową, która określa ścieżkę wycofania sił amerykańskich z kraju.

 

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Nasrat Rahimi powiedział, że 32 osoby zginęły, a 81 zostało rannych podczas ataku w dzielnicy Dasht-e-Barchi w Kabulu. Ministerstwo Zdrowia dało taką samą liczbę ofiar śmiertelnych, ale oświadczyło, że 58 zostało rannych. Rahimi powiedział, że wszystkie ofiary to cywile.

Lider opozycji Abdullah Abdullah, który jest naczelnym organem wykonawczym kraju i był jednym z głównych pretendentów w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, znalazł się w gronie kilku wybitnych urzędników politycznych, którzy brali udział w ceremonii, ale wyszli przed atakiem i nie zostali dotknięci.

WIĘCEJ OPOWIEŚCI:
– USA zabiegają o poparcie ONZ dla talibskiego porozumienia pokojowego, aby zakończyć wojnę w Afganistanie
– Międzynarodowy sąd zatwierdza dochodzenie w Afganistanie
– Pompeo: przemoc w Afganistanie musi się złagodzić, aby zawrzeć porozumienie pokojowe
Kilku dziennikarzy telewizyjnych relacjonowało ceremonię w otoczonym murem kompleksie, kiedy strzelcy zaczęli strzelać, a wśród rannych byli reporter i operator kamery dla lokalnego nadawcy.

Karim Khalili, szef wysokiej rady pokoju w Afganistanie, wygłosił przemówienie, gdy przerwał mu strzelanina. Nie został ranny, a później poszedł do telewizji, by potępić przemoc.

Kilku świadków stwierdziło, że pośród paniki członkowie sił bezpieczeństwa podczas imprezy strzelali do cywili w tłumie.

„Osoby z mundurami wojskowymi, które były tam celowane, były ofiarami, martwe i ranne”, powiedział świadek Ghulam Mohammad, według wideo Associated Press.

Inny ocalony, Noor Mohammad, powiedział: „Wszyscy biegali. Trzy ofiary były przede mną na ziemi. Wybiegłem stamtąd, aby uratować mi życie. ”

Po otwarciu ognia dwaj napastnicy zaszyli się w niedokończonym budynku mieszkalnym, co doprowadziło do pięciogodzinnej walki z siłami bezpieczeństwa. W końcu zostali zabici, a siły bezpieczeństwa wyczyściły budynek, powiedział Rahimi. Obszar ten został otoczony przez dziesiątki sił bezpieczeństwa.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres potępił przemoc i powtórzył, że „ataki na ludność cywilną są niedopuszczalne, a ci, którzy dokonują takich przestępstw, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”, powiedział rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

„Narody Zjednoczone solidaryzują się z wszystkimi Afgańczykami i pozostają zaangażowani w afgański proces pokojowy, który zakończy konflikt”, powiedział Dujarric.

Grupa Państw Islamskich poniosła odpowiedzialność za najbardziej śmiertelny atak w Kabulu w zeszłym roku, kiedy zamachowiec-samobójca zabił 63 osoby i zranił 182 na weselu. Wszyscy byli ze społeczności szyickiej Hazary.

Pełny zasięg: Afganistan

Każde wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu byłoby częściowo związane z obietnicami talibów do walki z terroryzmem i IS. Podczas wycofania USA zachowałyby prawo do kontynuowania operacji antyterrorystycznych w tym kraju.

Talibowie walczyli z bojownikami Państwa Islamskiego w swojej kwaterze głównej we wschodnim Afganistanie. Urzędnicy wojskowi USA stwierdzili, że IS zostało zdegradowane z powodu operacji w USA i Afganistanie, ale także z powodu ataków talibów. Urzędnik Departamentu Obrony USA powiedział AP, że obawia się, że IS rozszerzy swój zasięg na prowincję Kunar, gdzie talibowie znają teren i mogą być atutem w tropieniu IS.

Współtworzył pisarz prasowy Edith M. Lederer z Organizacji Narodów Zjednoczonych.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: