DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Coronavirus dotyczy kramów statków wycieczkowych u wybrzeży Kalifornii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAN FRANCISCO (AP) – Tysiące ludzi zostało uwięzionych na statku wycieczkowym krążącym po międzynarodowych wodach w rejonie Zatoki San Francisco w sobotę po tym, jak 21 pasażerów i członków załogi pozytywnie przetestowało nowy koronawirus.Wielkiej Księżniczce nie wolno było dokować w San Francisco pośród dowodów, że statek był wylęgarnią śmiertelnej grupy ponad 10 przypadków podczas poprzedniej podróży.

W międzyczasie na Florydzie odnotowano dwie zgony koronawirusa – pierwsze poza Zachodnim Wybrzeżem. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że dwie osoby w wieku 70 lat, które podróżowały za granicę, zmarły w hrabstwie Santa Rosa w Panhandle na Florydzie oraz w rejonie Fort Myers. Floryda zwiększyła również liczbę osób, które pozytywnie przetestowały COVID-19, nowy szczep wirusa, z czterech do siedmiu.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa w USA wzrosła do 16, a wszystkie z wyjątkiem trzech ofiar w stanie Waszyngton. Liczba infekcji wzrosła do ponad 200, rozproszonych po około połowie stanów. Pierwsze przypadki zgłosiły w Pensylwanii, Indianie, Minnesocie i Nebrasce.

W Kalifornii władze stanowe pracowały z urzędnikami federalnymi przez całą dobę, aby w weekend weekend zabrać statek wycieczkowy Grand Princess do niekomercyjnego portu i przetestować wszystkich w poszukiwaniu wirusa. Nie było bezpośredniego słowa na temat dokowania statku.

Dwóch pasażerów na statku powiedziało w piątek wieczorem, że kapitan powiadomił ich, że przeprowadzają się do miejsca oddalonego o 20 mil od wybrzeża w celu ułatwienia dostaw. Kapitan powiedział, że gość wymaga pomocy medycznej i może zostać wywieziony samolotem, pasażerowie stwierdzili.

Podczas gdy urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że na pokładzie pozostanie około 1100 członków załogi, pasażerowie mogą zostać wysadzeni w celu poddania się kwarantannie, być może w bazach wojskowych USA lub innych miejscach. Tak stało się z setkami pasażerów, którzy zostali narażeni na wirusa na innym statku wycieczkowym w styczniu.

„Te, które będą musiały zostać poddane kwarantannie, zostaną poddane kwarantannie. Ci, którzy będą potrzebować pomocy medycznej, otrzymają ją ”- powiedział wiceprezes Michael Pence, ogłaszając w piątek, że 19 członków załogi i dwóch pasażerów pozytywnie przeszło badanie na COVID-19.

Prezydent Donald Trump, przemawiając w piątek w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Atlancie, powiedział, że wolałby nie wpuszczać pasażerów na amerykańską ziemię, ale zastosuje się do zaleceń ekspertów medycznych.

„Chcieliby, żeby ludzie odeszli. Wolałbym, żeby ludzie zostali, ale … Powiedziałem im, żeby podjęli ostateczną decyzję – powiedział prezydent.

„Nie muszę mieć podwojonych liczb (w przypadku USA) z powodu jednego statku, który nie był naszą winą” – powiedział Trump w wywiadzie dla Fox News. „I to nie była wina ludzi na statku. W porządku? To nie była ich wina. I w większości są Amerykanami, więc mogę z tym żyć. ”

W międzyczasie pasażerowie na pokładzie Wielkiej Księżniczki pozostali otwarci w swoich pokojach, czekając na wieści o losie statku. Niektórzy twierdzą, że urzędnicy statku poinformowali ich o potwierdzonych przypadkach koronawirusa dopiero po tym, jak dowiedzieli się o tym z wiadomości.

Steven Smith i jego żona Michele z Paradise w Kalifornii udali się w rejs z okazji rocznicy ślubu.

The Smiths powiedzieli, że trochę się martwili, ale czuli się bezpiecznie w swoim pokoju, który zostawili tylko raz od czwartku na czat wideo ze swoimi dziećmi.

Członkowie załogi w maskach i rękawiczkach dostarczali tace z jedzeniem w zakrytych talerzach i zostawiali ich przed drzwiami.

Mówili, że dla zabicia czasu oglądali telewizję, czytali i patrzyli przez okno.

„Dzięki Bogu, mamy okno!” Powiedział Steven.

Statek płynął z Hawajów do San Francisco, kiedy rozkazano mu w środę zachować odległość od brzegu, aby przetestować 46 osób z możliwymi objawami koronawirusa. W czwartek ekipa helikopterów wojskowych opuściła zestawy testowe liną na statek o długości 951 stóp (290 metrów), a następnie poleciała je do analizy w laboratorium państwowym.

Urzędnicy ds. Zdrowia przystąpili do testów po tym, jak poinformowali, że 71-letni mężczyzna, który odbył lutową podróż tym samym statkiem do Meksyku, zaraził się wirusem i zmarł w tym tygodniu w szpitalu w hrabstwie Placer w Północnej Kalifornii. Inni, którzy byli w tej podróży, również pozytywnie przeszli testy w Północnej Kalifornii, Minnesocie, Illinois, Hawajach, Utah i Kanadzie. „Domniemani pozytywni” pacjenci izolowali się w domu w Nevadzie, powiedzieli tam urzędnicy służby zdrowia.

Niektórzy pasażerowie, którzy byli na wycieczce do Meksyku, pozostali na pokładzie podczas obecnej podróży – zwiększając narażenie członków załogi na wirusa.

Inny statek księżniczki, Diamentowa księżniczka, został poddany kwarantannie przez dwa tygodnie w Jokohamie w Japonii w zeszłym miesiącu z powodu wirusa. Ostatecznie około 700 z 3700 osób na pokładzie zostało zarażonych tym, co eksperci ogłosili awarią zdrowia publicznego, a statek stał się w zasadzie pływającą fabryką zarodków.

Setki Amerykanów na pokładzie tego statku zostały przewiezione do baz wojskowych w Kalifornii i innych stanach na dwutygodniowe kwarantanny. Niektóre później hospitalizowano z objawami.

Epidemiolog, który bada rozprzestrzenianie się cząstek wirusa, powiedział, że recyrkulowane powietrze z systemu wentylacyjnego statku wycieczkowego, a także z bliskich pomieszczeń i miejsc publicznych, naraża pasażerów i załogę na choroby zakaźne.

„Nie zostały zaprojektowane jako miejsca kwarantanny, delikatnie mówiąc”, powiedział Don Milton z University of Maryland. „Zamocisz infekcję, utrzymując ludzi na łodzi”.

Powiedział, że opad ze statku poddanego kwarantannie w Japonii pokazuje pilną potrzebę przeniesienia ludzi ze statku do „bezpieczniejszego środowiska kwarantanny”.

Prezydent senatu stanu Kalifornia zgodził się.

„Musimy być lepsi niż pozostawienie tych wszystkich ludzi na morzu” – powiedział Toni G. Atkins w oświadczeniu. „Na pokładzie są Amerykanie, rodziny, seniorzy i inni, którzy nie chcą niczego więcej niż tylko bezpieczeństwa i leczenia, jeśli będą tego potrzebować”.

Na Wall Street zapasy szalały gwałtownie, gdy narastały obawy o potencjalne szkody dla globalnej gospodarki wynikające z zamknięć fabryk, zakazów podróży, kwarantanny i odwołań dużych i małych wydarzeń – lista ta rozrosła się o znany na całym świecie festiwal sztuki South by Southwest w Austin w Teksasie, który miał rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Uniwersytet Stanford ogłosił, że odwołuje zajęcia indywidualne na ostatnie dwa tygodnie kwartału zimowego, a zamiast tego prowadzi zajęcia online. Szkoła powiedziała również, że wydarzenia w dużych grupach są dostosowywane lub anulowane.

Trump podpisał 8,3 miliarda dolarów na pomoc agencjom zdrowia publicznego w radzeniu sobie z kryzysem i stymulowaniu rozwoju szczepionek i leczenia.

Na całym świecie wirus zainfekował ponad 100 000 osób i zabił ponad 3400, z czego ogromna większość w Chinach. Większość przypadków była łagodna, a ponad połowa zarażonych wyzdrowiała.

Większość zmarłych w Stanach Zjednoczonych pochodziła z domu opieki Life Life Center na przedmieściach Seattle, który jest obecnie przedmiotem federalnych i stanowych dochodzeń, które mogą prowadzić do sankcji, w tym ewentualnego przejęcia zarządzania. Stan Waszyngton ma największą w kraju liczbę przypadków, z co najmniej 70.

Trzydziestu lekarzy z amerykańskiej publicznej służby zdrowia miało przybyć w sobotę do domu opieki, aby pomóc w opiece nad pacjentami i zapewnić ulgę wyczerpanym pracownikom, powiedział Dow Constantine, dyrektor zarządzający hrabstwa King w rejonie Seattle.

„Jesteśmy wdzięczni za nadejście kawalerii. Szybko zmieni warunki tam panujące – powiedział.

Constantine powiedział, że w domu opieki przebywało 69 mieszkańców po tym, jak 15 zostało zabranych do szpitala w ciągu ostatnich 24 godzin.

Niektóre duże firmy w rejonie Seattle – w tym Microsoft i Amazon, które łącznie zatrudniają ponad 100 000 osób w regionie – zamknęły działalność lub wezwały pracowników do pracy z domu. University of Washington odwołał zajęcia w swoich trzech kampusach w Seattle na następne dwa tygodnie i zamiast tego będzie uczył 57 000 studentów online. I konwencja komiksowa w Seattle, która miała przyciągnąć około 100 000 osób, została odwołana.

___

Janie Har i Daisy Nguyen w San Francisco; Gene Johnson, Martha Bellisle i Carla K. Johnson w Seattle; Adriana Gomez Licon w Miami; Rachel La Corte w Olympia, Waszyngton; i badaczka AP Monika Mathur w Waszyngtonie przyczyniła się do tego raportu.

___

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki z Departamentu Edukacji Naukowej Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: