DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Tłumaczka wojsk USA w Iraku szpiegowała dla Hezbollahu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Tłumaczka wojsk USA w Iraku szpiegowała dla Hezbollahu

Mariam Taha Thompson z Minnesoty, która pracowała jako tłumaczka dla wojsk USA w Iraku, została w środę (4 marca) oskarżona o dostarczanie tajnych informacji wspieranej przez Iran grupie milicji. Jak informuje The New York Times, ujawniła ona Libańczykowi mającemu powiązania z Hezbollahem nazwiska informatorów oraz szczegóły dotyczące informacji, które przekazali oni Stanom Zjednoczonym.

Amerykańskie organy ścigania są przekonane, że Thompson zagroziła życiu zarówno źródeł, jak i personelu wojskowego. Urzędnicy sugerowali, że potencjalna utrata informacji niejawnych była poważna. „Jeśli to prawda, to takie zachowanie jest hańbą, szczególnie dla kogoś, kto służy jako wykonawca w armii Stanów Zjednoczonych”, stwierdził w oświadczeniu John C. Demers, asystent prokuratora generalnego ds. bezpieczeństwa narodowego. „Ta zdrada kraju i kolegów zostanie ukarana.” W rozmowach z FBI Thompson przyznała śledczym, że dzieliła się informacjami niejawnymi z urzędnikiem libańskim. W Iraku mieszkała w Erbilu i pracowała na umowę jako tłumacz. W związku z tym, że w ostatnich dniach grudnia minionego roku wzrosło napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, śledczy odkryli, że aktywność pani Thompson się zwiększyła. Przez następne sześć tygodni miała dostęp do tajnych akt rządowych, które zawierały prawdziwe nazwiska i fotografie amerykańskich źródeł wywiadowczych a także do ich informacji – pisze The New York Times.

Szpiegostwo Thompson zostało odkryte 30 grudnia, kilka dni po amerykańskich nalotach na irackie ramię Hezbollahu i na krótko przed zabójstwem gen. dyw. Qassima Suleimaniego z Iranu w ataku dronów z 3 stycznia.

Podejrzenia o wycieki tajnych informacji pojawiły się w momencie, kiedy irańskie siły zbrojne i powiązane z nimi grupy, takie jak Hezbollah w Libanie, szukały sposobów na odwet za zabicie generała Suleimaniego, architekta niemal każdej znaczącej operacji irańskiego wywiadu i sił zbrojnych w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Śledczy przeszukali 19 lutego mieszkanie Thompson i odkryli pod jej materacem odręczną notatkę z nazwiskami informatorów. Notatka ta, napisana po arabsku, zawierała również ostrzeżenie dla „celu wojskowego związanego z Hezbollahem”, którego prokuratorzy nie ujawnili, oraz prośbę o monitorowanie telefonów informatorów.

Amerykańskie wojsko podjęło kroki w celu ochrony informatorów, których tożsamość ujawniła Thompson. Do tej pory jednak nie jest jasne, dlaczego dane identyfikacyjne informatorów były dostępne dla tłumaczki. Jak zauważa The New York Times rodzi to pytania, czy wojsko podjęło odpowiednie kroki w celu ochrony źródeł, które ryzykowały życiem, aby pracować dla Stanów Zjednoczonych. Byli funkcjonariusze organów ścigania i wywiadu wyrazili zdziwienie łatwością, z jaką Thompson zdołała zebrać szczegóły dotyczące informatorów, zauważając, że FBI i CIA. niezwykle utrudniają dostęp do takich informacji o swoich własnych źródłach.

The New York Times
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: