KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

IRAN MASOWO WYPUSZCZA SKAZANYCH – OBAWA EPIDEMII COVID-19 – PIERWSZA TRANSZA 54 000 KRYMINALISTÓW JUŻ WOLNA

Wzrasta presja na irańskich urzędników, aby podjęli działania przeciwko koronawirusowi – podała telewizja CNN. Z tego powodu Iran zdecydował tymczasowo uwolnić 54 tys. więźniów. Władze rozlokują także setki tysięcy pracowników służby zdrowia w całym kraju. Liczba osób zakażonych wzrosła w Iranie od środy o 591 i wynosi 3513, a ofiar śmiertelnych jest 107 – podał resort zdrowia.

Kraj znalazł się pod presją, bo inne państwa Bliskiego Wschodu, w tym Irak, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn, zgłosiły przypadki zarażeń koronawirusem, które ich zdaniem wiążą się z wizytami w irańskim Kom. To miasto, gdzie tłumy wiernych regularnie odwiedzają kilka świętych miejsc islamu.

Irańscy urzędnicy początkowo zapewniali, że wirus zostanie szybko powstrzymany, ale trudno było przekonać do tego Irańczyków, gdy 23 członków parlamentu zostało zarażonych – zwraca uwagę CNN.

Nie wiadomo jak będą ich śledzić

Rzecznik wymiaru sprawiedliwości Gholamhossein Esmaili, powiedział, że ministerstwo zdrowia będzie nadzorować wypuszczanie więźniów. Nie wyjaśnił jednak gdzie będą przetrzymywani ani w jaki sposób władze będą ich śledzić.

– Zdrowie więźniów jest dla nas bardzo ważne bez względu na ich status – powiedział Esmaili.

msl/hlk/ CNN, polsatnews.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: