DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ciężkie naloty policyjne opuszczają wschodnią dzielnicę Jerozolimy ….”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – 14-letni syn Murada Mahmouda został zatrzymany przez izraelską policję we wschodniej dzielnicy Jerozolimy trzy razy w ciągu ostatnich dwóch lat. Jego 10-latek został przesłuchany przez policję w sprawie sprzętu bojowego. Obecnie przez cały czas trzyma wszystkie szóstki swoich dzieci, obawiając się jeszcze gorzej.

„Nawet nie pozwolę im iść do sklepu narożnego” – mówi. „Nie tylko boję się, że zostaną aresztowani, ale boję się, że stracą oko lub zostaną postrzeleni w głowę”.

Niemal codziennie przez ostatnie dziewięć miesięcy izraelska policja napadała na palestyńskie osiedle Issawiya we wschodniej Jerozolimie w kampanii, która według nich jest potrzebna do utrzymania prawa i porządku. Grupy praw twierdzą, że oprócz przeszukiwania domów i nakładania grzywien zatrzymali setki osób – niektóre nawet w wieku 10 lat – pod zarzutem rzucania kamieniami.

Operacje często wywołują starcia, a miejscowa młodzież rzuca kamieniami i bombami ogniowymi, co według policji uzasadnia ich zwiększoną obecność.

Ale mieszkańcy i grupy praw człowieka twierdzą, że same naloty mają na celu sprowokowanie konfrontacji i stworzyły atmosferę terroru, a rodzice boją się pozwolić swoim dzieciom bawić się na zewnątrz. W ubiegłym miesiącu 9-letni chłopiec został zastrzelony przez policję w twarz, tracąc oko w wyniku incydentu, który twierdzi, że nadal prowadzi dochodzenie.

Nie jest jasne, co spowodowało rozprawę, ale wielu mieszkańców uważa, że ​​policja robi przykład z Issawiya, aby Izrael mógł umocnić swoją kontrolę nad wschodnią Jerozolimą, którą przejął w czasie wojny w 1967 r., A następnie aneksował.

Palestyńczycy ze Wschodniej Jerozolimy mają miejsce zamieszkania w Izraelu, ale niewielu zaakceptowało obywatelstwo, albo dlatego, że nie uznają kontroli Izraela, albo z powodu długiego i skomplikowanego procesu aplikacyjnego. To sprawiło, że wielu czuje się bezbronnych.

„Od maja ubiegłego roku do dzisiaj każdego dnia ponownie okupują Issawiya” – powiedział Amin Barakat, optometrysta i członek rady sąsiedzkiej.

Issawiya przewraca się na zbocze za Izraelskim Uniwersytetem Hebrajskim, zaledwie kilka mil (kilometrów) od centrum miasta. Ale podobnie jak inne arabskie dzielnice we wschodniej Jerozolimie, jest ona przepełniona i źle obsługiwana, co jest dziedzictwem dziesięcioleci polityki Izraela sprzyjającej żydowskim obszarom miasta, w tym osadom we wschodniej Jerozolimie. Zgodnie z inicjatywą prezydenta Donalda Trumpa na Bliskim Wschodzie, która zdecydowanie faworyzuje Izrael i została odrzucona przez Palestyńczyków, Issawiya pozostanie częścią stolicy Izraela.

Wąskie uliczki wiją się obok ścian pokrytych graffiti wspierających Hamas i inne ugrupowania zbrojne, a mieszkańcy są dumni ze swojej palestyńskiej tożsamości. Ale wielu pracuje w społecznościach żydowskich. Mówią, że graffiti jest dziełem lokalnych nastolatków, i nie ma dowodów na to, że frakcje mają zorganizowaną obecność w okolicy.

Intensywne naloty rozpoczęły się w maju ubiegłego roku, ale sytuacja uległa eskalacji w następnym miesiącu, kiedy 20-latek został zastrzelony przez policję, która powiedziała, że ​​zbliżył się na kilka metrów (jardów) i wystrzelił w nich fajerwerki.

Policja mówi, że traktują Issawiya jak każdą inną dzielnicę Jerozolimy.

„Nie ma potrzeby użycia niepotrzebnej siły” – powiedział rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld. „Nie ma żadnych niepotrzebnych patroli. Wszystko jest starannie obliczane na podstawie tego, co dzieje się w Issawiya. ”

Powiedział, że siły zareagowały na rzucanie kamieniami na pobliskie drogi, w tym na główną autostradę, ale nie był w stanie nazwać żadnego konkretnego aktu przemocy poza starciami z policją w Issawiya.

Mieszkańcy gniewnie odrzucają wszelkie sugestie, które stanowią zagrożenie dla innych.

„Od 19 lat współpracuję z Żydami” – powiedział Mahmoud, kierownik budowy. „Witają mnie w swoich domach. … mam ponad stu żydowskich klientów. Mam tylko problemy w moim domu. ”

Grupy praw człowieka twierdzą, że naloty wykraczają daleko poza celowanie w poszczególnych podejrzanych i są równoznaczne z karą zbiorową dla 20 000 mieszkańców dzielnicy.

Ir Amim, grupa izraelska, która opowiada się za równymi prawami w Jerozolimie i uważnie śledzi wydarzenia w Issawiya, powiedziała, że ​​operacje są „niespotykane pod względem zakresu i skali”, co oznacza „gwałtowne zakłócenie codziennego życia”.

Oprócz szeroko zakrojonych nalotów aresztowanych, policja ustanowiła latające punkty kontrolne, które duszą ruch uliczny i wydała arbitralne grzywny za drobne naruszenia lokalnych rozporządzeń.

„To niewytłumaczalne i nieuzasadnione, że cała okolica byłaby celem” z powodu indywidualnych przestępstw, powiedziała Amy Cohen, rzeczniczka grupy.

Mohammed Abu al-Hummus, szef lokalnej rady Issawiya, mówi, że w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy zatrzymano około 750 osób, z których większość została zwolniona po dniu lub dwóch, a wielu zostało aresztowanych w domu na kilka dni lub tygodni. Mówi, że tylko około 30 osób zostało formalnie oskarżonych.

Rosenfeld, rzecznik policji, powiedział, że mniej osób zostało zatrzymanych, a więcej zostało postawionych w stan oskarżenia, ale nie podało liczb.

Grupy praw i mieszkańcy potwierdzają, że młodzi ludzie reagują na operacje policyjne, rzucając kamieniami i bombami ogniowymi. Ale mówią, że policja prowokuje przemoc i wielu obawia się skutków, jakie będzie miała dla następnego pokolenia.

„To dla nich długotrwała trauma” – powiedział Tal Hassin, prawnik ze Stowarzyszenia Praw Obywatelskich w Izraelu. „Jeśli rozmawiasz z dziećmi, zwłaszcza z chłopcami, są wielkimi bohaterami, ale to tylko fasada. Nie śpią w nocy, mają koszmary ”.

Jej grupa wysłała formalne skargi do szefa policji i prokuratora generalnego, przedstawiając dowody kampanii zbiorowych kar i rutynowych naruszeń izraelskich przepisów dotyczących traktowania nieletnich. Nie otrzymał odpowiedzi.

Barakat, optometrysta, widział skutki dla własnego syna, nieśmiałego, miękkiego 15-latka, którego przyjaciel został niedawno aresztowany. Mówi, że jego syn rzadko śpi dłużej niż trzy godziny na raz, a czasem krzyczy w nocy.

„Kiedy widzi, co dzieje się na ulicach, odczuwa niepokój. Jest zdenerwowany w domu, w szkole – i nie tylko on, całe pokolenie – powiedział.

„Idzie spać o dziewiątej. Wstaje trzy godziny później i chce wody lub wstaje i chce obejrzeć mecz piłki nożnej. Nie jest nawet zainteresowany grą, chce po prostu usiąść z mamą i tatą ”.

___

Współtworzył pisarz prasowy Mohammed Daraghmeh.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: