DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ustawodawcy twierdzą, że premier Ukrainy składa rezygnację”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KYIV, Ukraina (AP) – prawodawcy na Ukrainie poinformowali, że we wtorek parlament przygotowuje się do głosowania, by zaakceptować rezygnację premiera kraju.

Członkowie Sługi Ludowej prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego, który dominuje w parlamencie, powiedział, że premier Ołeksij Honcharuk złożył rezygnację.

Powiedzieli, że partia postanowiła zaakceptować rezygnację Honcharuka i zastąpić go Denys Shmygal w głosowaniu zaplanowanym na środę.

Nie było natychmiastowego komentarza Zelenskiego lub Honcharuka.

Shmygal, który w zeszłym miesiącu został mianowany wicepremierem, wcześniej pełnił funkcję szefa administracji regionalnej w zachodnim regionie Iwano-Frankowska.

Honcharuk po raz pierwszy złożył rezygnację w styczniu po tym, jak został złapany na kasecie, mówiąc, że Zelenskiy – była gwiazda sitcomu bez wcześniejszych doświadczeń politycznych – nie wie nic o gospodarce. Zelenskiy nazwał tę sytuację „nieprzyjemną”, ale poprosił Honcharuka o pozostanie w pracy.

Nie wiadomo od razu, co skłoniło Honcharuka do ustąpienia.

Doniesienia ukraińskich mediów mówią, że kilku innych członków gabinetu może stracić pracę w trakcie wstrząsu.

Zmiany w rządzie nastąpiły, gdy liczba zatwierdzeń Zeleńskiego znacznie spadła od czasu jego zwycięstwa w kwietniowych wyborach prezydenckich. Zelenskiy dotrzymał obietnic zakończenia wojny ze wspieranymi przez Rosję separatystami we wschodniej Ukrainie i walki z endemiczną korupcją tego kraju.

Jednak starcia na wschodzie trwały iw ostatnich miesiącach Zelenskiy znalazł się również w środku sprawy o impeachment przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi, który został oskarżony o wstrzymanie około 400 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy, aby wywierać na nią presję w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie demokratycznego rywala prezydenckiego Biden. Trump został oskarżony w grudniu z dwóch powodów przez Dom Demokratów, ale republikański senat uniewinnił go z obu powodów.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: