DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Światowe przerwy i miesiace kłopotów, gdy wirus pcha na zachód”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BANGKOK (AP) – Narody na całym świecie przepasały miesiącami przerw od nowego wirusa w czwartek, ponieważ jego nieubłagany rozprzestrzenianie się przyniosło balonowe infekcje, katastrofy gospodarcze i szerokie środki ograniczające rozprzestrzenianie.

„Kraje powinny przygotować się na trwałą transmisję w społeczności” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus, lider Światowej Organizacji Zdrowia, o 2-miesięcznej epidemii wirusów. „Nasze przesłanie do wszystkich krajów brzmi: to nie jest ulica jednokierunkowa. Możemy zepchnąć tego wirusa z powrotem. Twoje działania teraz określą przebieg epidemii w twoim kraju. ”

W niektórych miejscach na świecie rozwijał się podział. Chiny publikują codzienne doniesienia o nowych infekcjach, które drastycznie spadają w stosunku do swoich szczytów, fabryki stopniowo się otwierają i rośnie poczucie, że normalność może nie być tak daleko. Tymczasem w innych krajach obserwuje się rosnącą liczbę spraw oraz litanię odwołań, zamknięć, zakazów podróży i niedoborów dostaw.

WHO powiedziała, że istnieje około 17 razy więcej nowych infekcji poza Chinami, a epidemie w Korei Południowej, Włoszech i Iranie są odpowiedzialne za większość.

„Obserwujemy tę szybką eskalację na całym świecie” – powiedziała dr Leana Wen, profesor zdrowia publicznego na George Washington University w Stanach Zjednoczonych. „W tym momencie uważam, że sytuacja pogorszy się, zanim poprawi się”.

Kraje zdesperowane, by nie dopuścić do rozszerzenia kryzysu w swoich granicach, zaostrzyły ograniczenia w podróżowaniu.

Australia powiedziała w czwartek, że zakazuje podróży z Korei Południowej tym, którzy nie są obywatelami Australii ani stałymi mieszkańcami, po podobnych zakazach dla Chin i Iranu. Indonezja ogłosiła ograniczenia dla podróżnych z określonych części Iranu, Włoch i Korei Południowej po wcześniejszym zakazie podróży z Chin. Zjednoczone Emiraty Arabskie ostrzegły swoich obywateli, aby nie podróżowali nigdzie za granicę, i powiedzieli, że ci, którzy to robią, mogą podlegać kwarantannie po powrocie.

Żaden kraj nie dorównał chęci Chin do podjęcia drakońskich środków powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusa, ale na całym świecie rządy podjęły drastyczne kroki.

Włochy zamknęły wszystkie szkoły i uniwersytety i zabroniły kibicom uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. Arabia Saudyjska wykluczyła obywateli z najświętszych stron islamu. W Stanach Zjednoczonych, gdzie 11 osób zmarło z powodu wirusa, setki ludzi zostały umieszczone w samo-kwarantannie z powodu przypadków na przedmieściach Nowego Jorku.

W niektórych miejscach w Europie i Stanach Zjednoczonych niepokój powodował, że zapasy środków do dezynfekcji rąk i masek na twarz sprzedawały się, gdy ludzie stali w wąskich szeregach, by zaopatrzyć się w żywność i wodę.

„Nowe ryzyko jest zawsze bardziej przerażające niż to, które znamy, ponieważ zawiera elementy nieznane” – powiedział David Ropeik, autor książki „Jak to naprawdę ryzykowne?”

Korea Południowa, która ma największą liczbę infekcji poza Chinami, ogłosiła ścisłą kontrolę masek na twarz, na które istnieje tak duże zapotrzebowanie, że ludzie stoją w kolejce od wielu godzin, aby je kupić. Od piątku eksport masek będzie zabroniony, a Koreańczycy z Południa będą ograniczać się do kupowania dwóch masek tygodniowo i tylko w określone dni określone przez rok ich urodzenia.

„Strona podażowa nie była w stanie nadążyć” – powiedział Kim Yong-beom, wiceminister finansów w Korei Południowej, który zgłosił w czwartek 467 nowych infekcji, co daje łączną liczbę 6088 osób.

Rynki w Azji wzrosły w czwartek po gwałtownym wzroście na Wall Street, ale nadal istniał strach przed ekonomiczną konsekwencją rozprzestrzeniania się wirusa. Ministrowie z krajów wydobywających ropę w OPEC rozważali obniżenie produkcji, aby kontrolować gwałtowne ceny zaostrzone przez wybuch. Rezerwa Federalna USA poinformowała, że wirus wpłynął na turystykę, obniżył popyt na samoloty i spowodował zakłócenia łańcucha dostaw.

Szereg złych wiadomości związanych z wirusem ludzi. Prezydent Iranu Hassan Rouhani wezwał telewizję państwową do oferowania „szczęśliwszych” programów, które miały zabawiać tych, którzy utknęli w domu w kraju z coraz gorszą epidemią. Około 2900 zachorowało, a 92 zmarło w Iranie.

„Wzywam wszystkich artystów, naukowców, psychologów i wszystkich, którzy potrafią wywoływać uśmiechy na twarzach ludzi, aby pojawili się w mediach społecznościowych” – powiedział. „Dzisiaj słowa, które powodują zmęczenie ludzi, nie są już korzystne”.

W Chinach, gdzie szpitale wypuszczały setki odzyskanych pacjentów, urzędnicy zgłosili 139 nowych przypadków infekcji i 31 kolejnych zgonów. Ogółem w kraju zgłoszono 80 409 przypadków i 3012 zgonów.

Wizyta stanowa prezydenta Chin Xi Jinpinga w Japonii została przełożona, ponieważ oba kraje zajmują się wirusem.

Na całym świecie zainfekowano około 95 000 osób w około 80 krajach.

Do tego raportu przyczynili się Kim Tong-Hyung i Hyung-jin Kim w Seulu w Korei Południowej oraz Mari Yamaguchi w Tokio.

Associated Press otrzymuje wsparcie dla ochrony zdrowia i nauki od Wydziału Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: