DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

” Wojownicy w ostatecznej bitwie w Syrii „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

BEIRUT (AP) – Wśród 3 milionów cywilów oblężonych podczas ataku rządu syryjskiego na ostatnią twierdzę opozycji są dziesiątki tysięcy bojowników powiązanych z Al-Kaidą i innych bojowników, którzy przybyli z całego świata, aby wziąć udział w wojnie domowej w tym kraju .Ci zahartowani bojownicy nie mają dokąd pójść, gdy wojna dobiega końca w północno-zachodniej prowincji Syrii w Idlib na granicy z Turcją. Podobnie jak cywile, których terroryzowali od lat, są uwięzieni na stale kurczącym się terytorium pod ciągłym bombardowaniem przez wspieraną przez Rosję ofensywę przez rząd prezydenta Baszara Assada.

Bojownicy to mieszanka rodzimych bojowników i zagranicznych dżihadystów, którzy zaczęli zbierać się w Syrii po powstaniu przeciwko Assadowi w 2011 r. Zamienionemu w powstanie zbrojne. Napływ sprawił, że Syria stała się jednym z głównych ośrodków bojowników na całym świecie, opisanym przez jednego z najlepszych amerykańskich wysłanników jako największą przystań Al-Kaidy od czasów Osamy bin Ladena w Afganistanie.

Uważa się, że Idlib ma ponad 50 000 bojowników, w tym twardych bojowników, a także dziesiątki tysięcy wspieranych przez Turcję syryjskich rebeliantów, z których większość ma islamskie fundamentalistyczne ideologie. W ciągu ostatnich kilku lat rząd syryjski zawarł umowy o bezpiecznym przejściu z rebeliantami, gdy przejął kontrolę nad obszarami w całym kraju. W rezultacie rebelianci skądinąd wpłynęli do Idlib, ich ostatniej twierdzy. Obecna wspierana przez Rosję ofensywa rządowa ma teraz na celu schwytanie Idliba i stłumienie buntu na dobre.

Oto spojrzenie na bojowników i ich opcje:

GŁÓWNE GRUPY

Hayat Tahrir al-Sham, arabski dla Komitetu Wyzwolenia Lewantu, jest zdecydowanie najsilniejszą grupą bojowników w Idlibie, powiązaną z al-Kaidą. Grupa ta, znana również jako HTS, jest dowodzona przez syryjskiego dowódcę i agenta Al-Kaidy Abu Mohammeda al-Golaniego.

Potężny HTS militarnie zmiażdżył wielu rywali w opozycji, przeprowadził represje wobec ludności cywilnej i utworzył własny tak zwany „rząd zbawienia” w 2017 roku, aby prowadzić codzienne sprawy w regionie.

HTS ewoluowało z frontu Nusra, stowarzyszenia al-Kaidy w Syrii, które kilkakrotnie zmieniało markę i zmieniało nazwy, twierdząc, że zerwało powiązania z al-Qaidą.

W lutym 2018 r., Gdy HTS stał się bardziej syryjski, większość jego zagranicznych członków założyła własną grupę znaną jako Horas al-Din, arabski dla „Guardians of Religion”. Grupa ta jest obecnie w dużej mierze postrzegana jako główny oddział Al-Kaidy w Syrii i zajmuje twarde stanowisko, odrzucając polityczne rozwiązanie wojny.

Większość jego myśliwców jest rozmieszczona w surowych górach Idlib, gdzie mogą schronić się podczas ofensywy.

Idlib jest także domem dla Partii Islamskiej w Turkistanie, złożonej głównie z tysięcy chińskich dżihadystów. Większość z nich pochodzi z tureckojęzycznej społeczności muzułmańskiej ujgurskiej pochodzącej z Xinjiang w Chinach. Ich główna obecność znajduje się w strategicznym mieście Jisr al-Shughour na obrzeżach Latakii, twierdzy Assad.

Ogółem szacuje się, że w Idlib przebywa 8 000 zagranicznych bojowników.

National Front for Liberation to wspierana przez Turcję koalicja syryjskich rebeliantów, utworzona w 2018 r., Która odegrała ważną rolę w zwalczaniu sił rządowych w Idlibie. Grupa, złożona z 16 frakcji, obejmuje islamskich bojowników fundamentalistycznych uważanych za bardziej umiarkowane niż grupy powiązane z Al-Kaidą. Jedną z najsilniejszych frakcji jest Failaq al-Sham, finansowana i uzbrojona przez Turcję. Później stały się częścią wspieranej przez Turcję koalicji znanej jako Wolna Armia Syryjska.

ROZBICIE LUB UMIERAJ

Gdy pętla zaciska się wokół Idliba, większość bojowników nie ma innego wyjścia, jak walczyć do końca i umrzeć. Niektórzy spróbują wtopić się w ludność cywilną – chociaż zagraniczni bojownicy będą mieli z tym trudności.

Działacze opozycji w regionie twierdzą, że lokalni bojownicy syryjscy już zaczęli się oddzielać od cudzoziemców. Akram al-Ahmad, syryjski działacz opozycji, który spędza większość czasu w Idlib, powiedział, że wielu zagranicznych dżihadystów oddzieliło się od mieszkańców i przeniosło na obszary górskie.

Al-Golani, dowódca HTS, udzielił rzadkiego wywiadu pod koniec stycznia brukselskiej Międzynarodowej Grupie Kryzysowej, w której przedstawił HTS jako lokalną grupę syryjską niezależną od struktury dowodzenia Al-Kaidy „ściśle syryjską, a nie międzynarodową , Islamistyczny program ”.

„Abu Mohammed al-Golani to pragmatyczna osoba pochodząca z pokolenia Al-Kaidy, które próbowało przejść do lokalnej polityki, w przeciwieństwie do ideologii Al-Kaidy, która ma tendencję międzynarodową i nie ma granic”, powiedział Wael Olwan, były rzecznik syryjskiej grupy rebeliantów, który obecnie pracuje jako badacz w tureckim think tank Jusoor for Studies.

ROZPROSZENIE NA ŚWIECIE

Gdy ofensywa rządu syryjskiego popycha cywilów w kierunku granicy z Turcją, analitycy twierdzą, że niektórzy zagraniczni bojownicy mogą próbować przekroczyć granicę do Turcji, a stamtąd przenieść się do innych części świata, aby przeprowadzić ataki na Al-Kaidę.

Sam Heller, starszy analityk z Międzynarodowej Grupy Kryzysowej, powiedział, że jeśli ofensywa rządowa zbliży się do granicy z Turcją, chaotyczne sceny mogą się rozwinąć, gdy duża liczba cywilów próbuje uciec. Bojownicy mogliby następnie wykorzystać taki chaos, aby się wymknąć.

„Ofensywa wojskowa na Idlib grozi wypędzeniem tych bojowników do Turcji, a następnie rozproszeniem ich na cały świat, w tym do Europy i przestrzeni poradzieckiej” – powiedział Heller.

„W tym momencie niektóre z bardziej doświadczonych zagranicznych kadr mogłyby połączyć się z bojownikami gdzie indziej i służyć jako przyspieszacz lokalnej przemocy dżihadystów”, powiedział.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: