DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„SpaceX uruchamia dostawę stacji…. 50 lądowanie rakiety”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CAPE CANAVERAL, Fla. (AP) – SpaceX z powodzeniem uruchomił kolejny ładunek materiałów eksploatacyjnych dla NASA w piątek wieczorem i przybił 50. lądowanie rakiety.Rakieta Falcon wystrzeliła z wyposażeniem i eksperymentami na 4300 funtów (1950 kilogramów) dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zaledwie kilka minut później spędzony wzmacniacz pierwszego etapu dokonał dramatycznej północy, lądując z powrotem na Cape Canaveral, a jego powrotowi towarzyszyły boomy dźwiękowe.

„A Falcon wylądował po raz 50 w historii SpaceX!” Inżynier SpaceX, Jessica Anderson, ogłosiła wiwaty na Mission Control. „Co za niesamowity widok na żywo aż do przyziemienia”.

Tymczasem kapsuła Smoka ruszyła w stronę poniedziałkowego spotkania ze stacją kosmiczną.

Jest to 20. stacja dla SpaceX, która wypuściła prawie 100 000 funtów (45,360 kilogramów) towarów na orbitującą placówkę i zwróciła prawie tyle samo z powrotem na Ziemię od momentu rozpoczęcia wysyłek w 2012 roku. Northrop Grumman jest innym komercyjnym nadawcą NASA.

Założyciel i dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, powiedział, że to najbardziej wietrzne warunki na świecie – od 25 km / h do 30 km / h (40 km / h do 48 km / h) – na przyspieszenie lądowania w Cape Canaveral, ale chciał przesunąć kopertę. Lądowanie było 50. udanym przyziemieniem wzmacniacza SpaceX po startu, zarówno na lądzie, jak i na morzu.

„Koperta rozszerzona”, Musk napisał na Twitterze po przyziemieniu.

Pierwsze lądowanie wspomagające firmy odbyło się w 2015 r., A jego celem było obniżenie kosztów i recykling rakiet. Zarówno najnowszy wzmacniacz, jak i kapsuła Dragon zostały poddane recyklingowi z poprzednich lotów.

Wśród latających eksperymentów naukowych: analiza amortyzacji butów do biegania przeprowadzona przez Adidasa, badanie kropel wody przeprowadzone przez Delta Faucet Co., dążące do lepszej ochrony wody z prysznica, modele 3D tkanki serca i jelit oraz 320 fragmentów winorośli winogronowych Space Cargo Unlimited, ten sam startup w Luksemburgu, który wysłał 12 butelek czerwonego wina do stacji kosmicznej w listopadzie zeszłego roku na rok starzenia się na dużych wysokościach.

Smok zawierał także smakołyki dla dwóch Amerykanów i jednego Rosjanina na stacji kosmicznej: grejpfruta, pomarańczy, jabłek, pomidorów, kręgli, Hot Tamales i kawałków Reese’a.

Według NASA, jeśli chodzi o pakowanie kapsułki na start, nie podjęto żadnych dodatkowych środków ostrożności z powodu wybuchu globalnego koronawirusa. Podjęto zwykłe rygorystyczne środki ostrożności, aby uniknąć przenoszenia zarazków lub chorób do załogi stacji kosmicznej. Urzędnicy zauważyli, że procedury zatwierdzone przez lekarza okazały się skuteczne w przeszłości.

To ostatnia z oryginalnych kapsuł cargo Dragon firmy SpaceX. W przyszłości firma uruchomi zapasy smoków drugiej generacji, bardziej przestronnych i bardziej rozbudowanych wersji dla załóg.

Firma zamierza wystrzelić astronautów NASA tej wiosny. SpaceX z siedzibą w Kalifornii współpracuje również z innymi firmami, aby latać turystów i prywatnych badaczy na stację kosmiczną, a także wysokie orbity solo w ciągu najbliższych kilku lat.

Departament Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: