NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Trójkąt Bermudzki – tajemniczy obszar na Oceanie Atlantyckim”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Przez dziesięciolecia legendarny obszar nazwany niegdyś Trójkątem Bermudzkim budził w ludziach strach i niezwykle pobudzał wyobraźnię. Od lat rozwiązywane są tajemnice i zagadki tego niezwykłego miejsca znajdującego się na Oceanie Atlantyckim. Trójkąt Bermudzki powiązany jest z wieloma niewyjaśnionymi zaginięciami statków, samolotów i ich pasażerów.

Trójkąt Bermudzki - tajemniczy obszar na Oceanie AtlantyckimGdy mowa jest o trójkącie bermudzkim, zazwyczaj chodzi o teren między Miami, Puerto Rico i Bermudami, bardzo często uczęszczany przez statki i samoloty. (Fot. Wikipedia)

Trójkąt Bermudzki nazywany również Trójkątem Diabła, to obszar między Bermudami, Florydą i Portoryko. Dokładne granice tego niezwykłego obszaru nie są powszechnie uzgodnione. Nie pojawia się on również na żadnej mapie świata, a amerykańska Rada Nazw Geograficznych nie uznaje go jako oficjalnego regionu Oceanu Atlantyckiego.

Termin Trójkąt Bermudzki został wymyślony w 1964 roku przez pisarza Vincenta Gaddisa. Mimo iż pisarz samodzielnie wymyślił to określenie, stało się ono popularne dopiero dekadę później za sprawą słynnego amerykańskiego nauczyciela i poligloty Charles’a Berlitz’a. Interesował się on zjawiskami paranormalnymi, a Trójkąt Bermudzki i legendy z nim związane stały się jego wieloletnią obsesją. Opisał swoją teorię dotyczącą tego miejsca w książce, która stała się bestsellerem i rozsławiła Trójkąt Bermudzki jako paranormalny obszar. Z biegiem lat, wiele tajemnic Trójkąta Bermudzkiego było promowane w książkach, programach telewizyjnych i czasopismach.

Chociaż jedne z pierwszych doniesień o niewyjaśnionych zdarzeniach obecnych w tym regionie pochodzą z połowy XIX wieku, do tej pory nie udało się rozwiązać wielu tajemniczych zniknięć. Przez lata zaproponowano wiele teorii wyjaśniających niezwykłe zjawiska pojawiające się w tym miejscu. To, co wydarzyło się z samolotami i statkami w Trójkącie Bermudzkim jest kwestią wielu spekulacji powiązanymi z popularnymi teoriami, zahaczającymi nawet o fantastykę. Poznajmy kilka najpopularniejszych.

Trójkąt Bermudzki według wielu teorii jest miejscem, w którym kompas ma problem ze wskazaniem rzeczywistej północy. (Fot. Getty Images)

Pęcherze metanu

Niektórzy uważają, że za niezwykłe wydarzenia w tym miejscu odpowiedzialne są pęcherze metanu. Wiemy, że pod powierzchnią morza znajdują się “kieszenie” łatwopalnego gazu metanowego. Według tej teorii, gdy gaz osiągnie masę krytyczną przed wybuchem na powierzchnię, może powodować duże erupcje powodując zniszczenie statku, bądź zakłócenia samolotu. Wielu naukowców twierdzi, że jest to całkowicie naturalne wyjaśnienie geologiczne. Istnieje jednak kilka problemów logicznych związanych z tą teorią, w tym fakt, że metan obecny jest na całym świecie, a taki wybuch nigdy nie został zaobserwowany ani potwierdzony.

UFO i tajemnicze zniknięcia

Jest to jedna z teorii, która zahacza o fantastykę, jednak posiada wielu zwolenników. Niektórzy twierdzą, że zniknięcia statków, samolotów i ludzi spowodowane są porwaniami przez kosmitów. Podobno Trójkąt Bermudzki jest portalem do podróży międzygwiezdnych i miejscem nadzwyczajnej zbiórki dla istot pozaziemskich. Jest również obszarem z którego w łatwy sposób można porwać maszyny i ludzi w celach badawczych.

Siły magnetyczne

Trójkąt Bermudzki według wielu teorii jest miejscem, w którym kompas ma problem ze wskazaniem rzeczywistej północy. Jego wariacje często postrzegane są jako możliwe wyjaśnienie wielu tajemniczych zaginięć statków i samolotów. Urządzenie nawigujące zawsze wskazuje kierunek północy magnetycznej. Przebywając na terenie Trójkąta Bermudzkiego zauważono, że północ magnetyczna i północ geograficzna wchodzą w tę samą linię. Oznacza to, że kompas będzie próbował wskazywać jednocześnie zarówno północ magnetyczną, jak i geograficzną. Jedynym problemem w tej teorii jest to, że naukowcy z początku XVIII wieku odkryli, że linia ta wędruje i przesuwa się każdego roku.

To, co wydarzyło się z samolotami i statkami w Trójkącie Bermudzkim jest kwestią wielu spekulacji powiązanymi z popularnymi teoriami, zahaczającymi nawet o fantastykę… (Fot. Getty Images)

Fale zabójców

Naukowcy uważają, że warunki obecne w obszarze Trójkąta Bermudzkiego sprzyjają tworzeniu się tak zwanych fal zabójców. Są to niezwykle duże, nieoczekiwane i nagle pojawiające się fale powierzchniowe na wodach otwartych, które są bardzo niebezpieczne. Stanowią poważne zagrożenie z wielu powodów: są rzadkie, nieprzewidywalne, pojawiają się bez ostrzeżenia i uderzają z ogromną siłą.

Pochłonięta Atlantyda

O Atlantydzie, tak samo jak o Trójkącie Bermudzkim, powstało wiele hipotez. Jedna z nich głosi nawet, że Trójkąt Bermudzki stoi za zatopieniem niezwykłego mitycznego miasta Atlantydy.

Ludzkie błędy

Karl Kruszelnicki twierdził, że tajemniczych zaginięć nie można tłumaczyć istotami pozaziemskimi, teoriami o falach zabójców, czy pęcherzami metanu. Sugeruje on, że wszystkie niezwykłe zjawiska obecne w tym obszarze są zwykłą mieszanką ludzkich błędów, złej pogody oraz dużej konkurencji statków oraz samolotów będących w tej okolicy.

Ocean zawsze był tajemniczym miejscem dla ludzi. Jak się jednak okazuje liczba zaginionych statków oraz samolotów w Trójkącie Bermudzkim jest zbliżona do zaginięć w innych częściach świata. Pomimo swojej reputacji obszar ten nie ma nadzwyczajnej liczby zniknięć. Mimo wielu lat badań do dnia dzisiejszego nie wiadomo, czy zniknięcia w Trójkącie Bermudzkim były wynikiem ludzkiego błędu, czy były spowodowane zjawiskami pogodowymi.

Co więc sprawiło, że obszar ten jest znany na całym świecie? Zafascynował on wielu pisarzy, jak i zwykłych czytelników, którzy skłaniają się ku swojej wyobraźni. Mimo to, sceptycy na Trójkąt Bermudzki patrzą zupełnie w innym świetle.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na stronie Akademii Ducha.

zrodlo:londynek

CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: