DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Chiny spadają, ponieważ programy antywirusowe kontrolują zamknięte fabryki”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – eksport Chin spadł dwucyfrowo w styczniu i lutym, ponieważ programy antywirusowe kontrolują zamknięte fabryki, a import spadł o mniejszą marżę.Eksport spadł o 17,2% w porównaniu z rokiem poprzednim do 292,4 miliardów dolarów, co stanowi ostry zwrot z 7,8% wzrostu w grudniu, według danych celnych w sobotę. Import spadł o 4% do 299,5 miliarda dolarów, w porównaniu z 16,3% wzrostem w poprzednim miesiącu.

Handel był gotowy do przyspieszenia po tym, jak Pekin i Waszyngton usunęły cła karne na niektóre towary w porozumieniu handlowym podpisanym w styczniu. Zostało to jednak zrównoważone przez chińskie programy antywirusowe, które pod koniec stycznia zamknęły większość drugiej co do wielkości gospodarki świata.

Eksport do Stanów Zjednoczonych spadł o 27,7% w styczniu i lutym do 43 miliardów dolarów, pogarszając się z 12,5% spadku w grudniu. Import amerykańskich towarów skurczył się o 2,5% do 17,6 mld USD, ale Chiny nadal odnotowały nadwyżkę handlową 25,4 mld USD ze Stanami Zjednoczonymi.

Bilans światowego handlu Chin spadł do 7,1 miliarda dolarów w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Producenci, którzy produkują smartfony, zabawki i inne towary konsumpcyjne na świecie, otwierają się ponownie, ale twierdzą, że tempo będzie zależeć od tego, jak szybko zaczną ponownie funkcjonować łańcuchy dostaw. Prognozy mówią, że przemysł prawdopodobnie nie powróci do normalnej produkcji przed co najmniej kwietniem.

Do wybuchu wirusa chiński handel był niespodziewanie odporny pomimo wojny taryfowej Pekinu z prezydentem Donaldem Trumpem o ambicje technologiczne i nadwyżkę handlową. W ubiegłym roku eksport wzrósł o 0,5% w stosunku do 2018 r.

Pekin powiedział eksporterom, aby podążali za innymi rynkami w Azji, Europie i Afryce po tym, jak Trump podłożył kary karne na swoje towary od 2018 roku. Chiny zemściły się, podnosząc cła na amerykańską soję i inne towary.

Niektóre z tych kar zostały cofnięte po podpisaniu przez obie strony umowy „Faza 1” w styczniu. Waszyngton anulował dodatkowe planowane podwyżki taryf, a Pekin obiecał kupić więcej amerykańskich produktów rolnych.

Ekonomiści ostrzegają, że rozejm nie rozwiązuje spornych sporów amerykańsko-chińskich, których rozwiązanie może zająć lata.

Chińska agencja celna zaczęła w tym roku zgłaszać dane dotyczące handlu w styczniu i lutym, aby odeprzeć wpływ księżycowego święta Nowego Roku, który przychodzi o różnych porach każdego roku w okresie dwóch miesięcy.

Fabryki zwykle zamykane są na dwa tygodnie lub dłużej, podczas gdy ich pracownicy odwiedzają swoje rodzinne miasta.

Import zwykle rośnie po wakacjach, gdy fabryki uzupełniają zapasy. Ale tegoroczne odbicie nastąpiło po przedłużeniu wakacji o co najmniej tydzień – więcej w niektórych miejscach – aby utrzymać fabryki i biura zamknięte, ponieważ władze próbowały powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Chińscy przywódcy próbują ograniczyć szkody ekonomiczne, nakazując lokalnym urzędnikom na obszarach uznanych za niskie ryzyko choroby, aby pomóc fabrykom ponownie otworzyć. Ale wielu twierdzi, że ma problemy z pozyskiwaniem surowców i pracowników, ponieważ w wielu obszarach nadal obowiązują kontrole podróży.

Chińskie zamknięcie spowodowało falę uderzeniową w azjatyckich gospodarkach, które dostarczają komponenty i surowce do chińskich fabryk, które montują światowe smartfony, zabawki, sprzęt AGD i inne towary konsumpcyjne.

Centra handlowe, restauracje i inne sklepy również zostały zamknięte. Popyt na internetowych sprzedawców spożywczych gwałtownie wzrósł, ale sprzedaż innych towarów spadła.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: