DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„UE atakuje Turcję za „zorganizowany” atak migrantów na Grecję”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

KASTANIES, Grecja (AP) – starcia greckiej policji z migrantami próbującymi przekroczyć granicę z Turcji wybuchły na nowo w piątek, gdy ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej skrytykowali Turcję za wykorzystanie desperacji migrantów „do celów politycznych”.

Grecka policja zamieszek używała rano gazu łzawiącego i armatki wodnej, aby odeprzeć ludzi próbujących przekroczyć granicę lądową z Turcją. Turecka policja wystrzeliła salwę gazu łzawiącego z powrotem w stronę Grecji w ciągłym sporze między Ankarą a UE o to, kto powinien dbać o migrantów i uchodźców.

Podobne starcia wybuchły w późniejszy piątek, a po tureckiej stronie granicy płonęły pożary, które według greckich urzędników rozpalili migranci. Kiedy indziej okolica była spokojna.

Tysiące uchodźców i innych migrantów próbowało dostać się do Grecji, członka UE w ostatnim tygodniu po tym, jak Turcja oświadczyła, że ​​jej wcześniej strzeżone granice z Europą były otwarte. Po miesiącach gróźb prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w zeszłym tygodniu, że jego kraj, w którym przebywa już ponad 3,5 miliona syryjskich uchodźców, nie będzie już strażnikiem Europy.

Jego ruch zaalarmował kraje UE, które wciąż trwają w wyniku politycznej fali pięciu lat temu masowej migracji.

Władze greckie poinformowały, że w ubiegłym tygodniu udaremniły ponad 38 000 prób przekroczenia granicy i aresztowały 268 osób – głównie Afgańczyków i tylko 4% Syryjczyków.

Erdogan zażądał, aby Europa wzięła na siebie większy ciężar opieki nad uchodźcami. Ale UE nalega, by przestrzegała umowy z 2016 r., W której przyznała Turcji miliardy pomocy uchodźcom w zamian za utrzymanie uchodźców na ziemi.

Erdogan rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w piątek, mówiąc jej, że umowa migracyjna między Turcją a UE nie działa i należy ją zmienić, zgodnie z jego stanowiskiem.

Tymczasem ministrowie spraw zagranicznych UE spotkali się w piątek w Zagrzebiu w Chorwacji, aby omówić sytuację na granicy grecko-tureckiej i wydarzenia w Syrii, w których walczą wojska tureckie. Erdogan przytoczył potencjalną nową falę uchodźców z Syrii jako powód otwarcia granicy.

Ministrowie potwierdzili rolę Turcji w przyjmowaniu milionów migrantów i uchodźców, ale powiedzieli, że UE „zdecydowanie odrzuca stosowanie przez Turcję presji migracyjnej do celów politycznych. Ta sytuacja na granicy zewnętrznej UE jest nie do przyjęcia. ”

We wspólnym oświadczeniu po spotkaniu nadzwyczajnym ministrowie wyrazili „pełną solidarność z Grecją, która stoi w obliczu bezprecedensowej sytuacji”. Powiedzieli, że UE jest zdecydowana chronić swoje granice zewnętrzne.

Agencja graniczna UE Frontex zapowiedziała w piątek, że rozmieszczą 100 dodatkowych strażników na greckiej granicy lądowej. Ma już 509 oficerów w kraju. Dostarczą także jeszcze dwie łodzie, trzy samoloty, jeden helikopter i trzy kolejne furgonetki termowizyjne, aby pomóc w nadzorowaniu greckich granic lądowych i morskich.

Szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell powiedział, że ministrowie wezwali Turcję, by przestała fałszywie mówić migrantom, że granica UE jest otwarta.

„Zachęcanie uchodźców i migrantów do próby nielegalnego wjazdu do Unii Europejskiej nie jest sposobem, by Turcja naciskała na dalsze wsparcie ze strony Unii Europejskiej” – powiedział.

Nacisk na granicę grecką, który rozpoczął się w zeszłym tygodniu, pojawił się przez kogoś zorganizowanego – autobusy, minibusy i samochody przewożą ludzi ze Stambułu.

Mohammad Omid, Afgańczyk, który był na granicy od pięciu dni z żoną, powiedział, że turecka policja powiedziała mu, żeby tam pojechał.

„Nie wiemy, co się dzieje” – powiedział w przygranicznym mieście Edirne. „Jesteśmy dla nich jak piłka. Wszyscy przekazują nas na tę i drugą stronę. Nie wiem, co się z nami stanie ”.

Grecja opisała sytuację jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. W odpowiedzi zawiesił na miesiąc wnioski o azyl i powiedział, że deportuje nowo przybyłych bez ich rejestrowania. Wielu migrantów zgłosiło przekroczenie granicy Grecji, pobicie przez władze greckie i tymczasowe zmuszenie do powrotu do Turcji.

Hashim, 21-letni pakistański migrant, który nie podał nazwiska, powiedział, że udało mu się wjechać do Grecji i został odesłany do Turcji przez greckich żołnierzy.

„Armia turków mówi„ Idź do granicy ”. Kiedy przekraczamy granicę Grecji, armia Grecji bierze nasze pieniądze, telefony komórkowe (telefony) i mówi:„ Wróć, wróć ”- powiedział The Associated Press. „Jeśli nie wrócimy, pobiją nas, wyrzucą telefony komórkowe i pieniądze (do) rzeki. I usuwają nasze ubrania. Przychodzimy tutaj w bieliźnie. To nie jest człowiek. ”

Turcja powiedziała w czwartek, że rozmieszcza 1000 operacji specjalnych policji, aby uniemożliwić władzom greckim odesłanie tych, którym udało się przejść.

Ruch Erdogana ma miejsce podczas ofensywy rządu syryjskiego w północno-zachodniej prowincji Idlib, w której walczą wojska tureckie. Wspierana przez Rosję ofensywa zabiła dziesiątki żołnierzy tureckich i zepchnęła prawie milion syryjskich cywilów w kierunku zamkniętej granicy Turcji.

Erdogan i prezydent Rosji Władimir Putin wywołali zawieszenie broni dla Idliba, które zaczęło obowiązywać o północy.

Po swoim powrocie z Moskwy Erdogan zasygnalizował, że polityka Turcji nie ulegnie zmianie.

„Nie mamy czasu na rozmowy z Grecją, czy bramy, które otworzyliśmy, są teraz zamknięte. Ta sprawa się skończyła ”, cytuje go rządowa turecka agencja Anadolu. „Nasze bramy są otwarte. Uchodźcy posuną się tak daleko, jak to możliwe. Nie zmuszamy ich do odejścia. ”

Erdogan oskarżył także Grecję o okrucieństwo wobec migrantów.

Austriacki kanclerz Sebastian Kurz oskarżył Turcję o „zorganizowany atak na Grecję”.

„Tydzień temu nie mieliśmy kryzysu humanitarnego w Grecji, żadnego kryzysu na granicy turecko-greckiej i żadnego w Turcji”, powiedział niemieckiej grupie medialnej Funke. „To planowany i ukierunkowany atak, kierowany i organizowany przez państwo. Europa nie może ulec tej presji ”.

Setki ludzi udały się również na wyspy greckie z pobliskiego tureckiego wybrzeża. Młody chłopiec zmarł w tym tygodniu, kiedy ponton przewrócił się na greckiej wyspie Lesbos. Grecka straż przybrzeżna powiedziała w piątek, że na wyspy przybyło jeszcze 59 osób.

Becatoros z Aten, Grecja. Angela Charlton w Paryżu, Suzan Fraser w Ankarze, Mystislav Chernov w Edirne, Turcja, Jovana Gec w Belgradzie, Serbia i Frank Jordans w Berlinie.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: