DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Oblężony system opieki zdrowotnej w Indiach przygotowuje się na wzrost liczby wirusów”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NEW DELHI (AP) – Indie przygotowują się na potencjalną eksplozję przypadków koronawirusa, gdy władze pospiesznie śledzą, testują i poddają kwarantannie kontakty 31 osób z potwierdzoną chorobą.Sprawdza międzynarodowych podróżnych na 30 lotniskach i przetestował już ponad 3500 próbek. Armia indyjska przygotowuje co najmniej pięć dużych stacji kwarantanny.

Przez tygodnie Indie obserwowały przypadki COVID-19, choroby wywoływanej przez wirusa, która namnażała się w sąsiednich Chinach i innych krajach, ponieważ jej liczba przypadków pozostawała niezmienna – trzech studentów ewakuowano z Wuhan, epicentrum choroby, którzy zostali poddani kwarantannie i powrócili do zdrowia w południowym stanie Kerala.

Rząd premiera Narendry Modi powiedział w zeszłym tygodniu, że transmisja społeczności ma obecnie miejsce. Indie zamknęły szkoły, przestały eksportować kluczowe składniki farmaceutyczne i wezwały rządy stanowe do odwołania publicznych uroczystości w Holi, hinduskich wiosennych wakacjach, podczas których ludzie oblewają się kolorową wodą i farbą.

Modi odwołał plany podróży do Brukseli na szczyt Indie-UE w związku z rosnącą liczbą spraw w Belgii i napisał na Twitterze, że nie weźmie udziału w żadnym festiwalu Holi.

Eksperci obawiają się, że te środki ostrożności nie wystarczą, aby nękany, niedofinansowany i niedostatecznie obsadzony w Indiach system opieki zdrowotnej powstrzymał epidemię. Oto ich najważniejsze obawy:

ZBYT NIEKTÓRE LABSY, ZA MAŁO SZPITALI

W miarę rozprzestrzeniania się wirusa na całym świecie Indie zaczęły zwiększać swoją zdolność do testowania i wykrywania wirusa. Podczas gdy Narodowy Instytut Wirusologii w Pune pozostaje głównym ośrodkiem testowym, rząd wyznaczył 35 dodatkowych laboratoriów do testowania.

Pozostają jednak obawy dotyczące nadmiernie rozbudowanej infrastruktury zdrowotnej w Indiach – jednego szpitala państwowego dla średnio 55 551 osób i jednego łóżka szpitalnego dla 1 844 osób. Indie potrzebują około 10 razy więcej lekarzy, aby spełnić normy określone przez Światową Organizację Zdrowia, co stanowi niedobór co najmniej 500 000 lekarzy.

Eksperci obawiają się, że epidemia spowodowałaby pogorszenie innych rutynowych funkcji opieki zdrowotnej.

„Wszystko stanie się wokół COVID-19. I wpłynęłoby to na inne rutynowe usługi, takie jak szczepienia lub opieka nad śmiertelnością matek ”- powiedział Anant Bhan, globalny ekspert ds. Zdrowia i polityki.

NIERÓWNOŚCI OPIEKI ZDROWOTNEJ

Według indonezyjskiego ośrodka analitycznego NITI Aayog wyniki zdrowotne Indii, indeks obejmujący dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, wskaźniki śmiertelności matek i zdrowie dzieci, obejmują spektrum, przy czym niektóre stany osiągają wyniki prawie 2,5 razy.

Najlepszą sprawą była Kerala, mały stan, który znalazł i zajął się pierwszymi trzema przypadkami Indii. Najgorszy był Uttar Pradesh, stan z mniej więcej populacją Brazylii, który wykrył co najmniej sześć przypadków. Kerala ma lekarza na około 6000 osób, podczas gdy Uttar Pradesh ma jednego na każde 18 000 osób. Nierówności są jeszcze wyraźniejsze między obszarami miejskimi i wiejskimi, przy czym większość dostępnych łóżek skoncentrowana jest w miastach Indii.

Według WHO Indie w 2016 r. Wydały średnio 62,72 USD na osobę na opiekę zdrowotną, w porównaniu z 398,33 USD w Chinach.

Nierówności mogą jeszcze bardziej utrudnić zapobieganie. Dr Gagandeep Kang, mikrobiolog, który kieruje indyjskim Translational Health Science and Technology Institute, twierdzi, że w miejscach o ograniczonym dostępie do czystej wody mycie rąk w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa jest trudne.

Emerytowany wirusolog i pediatra dr T. Jacob John powiedział, że nierówności te są nie tylko odzwierciedleniem niewystarczającego wydatkowania środków na opiekę zdrowotną, ale także braku wiedzy, gdzie je wydać.

„Ostatnim razem, gdy w 1946 r. Przeprowadzono ankietę dotyczącą potrzeb opieki zdrowotnej w Indiach”, powiedział, dodając, że „system zarządzania zdrowiem w tym kraju jest bardzo nieodpowiedni do istniejących problemów Indii, nie mówiąc już o nowych”.

MILIONY KWARANTANNY

Minister zdrowia Indii powiedział Parlamentowi, że „potrzebą godziny” jest zawarcie klastrów wirusowych, aby zapobiegać i przerywać łańcuchy przenoszenia. Ale w Indiach, z populacją 1,4 miliarda, nie jest to łatwe.

Weźmy miasto Agra, słynące z Taj Mahal, gdzie sześciu włoskich turystów miało pozytywny wynik na obecność wirusa. Oprócz 40 000 turystów, którzy odwiedzają pomnik każdego dnia, miasto ma ponad 4 miliony mieszkańców, a prawie 3000 osób stłoczonych jest na każdym kilometrze kwadratowym. Zgodnie z radą WHO rząd Indii powiedział ludziom, aby zachowali odległość co najmniej sześciu stóp od innych.

Ale „gdziekolwiek jest gęsta populacja, wszystkie problemy związane z dystansem społecznym stają się trudne”, powiedział Kang.

KRÓTKIE NA MEDYCYNY

Po zablokowaniu wirusa w Chinach, co doprowadziło do niedoborów w Indiach, rząd wstrzymał eksport 13 kluczowych składników leków i wytwarzanych z nich leków we wtorek.

Chociaż Indie są głównym światowym dostawcą leków generycznych, polegają na Chinach w przypadku prawie 70% aktywnych składników farmaceutycznych używanych do wytwarzania leków.

Indie stwierdziły, że mają wystarczające zapasy, ale minister rządu ds. Chemikaliów i nawozów powiedział Parlamentowi, że istnieje „obawa”, że dostawy składników z Chin zostaną zakłócone, jeśli epidemia będzie trwała.

REAKCJA DŁUGOTERMINOWA

W czwartek minister zdrowia Harsh Vardhan spotkał się z zarządem najlepszych prywatnych szpitali w Indiach, aby poprosić ich o współpracę z rządem w sprawie wybuchu epidemii, i wezwał ich, by „przygotowali pulę łóżek”.

Kang powiedział, że obecne podejście Indii, które koncentruje się na podróżnikach, może ograniczyć niektóre przypadki. Ale ostatecznie będzie musiał rozszerzyć testy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby w tym kraju, powiedział Kang. Powiedziała, że pytanie brzmi, czy władze chcą to zrobić teraz, czy w czasie epidemii.

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: