DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pacjent zero udzielił wywiadu! Zobacz co powiedział o swoim …

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Super Express” przeprowadził wywiad z Pacjentem zero z Zielonej Góry o koronawirusie. Jest pierwszą osobą w Polsce, która została pozytywnie zdiagnozowana na SARS-CoV-2, czyli śmiertelny koronawirus. Zobacz co mówi.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Kiedy zrozumiał, że jest bardzo źle? Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

– Przyjeżdżając do Polski, dokładnie w niedzielę rano, normalnie funkcjonowałem. Chodziłem, ale po południu zauważyłem, że mam temperaturę prawie 39 stopni. miałem dokładnie 38,7. Ja dopiero to zauważyłem. Zakładałem, że coś się dzieje. Zaskoczyła mnie temperatura – relacjonuje Mieczysław Opałka, „pacjent zero” zielonogórskiego szpitala.

– Zbadałem temperaturę. Mówię: zobaczę, jak temperatura, bo coś mi tak było zimnawo. To była niedziela wieczór. W poniedziałek rano było bardzo mi źle cały dzień. Rano było 39,3. Wziąłem drugi termometr i potwierdzało się. W tym momencie jakoś coś mi się zaświeciło, bo ja cały czas nie wierzyłem, że to jest koronawirus, że mam koronawirusa – mówi mieszkaniec Cybinki.

Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

Pan Mieczysław Opałka - pierwszy Polak z koronawirusem
Autor: SE Pan Mieczysław Opałka – pierwszy Polak z koronawirusem

Pacjent zero z Zielonej Góry o koronawirusie. Zobaczcie wywiad! Jest pierwszą osobą w Polsce, która została pozytywnie zdiagnozowana na SARS-CoV-2, czyli śmiertelny koronawirus, który rozprzestrzenia się na świecie. Testy potwierdziły chorobę u 66-letniego mężczyzny spod Słubic. Mieszkaniec Cybinki wyjechał do Niemiec w odwiedziny do córek. Gdy wrócił, był już zarażony wirusem z Chin.

Rozmowa z pierwszym Polakiem zakażonym koronawirusem

Pacjent zero z Zielonej Góry o koronawirusie. Wtedy zrozumiał, że jest bardzo źle

Epidemia koroanwirusa na świecie budzi ogromny niepokój. Już ponad trzy tysiące osób zginęły na skutek powikłań po COVID-19, czyli chorobie wywoływanej przez nowy koronawirus SARS-CoV-2. Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 66-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami, Mieczysław Opałka. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Kiedy zrozumiał, że jest bardzo źle? Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

Przyjeżdżając do Polski, dokładnie w niedzielę rano, normalnie funkcjonowałem. Chodziłem, ale po południu zauważyłem, że mam temperaturę prawie 39 stopni. miałem dokładnie 38,7. Ja dopiero to zauważyłem. Zakładałem, że coś się dzieje. Zaskoczyła mnie temperatura – relacjonuje Mieczysław Opałka, „pacjent zero” zielonogórskiego szpitala.

Zbadałem temperaturę. Mówię: zobaczę, jak temperatura, bo coś mi tak było zimnawo. To była niedziela wieczór. W poniedziałek rano było bardzo mi źle cały dzień. Rano było 39,3. Wziąłem drugi termometr i potwierdzało się. W tym momencie jakoś coś mi się zaświeciło, bo ja cały czas nie wierzyłem, że to jest koronawirus, że mam koronawirusa – mówi mieszkaniec Cybinki.

W Niemczech koronawirus zaczął się trzy czy cztery dni przed moim wyjazdem, to było po tym karnawale. Czy ja złapałem w domu w Słubicach, autobusie.? Ja nie wiem, gdzie go złapałem. Wiem tylko, że w środę rano dostałem wyniki i mówią, że jest koronawirus – wspomina mężczyzna.
Kim jest Mieczysław Opałka, 66-letni mieszkaniec niewielkiej Cybinki w Lubuskiem? To „pacjent zero” z Zielonej Góry, pierwszy w Polsce, u którego wykryto nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Kim jest Mieczysław Opałka? Pierwszy przypadek wirusa z Chin potwierdzono w nocy z wtorku na środę. Chory to 66-latek, który niedawno wrócił z Niemiec. Odwiedził tam córki.

Kim jest Mieczysław Opałka, czyli „pacjent zero” z Zielonej Góry? To 66-letni mężczyzna, u którego potwierdzono zarażenie nowym koronawirusem SARS-CoV-2. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Wywiad z nim możecie obejrzeć tutaj.

Mieczysław Opałka. Cybinka pod Słubicami w woj. lubuskim to jego dom. Opałka jest doskonale znany lokalnej społeczności. Teraz stał się „znany” w całym kraju, choć nigdy o to nie zabiegał i – gdy poznał diagnozę – umierał ze strachu o zdrowie swoich najbliższych.

Mężczyzna jest znanym w Cybince byłym przedsiębiorcą. Kiedyś prowadził kantor, teraz wynajmuje lokale, których jest właścicielem.

Mieczysław Opałka – żona, córki

Żona Mieczysława Opałki sama została poddana kwarantannie. Została odcięta od świata, bo miała kontakt z chorym mężem. Koronawirus z Chin przenosi się drogą kropelkową i bardzo łatwo się rozprzestrzenia.

Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec, gdzie odwiedził swoje córki. W niemieckim Heinsbergu w regionie Nadrenia-Westfalia uczestniczył w hucznej ulicznej imprezie z okazji zakończenia karnawału.

Gdy wrócił do kraju, zaczął się źle czuć. Zgłosił się do lekarza, a później trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Tam jest izolowany od kilku dni, a jego stan – jak mówią lekarze – powoli się poprawia.

– Nie prosiłem o taką sławę, ale jestem pierwszym pacjentem w Polsce, który walczy z wirusem – mówi w rozmowie z Super Expressem Mieczysław Opałka. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, nie traci nadziei i pogody ducha.

Mieczysław Opałka, pacjent zero o koronawirusie

Mieczysław Opałka wrócił z Niemiec do Polski w niedzielę. Jeszcze tego samego dnia zaczął gorączkować, następnego dnia objawy nie ustawały, wręcz przeciwnie. Zadzwonił do lekarza „z grypą”, a chwilę później trafił na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa!

– Nie wierzyłem, że mogę być chory na tego wirusa. Próbki były pobrane, ale czekanie na wyniki badań było bardzo wyczerpujące. Wreszcie otrzymałem informację, że mam koronawirusa – wspomina w rozmowie z SE.

Tak wygląda izolatka pacjenta z koronawirusem. „Lekarze wyglądają jak kosmici” [WIDEO]

Tak wygląda izolatka pacjenta z koronawirusem. „Lekarze wyglądają jak kosmici”
Autor: SE

Tak wygląda izolatka pacjenta z koronawirusem. O realiach życia „pod kluczem”, w sterylnych warunkach szpitalnego oddziału zakaźnego opowiedział nam „pacjent zero”, Mieczysław Opałka. To on jest pierwszą osobą w Polsce ze zdiagnozowanym koronawirusem.

Tak wygląda izolatka pacjenta z koronawirusem. Zobacz zdjęcia

Screenshot_3

Screenshot_4

Jego sala nie wygląda jakoś „specjalnie”. Ot, zwykłe szpitalne realia, nic więcej. Prawda jest jednak taka, że pan Mieczysław jest pod stałą opieką i ciągle monitorowany. Nikt spoza personelu nie ma do niego dostępu. Lekarze i pielęgniarki, którzy się z nim kontaktują, mają specjalne stroje i przestrzegają rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Lekarze, gdy tu przychodzą, wyglądają jak kosmici. W kombinezonach, z zakrytymi twarzami. Jednak nie czuję, by obawiali się kontaktu ze mną. Gdy tylko czegoś potrzebuję, dzwonię i ktoś przychodzi. Te stroje są jednorazowe. Po wyjściu z izolatki personel je ściąga i natychmiast idą do utylizacji – tłumaczy w rozmowie z Super Expressem „pacjent zero”. „Pacjent zero”, czyli życie z punktu widzenia izolatki – Siedzę odizolowany, dostaję wiele leków. Mam wszystko, co potrzeba. Ciągle jednak dużo kaszlę i mam wydzielinę w płucach. Ale nie mam już gorączki. Czuję się nieco lepiej – przyznaje Mieczysław Opałka. Nawet w czasie realizacji wywiadu pokasłuje od czasu do czasu. „Pacjent zero” od początku był sprawdzianem działania służb sanitarno-epidemiologicznych. Gdy poczuł się źle, zadzwonił do lekarza – wtedy myślał, że „z gorączką”. Niedługi później został przetransportowany do Zielonej Góry.

 

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zachęcamy do udostępniania. Wcześniejsze informacje znajdziesz w artykule.

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zachęcamy do udostępniania. Wcześniejsze informacje znajdziesz w artykule.

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zachęcamy do udostępniania. Wcześniejsze informacje znajdziesz w artykule.

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol’and’Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10: Epidemia „czarnej śmierci” panowała w Europie przede wszystkim w wieku:

Na początku 2020 roku świat skupia się przede wszystkim na zagrożeniu, związanym z koronawirusem. SARS-CoV-2 dotarł do Polski 4 marca. Nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, kiedy choroby o globalnej skali niepokoją różne rejony globu. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Ten quiz to sprawdzi!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem… zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork… aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, „sytuacja wygląda podobnie jak w Policach”. Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). – GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro „Drzwi Otwartych”.

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. – Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 – czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę… mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: „Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła”

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? – Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje – mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie – poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów – dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się „jak na wojnę”? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? – Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii – czytamy we wczorajszym komunikacie. – W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich – dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

awirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym usem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera – mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i… wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem – poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: „Nie ma nowych zachorowań w regionie”

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. – W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 – zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Źródło: se.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: