DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Teraz słyszymy, że COVID-19 atakuje centralny układ nerwowy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pekiński szpital potwierdza, że Covid-19 atakuje centralny układ nerwowy

przez cnTechPost

Szpital Ditan w Pekinie stowarzyszony z Capital Medical University  powiedział 4 marca,  że pierwszy pacjent z nowym zapaleniem płuc koronawirusa powikłanym zapaleniem mózgu został zwolniony ze szpitala 25 lutego.

Liu Jingyuan, dyrektor OIOM w szpitalu, przewodniczył leczeniu pacjenta. Przypomniał, że pacjenci ze świadomymi zaburzeniami muszą rozważyć możliwość ataku wirusa na centralny układ nerwowy.

Obecnie pacjentów z nowym typem koronawirusowego zapalenia płuc można łączyć z wieloma uszkodzeniami narządów, takimi jak zespół ciężkiej niewydolności oddechowej (ARDS), uszkodzenie mięśnia sercowego, nieprawidłowa funkcja krzepnięcia, uszkodzenie nerek, uszkodzenie wątroby itp. Jednak żadne zaangażowanie centralnego układu nerwowego nie miało zostało zgłoszone. Opis przypadku jest pierwszym na świecie.

Poprzednie badania nad SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej) i MERS (zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie) również wykazały, że koronawirusy, które powodują te dwie choroby, również powodują przypadki uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Szpital w Pekinie potwierdza ataki koronawirusa na centralny układ nerwowy - cnTechPost

Według wprowadzenia szpitala w Pekinie Ditan od 12 stycznia tego roku leczono dwa podejrzane przypadki zapalenia płuc koronawirusa nowego typu (potwierdzone 20 stycznia). 4 marca do godziny 7:00 szpital łącznie przyjmował 150 pacjentów z zapaleniem płuc koronawirusa nowego typu, z czego 150. Powyższy pacjent jest jedynym pacjentem z zapaleniem płuc i zapaleniem mózgu koronawirusa.

56-letni pacjent został przyjęty do szpitala 24 stycznia z nowym zapaleniem płuc koronawirusa, krytyczną chorobą i niewydolnością oddechową. Po przyjęciu otrzymał kombinację nebulizacji interferonu, leczenia przeciwwirusowego, zapobiegania infekcji bakteryjnej i różnicowania zespołu TCM. Bez poprawy, wysoka gorączka, zmęczenie i duszność stopniowo rosły.

27 stycznia (10 dnia wystąpienia) tomografia komputerowa klatki piersiowej wykazała, że zakres gęstości szkła gruntowego w obu płucach został powiększony, a niektóre z nich ulegały konsolidacji. Krótkotrwałe wdechowe inhalacje tlenowe z wysokim przepływem przez nos, bez ulgi w oddychaniu, drażliwość, oddychanie 50 oddechów na minutę, częściowe ciśnienie tlenu 85%, intubacja na OIOM, wentylacja mechaniczna zgodnie z zasadą wentylacji oddechowej ARDS.

Po 96 godzinach leczenia (dzień 14 początku) u pacjenta wystąpiły częste drgania kątów szczękowo-twarzowych i ust z utrzymującymi się czkawkami.

Podczas badania lekarz stwierdził dodatni opór szyi, obustronne źrenice i inne duże kontury, powolne odbicie światła, zwiększone napięcie mięśni kończyn, obustronne odruchy kolanowe, obustronny znak Pap i klon kostki oraz brak śródczaszkowego tomografii komputerowej. Nieprawidłowe ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego było większe niż 330 mm H2O, wygląd płynu mózgowo-rdzeniowego był bezbarwny i przejrzysty, a test biochemiczny był normalny.

Szpital Ditan w Pekinie, Wydział Medycyny Krytycznej, Medycyny Laboratoryjnej oraz Chińskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób Zakaźnych Wspólna Grupa Robocza przeprowadziły sekwencjonowanie metagenomu drugiej generacji zebranych próbek płynu mózgowo-rdzeniowego i zidentyfikowały możliwe patogeny zakaźne. Inne patogeny zostały wykluczone i uzyskano nowy koronawirus. Sekwencja genomowa.

Sekwencjonowanie genów potwierdziło istnienie nowego koronawirusa w płynie mózgowo-rdzeniowym i kliniczną diagnozę wirusowego zapalenia mózgu.

Następnie personel medyczny leczył pacjentów z wirusowym zapaleniem mózgu po 14 dniach wentylacji mechanicznej i mannitolu w celu kontrolowania ciśnienia wewnątrzczaszkowego, midazolamu w celu kontrolowania drgawek, gamma globuliny i metyloprednizolonu w leczeniu przeciwzapalnym i obserwował stopniowo obrazowanie choroby płuc pacjenta. Poprawione objawy neurologiczne zniknęły.

10 lutego (24 dzień wystąpienia choroby) tchawicę zaintubowano, a kaniulę nosową podano tlen po pełnej ocenie czynności oddechowej i nerwowej pacjenta. 18 lutego (32 dzień po wystąpieniu choroby) został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii i kontynuował leczenie na nowym oddziale koronawirusa.

Liu Jingyuan przypomniał, że w obserwacji klinicznej było wiele przypadków oporności szyjki macicy, pozytywnych objawów patologicznych, nagłego zaburzenia świadomości, a nawet śpiączki.

Powiedział, że w obliczu takich pacjentów należy zachować czujność wobec nowego rodzaju zakażenia koronawirusem, który może wpływać na ośrodkowy układ nerwowy, w odpowiednim czasie przeprowadzić odpowiednie badania, takie jak płyn mózgowo-rdzeniowy, i poprawić pracę nad SARS-CoV-2 sekwencjonowanie kwasu nukleinowego i genów płynu mózgowo-rdzeniowego w celu lepszego zrozumienia COVID-19. Zbadaj i aktywnie poradzisz sobie z powiązanymi powikłaniami neurologicznymi, zmniejszając w ten sposób śmiertelność krytycznie chorych pacjentów.

Raport specjalny:  Walka z nowym koronawirusem

zrodlo:stateofthenation

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: