DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ceny ropy spadają, gdy OPEC, Rosja nie zgadza się na ograniczenie produkcji”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WIEDEŃ (AP) – OPEC i kluczowy sojusznik Rosja nie uzgodniły w piątek ograniczenia produkcji ropy naftowej, która ograniczyłaby gwałtowny spadek cen ropy spowodowany ogromnym zakłóceniem epidemii nowego koronawirusa na światowym rynku.W rezultacie cena ropy gwałtownie spadła na rynkach międzynarodowych, a międzynarodowy poziom odniesienia spadł o 9,4%, co oznacza spadek o jedną trzecią od początku roku.

Podczas gdy tańsza ropa przełoży się na bardziej przystępną cenowo energię dla konsumentów i przedsiębiorstw, szkodzi krajom i firmom produkującym. Tysiące pracowników zostało już zwolnionych z powodu łaty naftowej w USA.

Rozstrzygnięcie rozmów w Wiedniu podkreśla również ograniczoną siłę kartelu w zakresie wpływania na światowe rynki energii, w przeciwieństwie do jego świetności w latach siedemdziesiątych. Stany Zjednoczone stały się ostatnio największym producentem ropy naftowej na świecie i wciąż pompują na pełnych obrotach.

14 krajów OPEC chciało zmniejszyć produkcję o 1,5 miliona baryłek dziennie, co stanowi około 1,5% światowej produkcji. Kraje OPEC, takie jak Arabia Saudyjska i Iran, twierdzą, że potrzebują sojuszników niebędących członkami, takich jak Rosja, aby wziąć na siebie 500 000 baryłek tego cięcia.

Rosja okazała się jednak niechętna, a sekretarz generalny OPEC Mohammed Barkindo z Nigerii powiedział w piątek, że spotkanie zostało odroczone.

„Pod koniec dnia wspólna konferencja podjęła ogólną bolesną decyzję o odroczeniu spotkania” – powiedział Barkindo. Powiedział, że nieformalne rozmowy będą kontynuowane, ponieważ sytuacja była pilna.

„Liczby są jasne: zniszczenie popytu jest prawdziwe” – powiedział.

Barkindo powiedział podczas jednego z dwóch krajów spoza OPEC podczas rozmów w piątek niechętnie zgodził się na proponowane cięcia.

Rosja i inne kraje spoza OPEC współpracowały z kartelem w ostatnich latach i uzgodniły wcześniejsze cięcia. Rosja może jednak tolerować niskie ceny ropy naftowej lepiej niż Arabia Saudyjska i wydaje się niechętna do cięcia wydobycia z głównego eksportu generującego dochody.

Chociaż Arabia Saudyjska może tanio produkować ropę, potrzebuje 83,60 USD za baryłkę, aby zrównoważyć swój budżet państwa, zgodnie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, ponieważ jest ona prawie wyłącznie zależna od dochodów z ropy. Rosja potrzebuje tylko 42,40 USD za baryłkę.

Analitycy twierdzą, że OPEC może mieć problem z utrzymaniem dalszego spadku cen ropy, zwłaszcza że pełny wpływ epidemii wirusa na globalną gospodarkę nie został jeszcze zrozumiany.

„Nadal istnieje zbyt duża niepewność co do wielkości zniszczenia popytu” – stwierdzili analitycy z firmy badawczej Petromatrix w notatce dla inwestorów.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa znacznie ograniczyło podróże lotnicze, a zatem popyt na paliwo, podczas gdy przemysł w Chinach, drugiej co do wielkości gospodarce światowej, został poważnie zakłócony przez zamknięcia i ograniczenia podróży. Niemiecka linia lotnicza Lufthansa poinformowała w piątek, że i jej spółki zależne zmniejszą swoją przepustowość w ciągu najbliższych tygodni do zaledwie 50% poziomu przed rozpoczęciem kryzysu koronawirusowego.

Niektórzy ekonomiści uważają, że światowa gospodarka może się skurczyć w pierwszym kwartale po raz pierwszy od kryzysu finansowego, zmniejszając popyt na energię.

Międzynarodowy punkt odniesienia dla ropy naftowej spadł w piątek 4,72 USD, osiągając 45,27 USD za baryłkę. W ostatnich dniach handlował ponad 50 USD i spadł z 69 USD jeszcze na początku stycznia, przed wybuchem.

Amerykański wskaźnik WTI spadł o 4,62 USD, czyli 10,1%, aby osiągnąć 41,28 USD za baryłkę. Mając baryłkę ropy poniżej 50 USD, amerykańscy producenci, w tym giganci naftowi, tacy jak Exxon, ograniczają wiercenie wstecz, gdy osiągają zyski. Ta łata naftowa zlikwidowała już tysiące miejsc pracy i cierpi z powodu fali bankructw, a niższe ceny zaostrzą te problemy.

Barkindo powiedział, że OPEC jest zdeterminowany, aby uniknąć powtórki wielkiego kryzysu na rynku, który rozpoczął się w 2014 roku, kiedy kartel wstrzymał cięcia produkcji, aby nie stracić udziału w rynku odradzającego się przemysłu naftowego w USA. Doprowadziło to do spadku ceny ropy z ponad 100 USD za baryłkę do poniżej 40 USD do 2015 r.

Nawet jeśli OPEC i jego sojusznicy zgodzą się na ograniczenie produkcji w najbliższych dniach lub tygodniach, analitycy twierdzą, że ceny prawdopodobnie nie wzrosną znacznie. To dlatego, że globalna gospodarka gwałtownie zwalnia. Ale także dlatego, że USA, które nie są częścią OPEC i w przeciwieństwie do Rosji nie współpracują przy podejmowaniu decyzji dotyczących produkcji, w ostatnich latach wzrosły, zalewając rynek i utrzymując ceny na niskim poziomie.

McHugh relacjonował z Frankfurtu w Niemczech. Cathy Bussewitz, autorka tekstów biznesowych z Nowego Jorku.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: