KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Koronawirus uderza w kolejną branżę. Organizatorzy imprez szykują się na niewypłacalność

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Organizatorzy imprez liczą straty wywołane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Coraz więcej eventów, imprez firmowych czy targów zostaje bowiem odwołanych. Dla części firm w skrajnym przypadku kłopoty mogą zakończyć się nawet utratą płynności finansowej.

Koronawirus uderza w następne segmenty gospodarki. Kolejną branżą, która musi liczyć się z poważnymi problemami, jest branża eventowa. I to praktycznie we wszystkich jej sektorach – sytuacja dotyka wprost agencji eventowych, agencji incentive travel, organizatorów konferencji i targów, hoteli i obiektów eventowych, firm dostarczających technikę czy catering, a także przewoźników.

Organizatorzy imprez liczą straty. Nie mogą powołać się na siłę wyższą

– Odwoływane lub przesuwane na inny termin są zarówno wyjazdy zagraniczne, konferencje, eventy, które odbywają się w Polsce (niezależnie, czy mają charakter lokalny, ogólnopolski czy międzynarodowy), targi, wydarzenia sportowe, wreszcie podróże służbowe. Korporacje coraz częściej podejmują decyzję o ich wstrzymaniu – przyznaje w rozmowie z Next Gazeta.pl Magdalena Kondas, redaktor portalu branży eventowej MeetingPlanner.pl.

Od kilku dni dostajemy nieustannie sygnały o odwoływanych i przesuwanych imprezach oraz obawach o kondycję rynku. Pojawia się oczywiście pytanie, kto poniesie koszty odwołań – tym bardziej że obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala (poza wybranymi miejscami na świecie) powołać się na siłę wyższą – wyjaśnia Kondas.

Firmy z branży eventowej liczą się nawet z utratą płynności

Redaktor naczelna MeetingPlanner.pl wyjaśnia, że eventy to wielokomponentowe przedsięwzięcia, dlatego też tak liczne anulacje mogą wpłynąć na utratę płynności finansowej lub spowodują poważne problemy bardzo dużego grona usługodawców.

– Konsekwencje anulacji odczuje z pewnością cały rynek, który w Polsce odpowiada za ok. procent PKB. O ile firmy organizujące wydarzenia wyjazdowe zmagały się z tym problemem już od niemal miesiąca, o tyle odwoływanie imprez na naszym rodzimym rynku to kwestia ostatnich dni – dodaje Kondas.

Nie tylko Intel Extreme Master

Ekspertka przypomina, że pierwszą decyzją o zamknięciu dużej imprezy było wycofanie zgody dotyczącej Intel Extreme Masters – impreza ostatecznie odbyła się bez udziału publiczności.

– Drugim poważnym sygnałem był apel prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który zwrócił się do premiera Morawieckiego z prośbą o rozważenie wprowadzenia jak najszybciej zakazu organizacji imprez masowych. Premier co prawda pozostawił to w gestii wojewodów. Nie ma natomiast, jak do tej pory, konkretnego jednoznacznego powodu, aby te imprezy odwoływać – stwierdziła Magdalena Kondas.

Odwołanych imprez jest więcej i to zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wśród imprez, które się nie odbędą, wymienić trzeba London Book Fair – jedne z największych na świecie targów książki. W kraju odwołano m.in. Galę MocArty 2019 RMF Classic czy spektakl w Teatrze Śląskim, w którym mieli wziąć udział aktorzy z Turynu.

gazeta.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: