DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Eksperci WHO: Koronawirus groźniejszy, niż sądziliśmy. Śmiertelność COVID-19 wynosi ok. 3,4 proc.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Zarówno eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, jak i czołowy amerykański lekarz, zajmujący się walką z koronawirusem mówią, że jest on groźniejszy, niż sądziliśmy wcześniej.

Koronawirus jest znacznie groźniejszy niż do niedawna uważano, przyznają pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), podaje stacja CNBC.

ZOBACZ TEŻ INNE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE SARS-CoV-2:

Eksperci WHO twierdzą bowiem teraz, że odsetek tych, którzy umierają zakażeni koronawirusem wynosi 3,4 procent.

Poprzednie szacunki tej organizacji mówiły o poziomie śmiertelności na poziomie dwóch procent zakażonych.

– Na całym świecie około 3,4 procent zgłoszonych zachorowań na COVID-19 kończy się zgonem – mówił dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas niedawnego briefingu prasowego w siedzibie organizacji w Genewie.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia mówili, że śmiertelność COVID-19 może być różna i wynosi od 0,7 proc. do 4 proc., w zależności od jakości systemu opieki zdrowotnej, w którym dany pacjent jest leczony.

Na początku wybuchu epidemii w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia szacowali, że śmiertelność zakażonych koronawirusem wynosi 2,3 proc.

Koronawirus COVID-19 lub SARS-CoV-2 to patogen, który od grudnia 2019 roku spowodował epidemię na terenie Azji, a jej ogniska rozszerzają się również w innych częściach świata. Czy rzeczywiście jest tak śmiercionośny, jak rozpowiada się w mediach? Czy roznosi się tylko poprzez kichanie i kaszel? Czy ochrona przed nim wymaga specjalnych środków? Wyjaśniamy, jak jest naprawdę, czerpiąc informacje z zasobów danych Światowej Organizacji Zdrowia i publikacji naukowych anonsowanych m.in. na stronie Medical News Today i Healthline.Sprawdź, które z krążących opinii nt. koronawirusa COVID-19 to mity.

COVID-19 – obalamy 10 mitów nt. chińskiego koronawirusa

Aby chronić się przed koronawirusem, należy chodzić w masce

– Jest to wyjątkowy wirus z unikalnymi funkcjami- przyznaje Tedros Ghebreyesus. Cały czas poruszamy się po nieznanym dla nas terenie.

Z kolei dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu ratownictwa zdrowotnego WHO, dodaje, że mamy do czynienia z chorobą, na którą nie mamy szczepionki, na ma żadnego leczenia, nie do końca rozumiemy jak ona się przenosi, nie wiadomo też skąd wspomniane różnice w śmiertelności w zależności od poszczególnych przypadków.
Pozytywne jest natomiast to – jego zdaniem- że tam gdzie wprowadzono bardzo ostre środki walki z epidemią widać, że wirus jest powoli tłumiony – dodał Ryan.

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi. Sprawdź, dokąd już dotarł, co  o nim wiemy i jak możemy się przed nim ochronić.

 

W czarnych barwach widzi przyszłość, jeśli chodzi o rozwój koronawirusa amerykański lekarz, który jest na pierwszej linii walki z tą epidemią. Jego zdaniem szybkie rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa wzrosło już do poziomu „wybuchu” – a być może nawet „pandemii”.

reklama

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz członek grupy zadaniowej do zwalczania koronawirusa wyznaczonej przez Biały Dom, powiedział NBC Nightly News „Richard Engel Monday”, że koronawirus, który zaraził w Stanach Zjednoczonych około sto i uśmiercając sześć osób w tym kraju – to „sytuacja ewoluująca”.

– Mamy do czynienia z wyraźnie pojawiającą się chorobą zakaźną, która osiąga obecnie rozmiary epidemii i prawdopodobne rozmiary pandemii, bo przecież choroba rozprzestrzeniania się w wielu regionach świata.

Fauci przestrzega wszystkich, w tym opinię publiczną, by nie porównywano koronawirusa z grypą sezonową, bo takie błędne traktowanie zagrożenia może mieć fatalne skutki dla nas wszystkich.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję, zatrzymując epidemię. Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 9 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić przed infekcją!

– Kiedy mamy z zupełnie nowym wirusem, z którym nikt wcześniej nie miał do czynienia, tym samym w walce z nim nie mamy żadnego doświadczenia, oznacza to, że ma on otwartą drogę do rozprzestrzeniania się – mówił Fauci.

Ten lekarz ostrzega również przed alarmującym poziomem
umieralności z powodu koronawirusa, co niemal w tym samym czasie ogłosili eksperci Światowej Organizacji Zdrowia.

Nawet gdyby śmiertelność zakażonych koronawirusem spadła tylko do jednego procenta, to i tak będzie to bardzo duże zagrożenie, dodaje medyk, który przypomina, że jest on kilkanaście razy bardziej śmiertelny niż standardowa grypa, którą mamy zawsze w tym sezonie, dodał.

Obawy związane z rozwojem koronawirua nie spowodowały jeszcze żadnych znaczących ograniczeń, jeśli chodzi o imprezy masowe w Stanach Zjednoczonych, ale zdaniem Fauciego zdecydowanie nie jest to wykluczone i to już w najbliższej przyszłości.
-Musimy przynajmniej zastanawiać się nad groźbą wybuchu epidemii koronawirusa w naszym kraju – powiedział ten lekarz.
Oznaczałoby to prawdopodobnie konieczność tymczasowego zamknięcia szkół, zmuszania ludzi do pracy w domach (jeśli to tylko możliwe), odwoływanie spotkań i imprez, w których uczestniczy dużo osób. To także konieczność odwoływanie wielu podróży, aby nie trzeba było w samolocie przebywać przez kilka godzin z grupą ludzi, którzy mogą nas zarazić.

polskatimes.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: