DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nauka mówi:” jak ryzykowny jest ten wirus????? Twój umysł może wprowadzać w błąd… „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

NEW YORK (AP) – Anna Alexander, zarządca nieruchomości w Virginia Beach w stanie Wirginia, zaczęła dzień w poniedziałek, myśląc, że może uniknąć podania ręki z powodu wybuchu koronawirusa. Potem ktoś wyciągnął rękę, żeby się uścisnąć.

Wzięła to.

„Jestem biznesmenem” – wyjaśnił 65-letni Alexander. „Ale jeśli ktoś zrobi to następnym razem, mogę spróbować zachować ostrożność z powodu koronawirusa”.

W miarę rozprzestrzeniania się infekcji wirusowych na całym świecie wszyscy muszą podjąć decyzję: jak martwić się infekcją i co mam z tym zrobić?

Decyzje te mogą mieć szeroki wpływ. „Poważnie ludzie – Przestań kupować maski!” opublikował tweeta generalnego chirurga USA dr Jerome M. Adamsa 29 lutego. Wyjaśnił, że maski nie są skuteczne w ochronie ogółu społeczeństwa „ale jeśli pracownicy służby zdrowia nie mogą zmusić ich do opieki nad chorymi pacjentami, naraża to ich i nasze społeczności na ryzyko!”

Właściwy stopień troski o kogoś, kto mieszka w pobliżu punktu dostępowego koronawirusa, może równie dobrze różnić się od tego, który mieszka daleko od niego. W każdym razie, powiedzcie eksperci, jak ludzie oceniają ryzyko, nie jest to proste, zimne obliczenie statystyczne. Zamiast tego jest zabarwiony naszymi emocjami i innymi czynnikami psychologicznymi.

„Emocje są filtrami, przez które widzimy fakty” – mówi David Ropeik, emerytowany instruktor Harvardu ds. Komunikacji ryzyka.

A ta epidemia wirusów przedstawia listę „gorących przycisków…, które zwiększają nasze postrzeganie ryzyka”, a czasem sprawiają, że te postrzeganie różni się od opartych na dowodach wniosków urzędników medycznych, mówi Paul Slovic, profesor psychologii na University of Oregon .

Na przykład jest nowa i nieznana, w przeciwieństwie do zwykłej grypy sezonowej, która każdego roku zabija znacznie więcej ludzi niż koronawirus. Nie wydaje się być w pełni zrozumiałym. Trudno to kontrolować, zarówno przez organy zdrowia publicznego, jak i nasze własne działania.

„Widzimy, że nie ma szczepionki, która mogłaby temu zapobiec” – powiedział. Powiedział, że może rozprzestrzeniać się przez unoszące się w powietrzu kropelki uwalniane przez zarażonych ludzi, ale nie możemy być pewni, że ludzie, których spotykamy, są naprawdę zdrowi, co również podważa wszelkie poczucie osobistej kontroli.

Jak to ujął Ropeik, w obliczu nowego i słabo rozumianego zagrożenia „zaczynamy czuć się tak, jakbyśmy nie wiedzieli, co musimy zrobić, aby się ochronić, a to jest jak bezsilność, brak kontroli, jak jazda w dół drogi ale z zamkniętymi oczami. ”

Tymczasem informacje, które ludzie czerpią z wiadomości i mediów społecznościowych, „nie są szczególnie uspokajające”, powiedział Slovic. „Geograficzne ryzyko tego wydaje się gwałtownie rosnąć” iw każdym kraju liczby spraw zaczynają się stosunkowo niewielkie, a następnie rosną, bez żadnej znanej górnej granicy, powiedział. I raporty koncentrują się na ludziach chorujących i umierających, a nie na tych, którzy zostali zarażeni i mieli tylko łagodne objawy, powiedział. „Dostajemy tylko przerażające informacje”.

Co więcej, Ropeik powiedział: „wszyscy mówią o tym wszystkim” w wiadomościach i mediach społecznościowych, co zwiększa postrzegane ryzyko.

Ropeik powiedział, że koronawirus wywołuje myślenie o latach ostrzeżeń przed śmiertelną pandemią. „Pomysł, że nowa choroba jest głównym zabójcą, to pomysł, który został wypalony w naszej pamięci strachu” – powiedział.

Vincent Covello, dyrektor Center for Risk Communication z siedzibą w Nowym Jorku, przedstawił listę 17 czynników psychologicznych, które według niego mogą wpływać na to, jak ludzie oceniają ryzyko koronawirusa. Na przykład, powiedział, ludzie są często bardziej zaniepokojeni wydarzeniami, jeśli nie ufają władzom lub instytucjom. Są bardziej zainteresowani sprawami mimowolnymi, takimi jak narażenie na zakażoną osobę, niż dobrowolnymi, takimi jak palenie lub opalanie. I często bardziej martwią się ryzykiem, które ma opóźnione skutki, takie jak opóźnienie między infekcją a objawami, niż te o natychmiastowym skutku, takie jak zatrucie.

Jak więc ludzie mogą zminimalizować ryzyko nadmiernej reakcji w sobie i innych? Ropeik mówi, że nie rozpowszechniaj informacji o każdym drobnym rozwoju, w tym drobnych błędach władz państwowych. I „nie tylko dziel straszne części”, ale także obejmują takie rzeczy, jak infekcja, która zwykle powoduje jedynie łagodne lub umiarkowane objawy.

Wreszcie „nie bądź ofiarą informacji 24/7” – powiedział. „Wyloguj się, odłóż telefon, podnieś książkę … Zamknij na chwilę ekran radaru ryzyka… Prawdopodobnie jesteś tak samo zagrożony lub bezpieczny jutro, jak teraz, niezależnie od tego, czy będziesz online cały czas czy nie. ”

___

Ben Finley w Norfolk w stanie Wirginia przyczynił się do powstania tej historii.

___

Ta seria Associated Press została wyprodukowana we współpracy z Departamentem Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: