DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Senat chce cięć w budżecie Wojsk Obrony Terytorialnej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
DWOT_terytorialsi
Fot. MON/DWOT

Komisja budżetowa Senatu przyjęła ustawę budżetową wraz z poprawką zmniejszającą finansowanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaoszczędzone środki miałyby zostać przeznaczone na finansowanie pomocy rozwojowej.

Niemal 50 mld złotych na obronność w 2020 roku [RELACJA]

Siły Zbrojne

Niemal 50 mld złotych na obronność w 2020 roku

Poprawkę dotyczącą zmniejszenia finansowania Wojsk Obrony Terytorialnej złożyła senator Lewicy Gabriela Morawska-Stanecka, podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej 19 lutego. Zgodnie z jej zapisami zwiększone o 75 mln zł mają zostać wydatki na pomoc rozwojową udzielaną za pośrednictwem Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ, przy czym 25 mln ma pochodzić z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej, a 50 mln – z pieniędzy przeznaczonych na wydatki bieżące Wojsk Obrony Terytorialnej.

W pierwotnej propozycji poprawka miała obejmować przekazanie na pomoc rozwojową dodatkowych 100 mln (po 50 mln z IPN i WOT). Przewodniczący Komisji senator Bogdan Klich zaproponował jednak, by ograniczyć o połowę cięcie w budżecie IPN, na co zgodę wyraziła autorka poprawki.

Poprawka została przyjęta przez Komisję SZ i UE przy czterech głosach za i jednym przeciw. Następnie, pomimo negatywnego stanowiska strony rządowej, została przyjęta stosunkiem głosów 5:4 przez Senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych 21 lutego. Dziś natomiast w głosowaniu ta sama komisja przyjęła cały projekt ustawy budżetowej uwzględniający wcześniej zaakceptowane poprawki.

Wojciech Skurkiewicz @WSkurkiewicz

Komisja budżetowa @PolskiSenat poparła poprawkę @GabrielaMorStan z Lewicy zmniejszającą budżet @MON_GOV_PL dla @terytorialsi Poprawka jest niezgodna z prawem bo ogranicza wydatkowanie 2,1% PKB na obronność i godzi w bezpieczeństwo Polski. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji

Do propozycji komisji krytycznie odniósł się wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Wskazał, że przyjęcie poprawki oznacza złamanie zasady wydatkowania co najmniej 2,1 proc. PKB na obronę narodową, zgodnie z obowiązującą ustawą o przebudowie i modernizacji technicznej oraz ich finansowaniu oraz godzi w bezpieczeństwo państwa.

Projekt ustawy budżetowej zostanie jeszcze poddany głosowaniu przez Senat, a następnie Sejm będzie mógł przyjąć lub odrzucić poprawki.

W projekcie budżetu MON na 2020 rok na Wojska Obrony Terytorialnej przeznaczono 1,427 mld złotych, z tej kwoty około 689 mln zł stanowią wydatki bieżące. Na WOT zgodnie z pierwotnymi założeniami miałoby więc trafić mniej niż 3 proc. całych wydatków na obronę narodową, wynoszących blisko 49,997 mld zł, czyli 2,1 proc. PKB przewidywanego na rok bieżący.

http://www.defence24.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: