DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Syryjskie, tureckie armie biorą udział w nowych śmiertelnych starciach w Idlibie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ANKARA, Turcja (AP) – Turcja poinformowała, że dwóch kolejnych żołnierzy zginęło w środę w ataku rządu syryjskiego w północno-zachodniej Syrii, ponieważ ciągłe starcia między dwiema armiami narodowymi nadal zwiększały straty.Turcja wysłała tysiące żołnierzy na te tereny, aby wesprzeć tam powstańców syryjskich, ale nie była w stanie powstrzymać wspieranej przez Rosję ofensywy rządu syryjskiego w celu przejęcia prowincji Idlib.

Monitor wojny opozycji syryjskiej powiedział, że dziewięciu żołnierzy syryjskich zginęło również w tureckich atakach dronów w północno-zachodniej części kraju.

Oświadczenie tureckiego Ministerstwa Obrony mówiło, że ostatni atak Syrii na jego wojska zranił również sześciu żołnierzy. Nie podał dalszych szczegółów.

Atak nastąpił, gdy Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan planuje odejść do Moskwy, gdzie, jak twierdzi, zamierza zorganizować zawieszenie broni w Syrii z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Turcja i Rosja są dwoma głównymi brokerami władzy w Syrii i każdy z nich wspiera rywalizujące strony w dziewięcioletnim konflikcie.

„Spodziewamy się, że podzielimy pogląd na temat przyczyny obecnego kryzysu i jego konsekwencji oraz uzgodnimy zestaw środków pozwalających go przezwyciężyć”, rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział o zbliżającym się spotkaniu z tureckim przywódcą.

Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że pociągają Turcję do odpowiedzialności za upadek porozumienia o zawieszeniu broni osiągniętego w Soczi w Rosji w 2018 r. Mówią, że Ankara nie dotrzymała umowy i powstrzymała bojowników, którzy nadal atakują cele syryjskie i rosyjskie.

Wcześniej w środę rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. Igor Konashenkov zaatakował Turcję za ochronę „terrorystów” w Idlibie, oświadczenie, które odzwierciedlało zdecydowaną postawę Moskwy przed rozmowami w Syrii.

W oświadczeniu Konashenkov wskazał, że zgodnie z umową z Rosją w 2018 roku Turcja była zobowiązana do zapewnienia, że bojownicy w Idlibie odciągną 15-20 kilometrów (10-12 mil) od strefy deeskalacji wraz ze swoją ciężką bronią. Zamiast tego argumentował, bojownicy powiązani z Al-Kaidą „i inne grupy terrorystyczne zepchnęły umiarkowanych rebeliantów na północ w kierunku granicy z Turcją”.

Konashenkov zaatakował również Zachód za przymykanie oka na turecką akcję wojskową w Syrii „z pogwałceniem prawa międzynarodowego” i traktowanie tureckich zagrożeń dla zniszczenia syryjskich jednostek wojskowych jako „uzasadnionej samoobrony”.

Syryjscy działacze opozycji zgłosili intensywne starcia w pobliżu miasta Saraqeb, które znajduje się na głównej autostradzie łączącej dwa największe miasta Syrii, Damaszek i Aleppo. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, monitor wojny opozycyjnej, powiedział, że tureckie ataki dronów w pobliżu Saraqeb zabiły dziewięciu żołnierzy syryjskich.

Rosyjskie wojsko oświadczyło w środę w oświadczeniu, że „grupa terrorystów” podjęła nieudaną próbę zdetonowania amunicji umieszczonej obok zbiorników do przechowywania chemikaliów w zachodniej części Saraqeb dwa dni temu. Twierdził, że nieudana próba była winą rządu syryjskiego za rozpoczęcie ataku chemicznego.

Rosyjskie wojsko powiedziało, że bojownicy zostali otryci, gdy jeden ze zbiorników wyciekł, zanim zdetonowali materiały wybuchowe.

Starcia między siłami tureckimi i syryjskimi w północno-zachodniej Syrii zabiły 58 żołnierzy tureckich w ostatnim miesiącu, w tym 33 żołnierzy zginęło w czwartek podczas jednego nalotu.

___

Isachenkov donosił z Moskwy. Powiązani pisarze prasowi Albert Aji w Damaszku, Syrii i Bassem Mroue w Bejrucie przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: