DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najnowsze:”Prezydenci rosyjscy, tureccy próbują rozładować kryzys w Syrii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MOSKWA (AP) – Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jedzie do Moskwy na rozmowy mające na celu zakończenie działań wojennych w północno-zachodniej Syrii, które grożą naporem Turcji przeciwko Rosji w bezpośrednim konflikcie zbrojnym.

Jak dotąd tym dwóm krajom udało się skoordynować ich ruchy w Syrii, mimo że Rosja poparła syryjskiego prezydenta Baszara Assada, podczas gdy Turcja wspierała wrogów podczas dziewięcioletniej wojny w Syrii. Zarówno prezydent Rosji Władimir Putin, jak i Erdogan chętnie unikają starć, ale ostro sprzeczne interesy w prowincji Idlib utrudniają wynegocjowanie wzajemnie akceptowalnego kompromisu.

Wspierana przez Rosję ofensywa syryjska mająca na celu odzyskanie kontroli nad Idlibem – ostatnim regionem kontrolowanym przez opozycję w kraju – zepchnęła prawie milion Syryjczyków w kierunku Turcji. Erdogan odpowiedział otwierając turecką bramę do Europy, najwyraźniej próbując zmusić Zachód do zaoferowania większego wsparcia Ankarie.

Erdogan wysłał tysiące żołnierzy do Idlib, aby odeprzeć armię syryjską, i starł się na ziemi i w powietrzu, które spowodowały śmierć wielu ludzi po obu stronach. Rosja, która pomogła Assadowi odzyskać większość terytorium kraju, zasygnalizowała, że nie będzie bezczynnie, widząc, jak Turcja rozbija swoje wojska.

Po tym, jak Turcja strąciła kilka syryjskich odrzutowców, Moskwa ostrzegła Ankarę, że jej samoloty będą niebezpieczne, jeśli wejdą do syryjskiej przestrzeni powietrznej – zawoalowane zagrożenie dla zaangażowania rosyjskich zasobów wojskowych w Syrii.

Rosyjskie samoloty bojowe z Syrii zapewniły ochronę powietrzną dla ofensywy Assada w Idlibie.

Działacze opozycji w Idlib obwinili rosyjskie samoloty za czwartkowy strajk w wiosce rebeliantów, która, jak twierdzili, zabiła co najmniej 15 osób, w tym dzieci, i zraniła kilka innych. Rosyjskie wojsko nie wypowiedziało się natychmiast na temat roszczenia, ale zdecydowanie zaprzeczyło podobnym wcześniejszym twierdzeniom, twierdząc, że nie atakowało obszarów mieszkalnych.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: